Splošno > Kr neki
Ima kdo sliko računa za garancijo

Ocena teme:
  • Glasov: 0 - Povprečje: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ima kdo sliko računa za garancijo
za kotno brusilko Bosch profesional, GWS 750-115, kupljeno v Obiju?

Moja je stara dve leti ampak ne užge. Garancije pa ima 5 let.

Če ima kdo račun, bi prosil za sliko.

LP
(5.12.2019 ob 08:38)skyboy Napisal: za kotno brusilko Bosch profesional, GWS 750-115, kupljeno v Obiju?

Moja je stara dve leti ampak ne užge. Garancije pa ima 5 let.

Če ima kdo račun, bi prosil za sliko.

LP

Spoštovani,
načeloma za uveljavljanje garancije računa ne potrebujete, temveč potrebujete le garancijski list za izdelek. Tudi če prodajalec od vas zahteva dokazila o tem, da ste izdelek kupili določen čas in v določeni prodajalni, pa lahko to dokazujete tudi na druge načine, npr. z bančnim izpiskom ali potrdilom o plačilu. Priporočam, da si glede uveljavljanja garancije za izdelek preberete spodnji članek, ki lepo pojasnjuje pogoje in pravice iz naslova garancije: https://koraknaprej.wordpress.com/2019/12/06/garancija/

Upam, da vam je moj odgovor v pomoč.
Garancijski list je izpolnjen pri 10% artiklov, če sploh.
Račun pa verjetno išče ker je bilo plačano z gotovino.
(12.12.2019 ob 18:46)darkside Napisal: Garancijski list je izpolnjen pri 10% artiklov, če sploh.
Račun pa verjetno išče ker je bilo plačano z gotovino.

Iz podatkov je razbrati, da gre za izdelek, za katerega je predpisana obvezna garancija. Pri obvezni garanciji pa ima potrošnik možnost uveljavljati svoje pravice iz garancije ne glede na to, ali je bil garancijski list sploh izdan in ne glede na to, ali je bil izdan pravilno.
zato pa išče račun da bo lahko uveljavil.
(13.12.2019 ob 01:08)darkside Napisal: zato pa išče račun da bo lahko uveljavil.

Za uveljavljanje obvezne garancije račun ni zakonsko predpisan in ni potreben. Potrošniku gredo pravice že po samem zakonu in prodajalec se svojih obveznosti ne more rešiti tako, da garancijskega lista ne izda.
Kot omenjeno pa bi za natančnejši odgovor potreboval več informacij od gospoda osebno.

Glede računa opozarjam, ker številni trgovci kupcem pogojujejo uveljavljanje pravic s predložitvijo računa, ker vedo, da ljudje računa pogosto nimajo, samo pa se tako izognejo vračanju denarja ali menjavi izdelka z napako. "Prljava igra" bi rekli, ampak se jim splača.
torej samo besede, ki sem jih jaz napisal mutiš na dolgo in široko....
(13.12.2019 ob 11:45)darkside Napisal: torej samo besede, ki sem jih jaz napisal mutiš na dolgo in široko....

Ne...očitno sploh niste prebrali, kaj sem napisal.
če ni računa ni garancije. Ker tudi v praksi ponavadi NIMAŠ garancijskega lista spravljenega, če nimaš računa... In če ne moreš dokazati datuma nakupa.... ne bo nihče vzel v popravbilo mašince... Tudi če črka zakona piše karkoli.
"Ko bom velik, bom malo manj majhen"
če nimaš računa pol lahko garancijski list itak stran vržeš. trgovci itak garancijskih listov ne bodo izpolnjevali ker račun velja. a račun je natisnjen na list, ki zbledi če preden se v avto vsedeš....

Skok na forum:

Zadnje novice

Redno vzdrževanje doma je nujno
20.01.2020 ob 12:59:50
Redno vzdrževanje doma je nujno
S tem boste poskrbeli za svojo varnost in manj zapletov pri zavarovanju. Izognite se slabi volji, ko vam denimo poči cev in voda... Beri dalje »
Video: Ko zagori olje na štedilniku
20.12.2019 ob 10:02:03
Video: Ko zagori olje na štedilniku
V posnetku si oglejte, kako ga pravilno pogasiti in kaj lahko pomeni napačna odločitev. Še en v nizu čisto navadnih dni. Po... Beri dalje »
V radiatorju šumi
07.11.2019 ob 12:28:59
V radiatorju šumi
Svetujemo, kako pravilno odzračiti radiator in rešiti še ostale nevšečnosti z ogrevanjem.   Okvare... Beri dalje »
Vaša streha pušča?
21.10.2019 ob 07:14:34
Vaša streha pušča?
V določenih primerih vam lahko pri popravilu strehe pomaga vaše zavarovanje doma. Ste ugotovili, da vaša streha... Beri dalje »