Gradnja in obnova > Energijski viri
Nastavitev krivulje ogrevanja TČ

Ocena teme:
  • Glasov: 0 - Povprečje: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Nastavitev krivulje ogrevanja TČ
Pozdravljeni,

Imam obnovljeno hišo z zaenkrat še brez izolirane fasade (streha in klet sta).

Aja imam pa ecodan 10 kW in povsod talno ogrevanje. Po navodilih glede nastavljanja želene temperature so tako na voljo 3 možnosti: dvižni vod, končna temp in krivulja.

In montažer mi je rekel da je krivulja najboljša, sam ko pogledam nastavitev krivulje +40C+ pri zunanji -5C me malo zaskrbi da bo to preveč. A ni kao 30 max za talno? A so te nastavitve narejene za radiatorje, ali za talno?

Hvala za odgovor.
Boš probal, ne?
Lahko pa izračunaš in prestaviš. 
Tretjo opcijo si pa itak že povedal, "Zdi se ti, da je preveč".
Koliko konjev rabiš, da premakneš enega osla!!??
[Slika: logo2.png]Verjeli ali ne,    400 ni dovolj!!!!
(2.12.2019 ob 23:52)Sandflea Napisal: Pozdravljeni,

Imam obnovljeno hišo z zaenkrat še brez izolirane fasade (streha in klet sta).

Aja imam pa ecodan 10 kW in povsod talno ogrevanje. Po navodilih glede nastavljanja želene temperature so tako na voljo 3 možnosti: dvižni vod, končna temp in krivulja.

In montažer mi je rekel da je krivulja najboljša, sam ko pogledam nastavitev krivulje +40C+ pri zunanji -5C me malo zaskrbi da bo to preveč. A ni kao 30 max za talno? A so te nastavitve narejene za radiatorje, ali za talno?

Hvala za odgovor.
Zakaj preveč? Alumplast in estrih zdržita vsaj 80°, kaj pa zdrži tvoja talna obloga in noge pa ne vemo.
Skratka, moraš probat. 40°pri -5 bo verjetno overkill, najprej probaj z nekje 35°-
sicer ne vem kakšno regulacijo imaš, ampak pri seltronu je mogoče omejiti tudi najvišjo temperaturo vode ki jo spušča naprej po talnem. seveda pa računaj s tem, da te bo morda potem zeblo ...

Skok na forum:

Zadnje novice