Gradnja in obnova > Energijski viri
Nastavitev krivulje ogrevanja TČ

Ocena teme:
  • Glasov: 0 - Povprečje: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Nastavitev krivulje ogrevanja TČ
Pozdravljeni,

Imam obnovljeno hišo z zaenkrat še brez izolirane fasade (streha in klet sta).

Aja imam pa ecodan 10 kW in povsod talno ogrevanje. Po navodilih glede nastavljanja želene temperature so tako na voljo 3 možnosti: dvižni vod, končna temp in krivulja.

In montažer mi je rekel da je krivulja najboljša, sam ko pogledam nastavitev krivulje +40C+ pri zunanji -5C me malo zaskrbi da bo to preveč. A ni kao 30 max za talno? A so te nastavitve narejene za radiatorje, ali za talno?

Hvala za odgovor.
Boš probal, ne?
Lahko pa izračunaš in prestaviš. 
Tretjo opcijo si pa itak že povedal, "Zdi se ti, da je preveč".
Koliko konjev rabiš, da premakneš enega osla!!??
[Slika: logo2.png]Verjeli ali ne,    400 ni dovolj!!!!
(2.12.2019 ob 23:52)Sandflea Napisal: Pozdravljeni,

Imam obnovljeno hišo z zaenkrat še brez izolirane fasade (streha in klet sta).

Aja imam pa ecodan 10 kW in povsod talno ogrevanje. Po navodilih glede nastavljanja želene temperature so tako na voljo 3 možnosti: dvižni vod, končna temp in krivulja.

In montažer mi je rekel da je krivulja najboljša, sam ko pogledam nastavitev krivulje +40C+ pri zunanji -5C me malo zaskrbi da bo to preveč. A ni kao 30 max za talno? A so te nastavitve narejene za radiatorje, ali za talno?

Hvala za odgovor.
Zakaj preveč? Alumplast in estrih zdržita vsaj 80°, kaj pa zdrži tvoja talna obloga in noge pa ne vemo.
Skratka, moraš probat. 40°pri -5 bo verjetno overkill, najprej probaj z nekje 35°-
sicer ne vem kakšno regulacijo imaš, ampak pri seltronu je mogoče omejiti tudi najvišjo temperaturo vode ki jo spušča naprej po talnem. seveda pa računaj s tem, da te bo morda potem zeblo ...
Bom kar tukaj vprašala:
Tisti, ki imate tč in talno ogrevanje, koliko stopinj imate ponoči in koliko podnevi, v dnevnih prostorih?
(16.1.2020 ob 19:52)KARMEN1 Napisal: Bom kar tukaj vprašala:
Tisti, ki imate tč in talno ogrevanje, koliko stopinj imate ponoči in koliko podnevi, v dnevnih prostorih?

Enako pri nas 23,3
24 stopinj, 24 ur na dan.
Lažem, babe je zeblo, zdaj smo na 25 stopinj 24 ur na dan. Pa še malo čez skoči pod večer. Stopinjo ali dve.
(16.1.2020 ob 20:23)Fery Napisal: 24 stopinj, 24 ur na dan.
Lažem, babe je zeblo, zdaj smo na 25 stopinj 24 ur na dan. Pa še malo čez skoči pod večer. Stopinjo ali dve.

Franci ali veš koga zebe? bolnike, pijančke in lenuhe!
Če so te temperature normalne za zdravo telo se je potrebno vprašati po zdravju!
Pa ti moraš kurit 24/365, meni še poleti pri 33 stopinjah ne pride temperatura v prostiru na 24 stopinj C.
...in zakaj ne bi bile te temperature (24, 25C v bivalnih prostorih) normalne za zdravo telo? Daj pojasni, da bomo še ostali razumeli.
Ne boj se, peletko, so kar zdrave.
Dokaz za to je 30 let brez obiska zdravnika in niti enega dne bolniške odsotnosti v 25 letih delovne dobe. Zadnjih kdo ve koliko let niti prehlada ne morem stakniti.
Če bo še naslednjih 30 let tako, se ne bom nič pritoževal. Pol pa itak počasi grem.
Med 23 in 24 pa more biti blazna razlika glede vpliva na zdravje, jel?
Drugače pa, dajte si jih najprej na (skupno) mizo, termometre, da si jih umerite.
Pijančki ponavadi nimajo neke ekstra potrebe po toploti.
Jaz imam 3 termometre v dnevni, bi moralo zadostovati. Da veš koliko je.
Sicer pa ni važno, koliko je, važno je, da te ne zebe.

Ko mi paše hladno, mi pa hladno paše. Na Slivnico grem gor, če je več kot 5 stopinj, ponavadi, v kratki majici. Ali pa zelo tanki majici z dolgimi rokavi. Vseeno curi od mene.
Če so trije različni in vsi kažejo dokaj enako, potem bo že držalo. Sicer pa se strinjam, vsak naj ima toplo/hladno toliko kot mu paše in ne vem, zakaj nekateri v tem takoj vidijo kamen spotike.
Če kažejo enako v eni točki, še ne pomeni, da bodo povsod kazali enako... ampak za Tnotranjo itak ni važno, saj ta niha v rangu +-2 stopinje recimo (čez vse leto).
Tisti za zunaj so bolj kritični.
Da zaključim: vsi imate nastavljeno podnevi in ponoči enako temperaturo.

Skok na forum:

Zadnje novice

Lumar Zero Emission Living Tour – v Dragomlju na ogled edina slovenska hiša s certifikatom Active House
05.06.2020 ob 11:42:06
Lumar Zero Emission Living Tour – v Dragomlju na ogled edina slovenska hiša s certifikatom Active House
Po uspešno izpeljanih obiskih iz naslonjača pri Marko Potrču, Mitji Petkovšku in Jakovo Faku, vas v podjetju Lumar v okviru... Beri dalje »
Na kaj morate biti pozorni preden naročite stopnice
08.01.2020 ob 09:51:21
Na kaj morate biti pozorni preden naročite stopnice
Pred nakupom stopnic je dobro vedeti:   da lahko izberete stopnice ne glede na obliko in izgled stopnišča v enakem... Beri dalje »
Video: Ko zagori olje na štedilniku
20.12.2019 ob 10:02:03
Video: Ko zagori olje na štedilniku
V posnetku si oglejte, kako ga pravilno pogasiti in kaj lahko pomeni napačna odločitev. Še en v nizu čisto navadnih dni. Po... Beri dalje »