Kar naredi dom > Vrt in okolica
kovačnik bolan

Ocena teme:
  • Glasov: 0 - Povprečje: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
kovačnik bolan
Spoštovani,

imam kovačnik, ki sem ga kupil lani jeseni in ga takrat tudi zasadil, takrat je imel kake pol metra dolge veje in meter visoko steblo. Letos poleti je zrasel bolj malo, vendar s kar nekaj novimi poganjki, je tudi lepo cvetel, težava pa se je pojavila sredi poletja, ko je dobil nek lišaj po vrhnji strani listov, ti listi so zarumeneli, sedaj pa postopoma odpadajo. Bral sem že, da bi lahko bile pršice, a jaz jih nisem opazil. Je opcija, da ga povsem porežem, bi tako zrasel na novo?
Saj je listopadni, tako da ga ni treba rezat.
Naslednje leto pa bodi bolj pozoren in ga fino našpricaj s katerim ekološkim sredstcom.
Če imaš tudi vrtnice, ki jih boš verjetno šprical proti listnim ušem, lahko z istim sredstvom še njega.
Obstaja tudi zimzelen kovačnik.
Lišaj: gliva + alga. Jaz tega še nisem videla na listju, samo po deblu ali vejah. Kašna slika bi bila v pomoč. Če je nimaš, poskusi poiskati v googlu po slikah  z iskalnimi nizi kot npr. rumeneči in odpadajoči listi (yellowing and falling leaves), škodljivci (pests), bolezni (diseases), itd. na (on) Lonicera henryi ali katerega pač že imaš.

Skok na forum:

Zadnje novice

V radiatorju šumi
07.11.2019 ob 12:28:59
V radiatorju šumi
Svetujemo, kako pravilno odzračiti radiator in rešiti še ostale nevšečnosti z ogrevanjem.   Okvare... Beri dalje »
Samsung predstavil ClimateHub, svojo prvo integrirano rešitev za ogrevanje in toplo vodo
06.11.2019 ob 16:24:24
Samsung predstavil ClimateHub, svojo prvo integrirano rešitev za  ogrevanje in toplo vodo
ClimateHub je nova rešitev družbe Samsung za ogrevanje prostorov in sanitarne vode. Z enostavno namestitvijo, enostavnim zagonom,... Beri dalje »
Vaša streha pušča?
21.10.2019 ob 07:14:34
Vaša streha pušča?
V določenih primerih vam lahko pri popravilu strehe pomaga vaše zavarovanje doma. Ste ugotovili, da vaša streha... Beri dalje »
Vsestranska delovna oblačila za urejen in profesionalen izgled zaposlenih
23.01.2018 ob 11:35:41
Vsestranska delovna oblačila za urejen in profesionalen izgled zaposlenih
Podjetja s(m)o ljudje, zato je zelo pomembno, da se na delovnem mestu počutimo dobro, saj današnji sodoben in hiter tempo življenja narekuje, da... Beri dalje »