Kar naredi dom > Zabavna elektronika
Zunanji zvočniki

Ocena teme:
  • Glasov: 0 - Povprečje: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Zunanji zvočniki
Na pokriti terasi bi na 2 stebra pod streho dal zunanji zvocnik. Elektrika je do tja potegnjena, povezava s stereom v hisi preko wifi. Iscem neko srednjo raven,da bo muzika zunaj za kak piknik , ipd. Kaj bi priporocali?
Prvo mi na misel pride JBL control One. Cenovno dovolj dostopno, če ti zadostuje pa sprobaj pred nakupom.
(1.11.2019 ob 21:45)pentax Napisal: Prvo mi na misel pride JBL control One. Cenovno dovolj dostopno, če ti zadostuje pa sprobaj pred nakupom.

Zgledajo ok sam žal niso wifi. Kabel imam le od elektrike. Tko da bom rabil wifi povezavo s stereom.
Za nasvet vprašaj soseda ☺
Ena izmed price/performance izbire bi bil vsekakor BOSE 151 SE Environmental Speakers System, vsaj jaz bi se odločil zanj, zagotavlja dovolj moči in dokaj kvalitetno reprodukcijo zvoka. Za ta model zvočnikov priznane firme je potrebno plačati dokaj "malo" - 246€ za par

Naslednje zveneče ime je JBL Control 29AV-1 Preminum
Cena zanje je dobrih 340€ za kos seveda.

Tudi naslednji spadajo med boljše - Bowers & Wilkins AM-12-Way
Cena za kos je nekaj manj kot 300€ in pa

Definitive Tehnology AW6500, ki se ga dobi za dobrih 250€ za kos.  

Pa še nekaj zvočnikov z bolj usmiljenimi "številkami":

DUAL LU48BTS, dobi se ga za okrog 125€ za kos

iFinity Wireless Outdoor Speakers z ceno 72€ za par in opcijo dokupa dodatnega audio transmiterja za 62€

ter še "japonec" Yamaha NS-AW-150 BL za  nekaj manj kot 70€ za kos.

Kar nekaj takih in podobnih Audio rešitev za terase, ločene prostore lahko poiščeš v trgovini KSL Studio, zadaj za mcDonaldsom na Celovški v LJB pri gospodu Konič Boštjanu. V vseh variantah, podometnih kot nadometnih. Še najbolje se obnese vgradnja v strop, saj je zvok v tem primeru "orientiran proti tlom in ne v prostor.

Ampak, bem ti štromarja, ki ti pripravi na terasi zgolj štrom za bokse tista dva rdeče črna hifi drata pa pozna le iz slike, da bi v trgovini rekel zanj pa mu ni potegnilo. Potem bi zunaj lahko vsaj "aktivca" obesil. Npr. kakega KEF-a.

Po novem letu pričnem z eno "akcijo" izgradnje 1kW boksov, morava z tišlerjem le še "vrsto drv" izbrat. Vse preostalo se že neka tri leta valja v garaži.

Priložene datoteke
.pdf   PROJEKT ZVOČNIKI 1000 W PDF.pdf (Velikost: 896,42 KB / Prenosi: 9)
(2.11.2019 ob 22:07)arbajter Napisal: Ena izmed price/performance izbire bi bil vsekakor BOSE 151 SE Environmental Speakers System, vsaj jaz bi se odločil zanj, zagotavlja dovolj moči in dokaj kvalitetno reprodukcijo zvoka. Za ta model zvočnikov priznane firme je potrebno plačati dokaj "malo" - 246€ za par

Naslednje zveneče ime je JBL Control 29AV-1 Preminum
Cena zanje je dobrih 340€ za kos seveda.

Tudi naslednji spadajo med boljše - Bowers & Wilkins AM-12-Way
Cena za kos je nekaj manj kot 300€ in pa

Definitive Tehnology AW6500, ki se ga dobi za dobrih 250€ za kos.  

Pa še nekaj zvočnikov z bolj usmiljenimi "številkami":

DUAL LU48BTS, dobi se ga za okrog 125€ za kos

iFinity Wireless Outdoor Speakers z ceno 72€ za par in opcijo dokupa dodatnega audio transmiterja za 62€

ter še "japonec" Yamaha NS-AW-150 BL za  nekaj manj kot 70€ za kos.

Kar nekaj takih in podobnih Audio rešitev za terase, ločene prostore lahko poiščeš v trgovini KSL Studio, zadaj za mcDonaldsom na Celovški v LJB pri gospodu Konič Boštjanu. V vseh variantah, podometnih kot nadometnih. Še najbolje se obnese vgradnja v strop, saj je zvok v tem primeru "orientiran proti tlom in ne v prostor.

Ampak, bem ti štromarja, ki ti pripravi na terasi zgolj štrom za bokse tista dva rdeče črna hifi drata pa pozna le iz slike, da bi v trgovini rekel zanj pa mu ni potegnilo. Potem bi zunaj lahko vsaj "aktivca" obesil. Npr. kakega KEF-a.

Po novem letu pričnem z eno "akcijo" izgradnje 1kW boksov, morava z tišlerjem le še "vrsto drv" izbrat. Vse preostalo se že neka tri leta valja v garaži.

Hvala za ideje. Ma sej ni kriv štromar. Jaz sem si to zmislil,ko je stronar vlekel se strom za neke dodatne zunanje luci,notri pa smo imeli omete že končane.pa da ne bi notri spet dodatno štemali bodo wifi zvočniki.
Jaz imam za take namene SONOS Move. Zadeva je prenosna, špila odlično in jo odneseš na teraso (ali kamorkoli že) takrat, ko potrebuješ.
Povezljivost je WiFI, če tega ni, pa BT direktno.
imam 2 prenosna zvočnika. V službi špila praktično non stop. doma "na piknikih" ga še nisem prižgal. Razen ko je bil čisto frišen. Pa še takrat za 15 minut... se je fajn za vprašat če res rabiš zvočnike na terasi...
"Ko bom velik, bom malo manj majhen"
Lahko pa uporabiš neke aktivne zvočnike (npr. nearfield studijske ali pač neke običajne računalniške) in BT sprejemnik. Jaz imam tega, zvok ima odličen za to ceno, vezal sem ga na hišni stereo in ga uporabljam za poslušanje internet radija, Spotify itd.:
https://www.banggood.com/SANWU-HIFI-Clas...rehouse=CN

(na drugi sliki je primerjava velikosti z malino - raspberry pi)

Priložene datoteke Predogledne slike

Skok na forum:

Zadnje novice

V radiatorju šumi
07.11.2019 ob 12:28:59
V radiatorju šumi
Svetujemo, kako pravilno odzračiti radiator in rešiti še ostale nevšečnosti z ogrevanjem.   Okvare... Beri dalje »
Vaša streha pušča?
21.10.2019 ob 07:14:34
Vaša streha pušča?
V določenih primerih vam lahko pri popravilu strehe pomaga vaše zavarovanje doma. Ste ugotovili, da vaša streha... Beri dalje »
Vsestranska delovna oblačila za urejen in profesionalen izgled zaposlenih
23.01.2018 ob 11:35:41
Vsestranska delovna oblačila za urejen in profesionalen izgled zaposlenih
Podjetja s(m)o ljudje, zato je zelo pomembno, da se na delovnem mestu počutimo dobro, saj današnji sodoben in hiter tempo življenja narekuje, da... Beri dalje »
V Lokrovcu pri Celju na ogled skoraj nič-energijska hiša Lumar Urbano-D 149
04.12.2017 ob 10:53:36
V Lokrovcu pri Celju na ogled skoraj nič-energijska hiša Lumar Urbano-D 149
V podjetju Lumar v soboto 9. decembra, med 10.00 in 15.00 uro, v Lokrovcu pri Celju pripravljajo dan odprtih vrat na spremenjeni hiši Lumar Urbano-D... Beri dalje »