Gradnja in obnova > Klasična gradnja
Prezimovanje temeljne plosce

Ocena teme:
  • Glasov: 0 - Povprečje: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Prezimovanje temeljne plosce
Dva tedna nazaj sem vlil temeljno plosco. Plošča je gola, brez HI, le sidra za vertikale strlijo ven.

Jo cez zimo pokrijem s folijo ali jo s cim premažem? Trenutno jo pere dez, sekira me, kaj bi bilo, ce bi kasneje v zimo to zmrzovalo. 

Kaj mi priporocate? Vem, da bo zadeva tudi svicala pod folijo.
Če boš bolj mirno spal, si jo premaži z Ibitilom... Drugače pač pusti odprto,

In kaj na bi bilo lahko tako narobe v eni zimi? Če misliš, da bo spodaj zemljina zmrznila?

Kako pa imaš namen hidroizolacijo dajati na tameljno ploščo? Dandanes je praska, da se izolacija pošvasa na podložni beton...
(29.10.2019 ob 19:22)maticrene1 Napisal: Če boš bolj mirno spal, si jo premaži z Ibitilom... Drugače pač pusti odprto,

In kaj na bi bilo lahko tako narobe v eni zimi? Če misliš, da bo spodaj zemljina zmrznila?

Kako pa imaš namen hidroizolacijo dajati na tameljno ploščo? Dandanes je praska, da se izolacija pošvasa na podložni beton...

Ne, ne sekira me kapilarni dvig ali pa zmrzovanje v zemljini. Hočem le preprečiti pretirano vpijanje površinske vode v beton in morebitno zmrzovanje te vode kasneje v notranjosti betona. Da mi ne bi v najhujšem mrazu plata popokala. Bom najbrž kar s folijo nekako pokril. Tega problema s HI na podložnem ne bi rešil. 

Prerez je podložni (10), XPS500 (10) in AB temeljna (22).
HI ali ibitola ne bom vlekel, ker nimam namena delati dalje pred novim letom. Te bitumne je zaradi UV sevanja treba še dodatno premazovat, kar potem znese €x2. 

Kako bom reševal HI, si najbrž že ene 50. v vrsti, ki mi o tem poskuša svetovati. Kolikor je meni znano, so trenutno v uporabi tri različne rešitve HI temeljne plošče (horizontalno polaganje):

- podložni beton -> HI -> XPS -> AB (HI na podložnem)
- podložni beton -> XPS -> HI -> XPS -> AB (HI med dvema slojema termoizolacije)
- podložni beton -> XPS -> AB -> HI (HI nad AB-ploščo)

Vsak se za eno varianto odloči.

Skok na forum:

Zadnje novice