Gradnja in obnova > Klasična gradnja
Betonski dovozni prag v garažo

Ocena teme:
  • Glasov: 0 - Povprečje: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Betonski dovozni prag v garažo
Pozdravljeni.

Rad bi zabetoniral uvozni prag v garažo, pa imam nekaj pomislekov. Takšole izgleda garažni prag iz stranskega risa (iz profila).

Beton bom armiral, naredil rahel nagib navzven zaradi padavinske vode in na koncu tudi zelo verjetno impregniral, ker ne vem kako bi površinsko sicer lahko takšen dovozni prag zaključil drugače kot z zapucanjem ali pa morda kamnom/marmorjev/keramiko.

Celotni del sem premazal z BITU pasto (bitumenska pasta, ne Ibitol), da voda ne bo mogla prehajati iz praga v temelj iz še pomembneje v notranji estrih.

Skrbi pa me tisti del, ki sem ga na sliki obkrožil z rdečo. Namreč tu bo beton le mikroarmiran z vlakni  na splošno pa tanek in me skrbi, da bo zaradi vožnje po njem na vogalu počil. Če se to zgodi, bom moral celotno vajo ponoviti in narediti kakšno drugačno rešitev (kakšno?). Temu bi se rad izognil že v prvi izvedbi, zato prosim za nasvet, kako naj naredim dovozni prag v garažo, da ga bom delal le enkrat in da bo prvič za vselej.
Stemarco v roke
"Ko bom velik, bom malo manj majhen"
(25.10.2019 ob 11:18)firefly Napisal: Stemarco v roke

In? Kaj nej odštemam? Estrih? Tega lahko kar s fleksarco odrežem. Bo hitreje in lažje... Ampak a je to res nujno? Kaj pa če tolk manj zabetoniram in prag obložim s keramiko, ker jo imam iz garaže kar nekaj odrezkov. ki so zelo verjetno dovolj široki. Pa lepo poliuretansko diletacijo pred INOX in... A to bi blo tud v redu? Centimeter granitogres z ustreznim lepilom spodaj menda ne bo počil na tem robu al kako? Sej je vse na trdnem betonu. Pri betonu samem se bojim, da bi počil zaradi granulacije substrata. Če pa položim granitogres pa je debel 1cm in tudi lepilo je fino pastozno, kar bi bilo morda bolje od betoniranja tistega miniaturnega roba.

Da bi rezal? Lih včeraj sem premazal z bitu pasto... Smile
Jst bi na tvojem mestu zabetoniral do vusine estriha gor pa potem ploscice. Z dilatacijo se sploh nebi zafrkaval ampak bi dal gor tisto alu letvico ki se uporablja pri notranjih vratih.
(25.10.2019 ob 12:50)cmctv Napisal: Z dilatacijo se sploh nebi zafrkaval ampak bi dal gor tisto alu letvico ki se uporablja pri notranjih vratih.

Kje bi dal diletacijsko letev? Glede na mojo skico v prvem postu je diletacijska letev že dodana na koncu notrnje keramike. In je INOX in ne alu, kar je načeloma še bolš. Jest sem mislu da bi dal ploščice samo do te INOX letve lih tko in poliuretansko fugo zaradi raztezkov zunaj/znotraj.
odbije estrih in strodur do keramike in zabetoniraš, ne bo nič počilo, ker potem spodaj naleže na temelj..

Ali pa tako kot je na slikici, da uničiš toplotni most...

Priložene datoteke Predogledne slike

(25.10.2019 ob 13:27)litera Napisal:
(25.10.2019 ob 12:50)cmctv Napisal: Z dilatacijo se sploh nebi zafrkaval ampak bi dal gor tisto alu letvico ki se uporablja pri notranjih vratih.

Kje bi dal diletacijsko letev? Glede na mojo skico v prvem postu je diletacijska letev že dodana na koncu notrnje keramike. In je INOX in ne alu, kar je načeloma še bolš. Jest sem mislu da bi dal ploščice samo do te INOX letve lih tko in poliuretansko fugo zaradi raztezkov zunaj/znotraj.
Tam po vrhu ja sem mislil. Ali pa poliuretanska fuga s kako sikaflex ali podobno maso bo tudi ok.
Odštemaš/odfleksaš tisti estrih tako kot svetuje že nekaj komentatorjev in je stvar rešena.
(25.10.2019 ob 18:43).Jankur Napisal: Odštemaš/odfleksaš tisti estrih tako kot svetuje že nekaj komentatorjev in je stvar rešena.

Sem odfleksal kolikor je šlo. Keramika bo sedaj le kakšen 1,5 cm na estrihu, ostalo pa na betonu. Tist cm in pol pa menda ne bo predstavljal problema, da bi keramika počila. Flex lepilo bi moglo stvar čist solidno prenašat. C2TE S1.
(25.10.2019 ob 10:37)litera Napisal: Pozdravljeni.

Rad bi zabetoniral uvozni prag v garažo, pa imam nekaj pomislekov. Takšole izgleda garažni prag iz stranskega risa (iz profila).

Beton bom armiral, naredil rahel nagib navzven zaradi padavinske vode in na koncu tudi zelo verjetno impregniral, ker ne vem kako bi površinsko sicer lahko takšen dovozni prag zaključil drugače kot z zapucanjem ali pa morda kamnom/marmorjev/keramiko.

Celotni del sem premazal z BITU pasto (bitumenska pasta, ne Ibitol), da voda ne bo mogla prehajati iz praga v temelj iz še pomembneje v notranji estrih.

Skrbi pa me tisti del, ki sem ga na sliki obkrožil z rdečo. Namreč tu bo beton le mikroarmiran z vlakni  na splošno pa tanek in me skrbi, da bo zaradi vožnje po njem na vogalu počil. Če se to zgodi, bom moral celotno vajo ponoviti in narediti kakšno drugačno rešitev (kakšno?). Temu bi se rad izognil že v prvi izvedbi, zato prosim za nasvet, kako naj naredim dovozni prag v garažo, da ga bom delal le enkrat in da bo prvič za vselej.

sam sem zabetoniral z belim cementom in okroglimi kamenčki. Po mesecu dni sem zbrusil z diamantno brusilko in nato še z brusnimi diski za kamen, ki sem jih nabavil v Teal-u. Se da zbrusiti do sijaja.  Meni je izpadlo zelo lepo.
Jaz sem prag garaže ločil (dilatiral) od notranjosti z inox kotnikom. Notri je estrih na 5cm XPS-a. Ravno tako je prag ločen z inox kotnikom od zunanjega asfalta.
Beton praga pa je armiran in v osmih letih ni počil.

Počil pa mi je estrih v notranjosti garaže, ker je en butelj nanj zapeljal z viličarjem, ko me ni bilo doma.... Viličar ima pač ekstremno točkovno obremenitev na svojih ozkih trdih gumicah. Če bi dali vsaj desko pod kolesa bi bilo OK.

Priložene datoteke Predogledne slike

Skok na forum:

Zadnje novice

Redno vzdrževanje doma je nujno
20.01.2020 ob 12:59:50
Redno vzdrževanje doma je nujno
S tem boste poskrbeli za svojo varnost in manj zapletov pri zavarovanju. Izognite se slabi volji, ko vam denimo poči cev in voda... Beri dalje »
Na kaj morate biti pozorni preden naročite stopnice
08.01.2020 ob 09:51:21
Na kaj morate biti pozorni preden naročite stopnice
Pred nakupom stopnic je dobro vedeti:   da lahko izberete stopnice ne glede na obliko in izgled stopnišča v enakem... Beri dalje »
Video: Ko zagori olje na štedilniku
20.12.2019 ob 10:02:03
Video: Ko zagori olje na štedilniku
V posnetku si oglejte, kako ga pravilno pogasiti in kaj lahko pomeni napačna odločitev. Še en v nizu čisto navadnih dni. Po... Beri dalje »