Nepremičnine > Nakup, prodaja in pravna vprašanja
Okvirna cena uporabnega dovoljenja

Ocena teme:
  • Glasov: 0 - Povprečje: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Okvirna cena uporabnega dovoljenja
zdravo 

v naslednjih dneh imam namen zaceti z pridobivanjem uporabnega dovoljenja. zanima me samo okvirna cena pridobitve do hišne št. 

Lp
Črnobelega odgovora ni. Če imaš gradnjo skladno s PZI-ji (seveda če jih imaš), je PID dokumentacija sorazmerno ugodna (par 100€).

Če nimaš dokumentacije ali je prišlo do bistvenih sprememb, je PID ranga 3000€

Potrem potrebuješ še DZO (lahko pripraviš sam) in elaborat za vpis v kataster stavb (500€)
Mar ni tako, da če so bila dela izvedena v skladu s PZI-jem, potem PID ni potreben?
Ni
No, meni je projektant to razložil čisto drugače.

Pa mu nekako bolj verjamem, kot forumskim znalcem, ki več kot eno kratko in vsebinsko neutemeljeno besedico spravijo iz sebe...
U, smo občutljivi. Bom pa malo razložil, če ni dovolj jasno, da se s tem tudi profesionalno ukvarjam (z licenco in vsem kar spada zraven)

PID je potreben, najmanj v obsegu vodilni načrt po 7. odstavku 24. člena pravilnika o podrobnejši vsebini dokumentacije in obrazcih, povezanih z graditvijo objektov. V primeru, da ni bilo sprememb iz faze PZI-ja  pa se ne izdela posameznih načrtov znotraj PID-a ampak jih zamenjujejo PZI verzije.

Če se ne spoznaš na terminologijo, je včasih bolje, da se komentarja vzdržiš.
Integral zakaj potem sploh sprasujes? Ce imas ze vse (pravilne in nezavajujice) odgovore? Skesiraj kolikor hoce in je mir. Tudi ce "forumske cence" pravijo da je pol toliko dovolj.
"Ko bom velik, bom malo manj majhen"
Ti lahko direktno povem, ker sem imel letos izkušnjo s pridobitvijo uporabnega dovoljenja (objekt, zgrajen pred letom 1998, torej gre za objekt daljšega obstoja).

Geodet: ~450€
Projektant: ~500€
Komunalni prispevek: ~2400€
Nadomestilo za degradacijo in uzurpacijo prostora: ~1400€

Bolela te bo glava.
To je uporabno dovoljenje za legalizacijo.

Za novogradnjo je obseg dokumentacije drugačen in se ne plačujeta komunalni prispevek in uzurpacija.

Kot info Kranjska UE zahteva kot del DZO navodila za uporabo in vzdrževanje objekta Smile

To bo še veselo.
Ali UE zahteva tudi dnevnik gradbišča in certifikate za vgrajene materiale?
Glede na to, da je zapisan na obrazcu (in obvezen po zakonu), ga bodo najverjetneje zahtevali (Kr UE vsekakor, za ostale pa bomo videli). Certifikati pa so del dzo-ja.
(7.11.2019 ob 05:49)KeCko Napisal: To je uporabno dovoljenje za legalizacijo.

Za novogradnjo je obseg dokumentacije drugačen in se ne plačujeta komunalni prispevek in uzurpacija.

Kot info Kranjska UE zahteva kot del DZO navodila za uporabo in vzdrževanje objekta Smile

To bo še veselo.
Imaš prav, jaz sem avtomatsko pomislil na legalizacijo. Tongue
Ni panike bo tudi to komu prišlo prav.

Skok na forum:

Zadnje novice

V radiatorju šumi
07.11.2019 ob 12:28:59
V radiatorju šumi
Svetujemo, kako pravilno odzračiti radiator in rešiti še ostale nevšečnosti z ogrevanjem.   Okvare... Beri dalje »
Vaša streha pušča?
21.10.2019 ob 07:14:34
Vaša streha pušča?
V določenih primerih vam lahko pri popravilu strehe pomaga vaše zavarovanje doma. Ste ugotovili, da vaša streha... Beri dalje »
Vsestranska delovna oblačila za urejen in profesionalen izgled zaposlenih
23.01.2018 ob 11:35:41
Vsestranska delovna oblačila za urejen in profesionalen izgled zaposlenih
Podjetja s(m)o ljudje, zato je zelo pomembno, da se na delovnem mestu počutimo dobro, saj današnji sodoben in hiter tempo življenja narekuje, da... Beri dalje »
V Lokrovcu pri Celju na ogled skoraj nič-energijska hiša Lumar Urbano-D 149
04.12.2017 ob 10:53:36
V Lokrovcu pri Celju na ogled skoraj nič-energijska hiša Lumar Urbano-D 149
V podjetju Lumar v soboto 9. decembra, med 10.00 in 15.00 uro, v Lokrovcu pri Celju pripravljajo dan odprtih vrat na spremenjeni hiši Lumar Urbano-D... Beri dalje »