Splošno > Kr neki
Varstvo potrošnikov - Ali velja vračilo izdelkov v 14 dneh za fizične trgovine?

Ocena teme:
  • Glasov: 0 - Povprečje: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Varstvo potrošnikov - Ali velja vračilo izdelkov v 14 dneh za fizične trgovine?
Bug 
Živjo.

V neki trgovini sem kupil prenosni računalnik, ki se je izkazal za neustreznega za moje potrebe. Kmalu po nakupu sem ga želel vrniti, pa so na blagajni rekli, da izdelkov nazaj ne jemljejo oz. da ne vračajo finančnih sredstev.

Sem na spletu malo gledal njihove splošne pogoje poslovanja ter povprašal še v drugih trgovinah na spletu kako je z vračilom izdelkov. Odgovorili so, da velja zakon o varstvu potrošnikov, ki jih obvezuje, da morajo izdelke vzeti nazaj ter povrniti finančna sredstva, če kupec v 14. dneh po nakupu obvesti trgovino, da odstopa od pogodbe in robo frne.

Ampak to naj bi veljalo za spletne trgovine, ne pa tudi za fizične trgovine (poslovne prostore). Zame je pričel teči drugi teden od nakupa. Ali kdo ve kako je z vračilom izdelkov, ki niso bili kupleni prek spleta?

lp
14 dnevni rok velja samo prek spleta. Za fizične nakupe te obveze ni.
Kot je ze predhodnik povedal, vracilo v tem primeru ni pravica potrosnika ampak zgolj (in neobvezna) dobra volja/poslovna praksa prodajalca.
Ze ce so ti ponudili zamenjavo za drug izdelek (in ne vracilo denarja), je to njihova dobra volja.

Lp, G
To je pa zanimivo narejeno.

Se pravi, da se v fizičnih trgovinah elektronike, bele tehnike, orodja in podobno sploh ne splača kupovati. Bolje, da se v trgovino samo zglasimo, da si izdelek ogledamo in ga potem raje naročimo prek spletne trgovine, ker bomo tako imeli več pravic.

TIL.
Dolgo si rabil, da si to ugotovil. Približno odkar smo v EU, je to v veljavi.

L.p., Kloko
(7.10.2019 ob 14:05)Bentonit Napisal: To je pa zanimivo narejeno.

Se pravi, da se v fizičnih trgovinah elektronike, bele tehnike, orodja in podobno sploh ne splača kupovati. Bolje, da se v trgovino samo zglasimo, da si izdelek ogledamo in ga potem raje naročimo prek spletne trgovine, ker bomo tako imeli več pravic.

TIL.
Itak se tako vedno pogosteje dela. Spletni trgovini je prihranjen marsikateri strošek zato je lahko (ne vedno) ugodnejša. Seveda je vseeno fino izdelek prej potipat in za nasvet vprašat fizičnega trgovca.
In mimogrede. Bi bil kot kupec pripravljen vzeti izdelek z odprto embalažo za isto ceno, ali bi pričakoval dodaten popust?

(7.10.2019 ob 14:05)Bentonit Napisal: To je pa zanimivo narejeno.

TIL.
Itak se tako vedno pogosteje dela. Spletni trgovini je prihranjen marsikateri strošek zato je lahko (ne vedno) ugodnejša. Seveda je vseeno fino izdelek prej potipat in za nasvet vprašat fizičnega trgovca.
In mimogrede. Bi bil kot kupec pripravljen vzeti izdelek z odprto embalažo za isto ceno, ali bi pričakoval dodaten popust?
(7.10.2019 ob 15:34)kloko Napisal: Dolgo si rabil, da si to ugotovil. Približno odkar smo v EU, je to v veljavi.
Ugotavljal sem le dobre 4 dni odkar sem spoznal, da naprava ni primerna.

(8.10.2019 ob 21:54)telstar Napisal: In mimogrede. Bi bil kot kupec pripravljen vzeti izdelek z odprto embalažo za isto ceno, ali bi pričakoval dodaten popust?
Saj sem ga dejansko tudi vzel z odprto embalažo in isto ceno, ker je bil pač edini kos na zalogi, popusta pa niso dali.

lp

Skok na forum:

Zadnje novice

Zemeljski plin – udoben, varčen, varen in ugoden
11.10.2019 ob 09:01:30
Zemeljski plin – udoben, varčen, varen in ugoden
Zemeljski plin je vsestransko uporaben energent – v gospodinjstvu ga tako uporabljamo za ogrevanje prostorov, pripravo tople... Beri dalje »
Lumar - na ogled hiši dveh generacij
09.10.2019 ob 11:03:14
Lumar - na ogled hiši dveh generacij
V podjetju Lumar v soboto 12. oktobra med 10.00 in 16.00 uro pripravljajo nov dan odprtih vrat. Tokrat bodo predstavili hiši, ki sta... Beri dalje »
Odločitev, ki zagotavlja zdrav način življenja, udobje in dolgoročne prihranke
07.10.2019 ob 07:59:04
Odločitev, ki zagotavlja zdrav način življenja, udobje in dolgoročne prihranke
Dom je tam, kjer se počutimo prijetno in varno. To je prostor, kjer se lahko sprostimo, odmislimo vsakodnevne tegobe in zadihamo s... Beri dalje »
Otroška soba v mansardi
03.04.2018 ob 18:21:19
Otroška soba v mansardi
Marsikdo reče kaj pa je takega narediti otroško sobo v mansardi. Glavno je, da sobo okrasimo z nekaj junaki iz risank in to je to. Je res, da je to... Beri dalje »