Gradnja in obnova > Energijski viri
Centrometal BioTEc-L 25 ali KWB Classicfire 1

Anketa: Katero peč na drva bi izbrali?
Ta anketa je zaprta.
KWB Classicfire 1 - na drva + lambdasonda
60.00%
3 60.00%
Centrometal bIOtEC-25 - drva + lambdasonda
40.00%
2 40.00%
Skupaj Glasov: 5 100%
* Za ta izbor ste glasovali. [Prikaži rezultate]

Ocena teme:
  • Glasov: 0 - Povprečje: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Centrometal BioTEc-L 25 ali KWB Classicfire 1
Pozdravljeni. Že več tednov prebiram "podsvojostreho" pa mi žal še ni uspelo pridobit podatkov ZA in PROTI. ker sem v končni odločitvi, vas resnično naprošam(predvsem uporabnike ali serviserje) za vaše mnenje.

Bo pa obvezno poleg še zalogovnik vode.

Prosim brez komentarjev zakaj ne bi kakšno drugo peč. Samo gola dejstva, ki ste jih do sedaj opazili.

Hvala za pomoč!
Biotec 25 ima ozko in majhno kurišče.
Sonce naj sveti vsak dan!
Zalogovnik tako ali tako MORAŠ imeti pri uplinjevalnem kotlu. Nisi pa napisal kako velikega planiraš.
Je pa tako, da imata oba kotla kar majhno kurišče, in boš pri prevelikem zalogovniku potem moral dvakrat kurit, da ga boš segrel do konca.

Sem bil v podobni situaciji z Biotec-om, kot marsikdo drug, in sem potem ravno zaradi večjega kurišča izbral 34kw različico. Mi ni jasno, zakaj ga je Centrometal tako posral pri velikosti kurišča 25kw modela.

Glavna prednost KWB-ja je vsekakor regulacija. Je brez dvoma boljša od te na Biotec-u, kar pa lahko rešiš z dodajo Seltron regulacije. Drugače pa sam ne vidim neke prednosti za nakup KWB-ja. Ima manjše kurišče, cena je znatno višja, rezervni deli prav tako. 

Je imel sosed KWB-ja, pa mu kotel ni zdržal deset let. Prvo mu je nagajala elektronika. Sicer mu na srečo ni povsem crknila, vendar je bil proti koncu brez zaslona. Potem mu je pa še nekje spustil, in se ga je moralo švasat.
Mogoče je imel samo smolo … vendar bi za tisto ceno, ki jo je tedaj plačal, pričakoval da bo zadeva delala VSAJ dvajset let.

Osebno sem se odločil za 34kw Biotec-a. Veliko kurišče, je ugoden, poceni rezervni deli, in razen težav s šobo še ni razbrat kakšnih večjih pripomb. Kako se bo zadeva obnesla na dolgi rok bomo pa še videli…
(1.10.2019 ob 20:27)MarMar Napisal: Zalogovnik tako ali tako MORAŠ imeti pri uplinjevalnem kotlu. Nisi pa napisal kako velikega planiraš.
Je pa tako, da imata oba kotla kar majhno kurišče, in boš pri prevelikem zalogovniku potem moral dvakrat kurit, da ga boš segrel do konca.

Sem bil v podobni situaciji z Biotec-om, kot marsikdo drug, in sem potem ravno zaradi večjega kurišča izbral 34kw različico. Mi ni jasno, zakaj ga je Centrometal tako posral pri velikosti kurišča 25kw modela.

Glavna prednost KWB-ja je vsekakor regulacija. Je brez dvoma boljša od te na Biotec-u, kar pa lahko rešiš z dodajo Seltron regulacije. Drugače pa sam ne vidim neke prednosti za nakup KWB-ja. Ima manjše kurišče, cena je znatno višja, rezervni deli prav tako. 

Je imel sosed KWB-ja, pa mu kotel ni zdržal deset let. Prvo mu je nagajala elektronika. Sicer mu na srečo ni povsem crknila, vendar je bil proti koncu brez zaslona. Potem mu je pa še nekje spustil, in se ga je moralo švasat.
Mogoče je imel samo smolo … vendar bi za tisto ceno, ki jo je tedaj plačal, pričakoval da bo zadeva delala VSAJ dvajset let.

Osebno sem se odločil za 34kw Biotec-a. Veliko kurišče, je ugoden, poceni rezervni deli, in razen težav s šobo še ni razbrat kakšnih večjih pripomb. Kako se bo zadeva obnesla na dolgi rok bomo pa še videli…

Zalogovnik nameravam imet 2x800 litrov (ne gre drugače v prostor). Se strinjam glede malega kurišča. Sem gledala da bi vzela 34kw. Glede šobe so se pritoževali na tem forumu, da razpade? Gre torej za serijsko napako in jo je pač treba zamenjevat na dve leti ali se da kaj naredit okoli tega? Kako dolgo jo že imaš? Kako velik zalogovnik imaš in kakšno površino kuriš?

Veliko vprašanj, vem :Smile
Ampak boš po mojem velikim pomagal.
Hvala ti.
Imaš 36 stranski post o Biotec-u. Svetujem, da si prebereš če se zanimaš za ta kotel. Na zadnjih straneh je več o šobi.  

Drugače pa @pushmycar poroča, da ga je prišla nova šoba 17€. Pri tej ceni, pa lahko komot crkne vsako leto, pa ni panike. Imaš pa na nemških forumah več napotkov, kako obvarovat šamot pred predčasnim iztrošenjem.

Imam pa ga natanko 0 dni, saj še čakam na vgradnjo. Bo pa skupaj z 2200l zalogovnikom. Tako, da ti tukaj na žalost ne morem pomagat.

Lahko kvečjemu prosiš, če ti kdo omogoči ogled njihove kotlovnice s tem kotlom. Ali pa greš v Mix d.o.o. v Ljubljani, in si ga lahko tam ogledaš ter preizkusiš. Slednje sem tudi sam storil, ter je bilo kar poučno, in je tudi razlog zakaj sem potem raje izbral 34kw model.
Narjet,
v kolikor imaš polno denarnico KWB, drugače pa BIO-TEC-ka.
Koliko imaš za ogrevat?
sam nisem bil v dotični kurolnici KWB-ja: pravi kurjač, da je več pričakoval od peči. Kar nekaj težav z delovanjem. Mi je zelo skrivnostno deloval; pravi da bi verjetno " dobro" razmisli o nakupu v podobni situaciji, za ponovni primer.
Biotecka ne poznam, ga tudi nisem videl v živo.
Lep pozdrav
MarMar - Sem prebrala vseh tistih 36 strani postov + Smile. Kaj točno te je prepričalo da vzameš 34kw?

som16 - vsega skupaj je za ogrevat 120m2 v slabo izolirani hiši. Občasno do 180m2.
Vzemi 34kw, pusti 25kw gašperček pri miru. Razen če imaš drobna polena in ti ni problem ob večjem mrazu večkrat nalozit. Pozimi pri sorodniku montirali 34kw bioteca.
Nekajkrat sem kuril tudi 43kw KWB.
ZDaj če je KWB toliko več vreden kot biotec pa se ne morem soditi. Ima biotec premalo ur, pa premalo ga poznam.
Sonce naj sveti vsak dan!
(1.10.2019 ob 21:53)Narjet Napisal: MarMar - Sem prebrala vseh tistih 36 strani postov + Smile. Kaj točno te je prepričalo da vzameš 34kw?

Velikost in oblika nakladalnega prostora.
25kw ima res čudno zasnovan komoro, ki je sicer visoka, vendar tudi nerazumno ozka. Tako, da ti lahko kak bolj debel kos drv hitro zabaše zadevo. Resnično imaš občutek, da nakladaš gašperčka.

Drugače pa je kvaliteta izdelave več kot zadovoljiva. Elektronika je enostavna, in jo bodo znali upravljati tudi bolj tehnično slabo podkovani v družini.

Kvečjemu preprodajalci pri nas nategujejo s ceno, kar pa je tako klasika. Resnično moraš vzet zadevo preko monterja, da dobiš še nekako normalno ceno. Confused
Imam 25 bioteca, sem zadovoljen,kot omenjeno težava z šobo, drugo ni, kurim tri leta, ogrevam 195m2, zalogovnik 1600l,. Nakladalna komora je res ozka, verjetno bi vzel večjega, pa imam kurilnico bolj malo. večji zalogovnik in kotel ne bi šla noter. V največji zimi zakurim in še enkrat naložim. Dovolj za en dan. Ogrevam s talnim gretjem. Sem gledal tudi KWB, ko sem dobil predračun sem nehal, kaj vse zaračunajo, dostavo , poučevanje ...Mislim da bi bil dva kotla bioteca zmontiral za tisti denar. Nevem zakaj bi rabil boljšo elektroniko, večji zalogovnik, za tista dva procenta boljši izkoristek. Ne hvala. Dobro poznam sigma cht kotel in tega bioteca. In je ta biotec že mercedes za Sigmo. Ne rabiš več. To je samo moje mnenje, odločiš se sam.
Sicer ne bom pametoval, ker ni moje področje, ampak kolegi monterji zelo hvalijo Windhager kotle. Menda najboljše razmerje med kvaliteto, ceno in opremo.
dobre teoretične rešitve so včasih v praksi neumne http://www.klimasapo.si
Pozdravljeni,
ko sem sam izbiral, sem prečesaval forum in literaturo, se pozanima pri uporabnikih...
- Osnovna lekcija in temeljni kriterij: toplotne potrebe objekta.
- Od tu naprej se zamisli nad tvojim/vašim življenskim slogom: si/je nekdo doma, da ima 1x - 2x na dan čas za max 15 - 20 minut opraviti v zvezi z kurjavo.
- Prostor v kurilnici: ne more in ne sme bit vse natlačeno
- Po večini se mi je izkazalo, da je za cca 12 urni ritem dovolj kotel cca 15 - 20 kw in 1000 l zalogovnik.( govorim za primorsko, kjer sicer kurimo 5 - 6 mesecev v letu)
Sploh pa to velja z ozirom na ceno materjala in dela v kotlovnicah. Od primera do primera so pa lahko ogromne razlike.
Pri nas smo na koncu morali v drug energent.
Kot kandidata za polena sem - presenetljivo, na koncu imel izbran kwb cf1. Koštalo je praktično enako kot z drugimi, sicer smo se res potrudili pri pogajanju o ceni, ker imajo tudi kwb-jaši kar navite cene inšt.materjala in dela, kdo pa jih nima?
Veliko je odvisno kdo ti izvaja, ker "stroka" velikokrat šepa, poštenost pa še bolj.
(1.10.2019 ob 20:27)MarMa Napisal: Je imel sosed KWB-ja, pa mu kotel ni zdržal deset let. Prvo mu je nagajala elektronika. Sicer mu na srečo ni povsem crknila, vendar je bil proti koncu brez zaslona. Potem mu je pa še nekje spustil, in se ga je moralo švasat.

Rekla kazala.
Osebno ne poznam takšnega primera, poznam pa ogromno zadovoljnih strank.
Za kar pri Centrometalu ne morem reči. Vse njihove težave z elektroniko in šalabajzerski serviserji niso za metati v isti koš z dražjimi in kvalitetnejšimi ponudniki kotlov. Škoda le, da imajo ceno avstrijsko.
Še vedno je bio-tec odlična izbira za to ceno, kdor pa noče imeti hrvata v kurilnici in bi še nekaj € dodal pa seveda gleda drugje, na sploh ne sprašuje na forumu, ampak si ogleda nekaj kurilnic po nekaj letih delovanja, kdor potem primerja CM in KWB je najverjetneje sladoledar.

@Narjet v kolikor ogrevaš večjo hišo, potem ti Classicfire 1 ne priporočam zaradi majhnega kurišča. Če je hiša majhna potem je ok, sicer pa Classicfire 2 z 185L kurišča...
Mali Cf 1 marsikoga zavede z "majhnim" kuriščem, pa kljub temu segreje 2x 1000 l  n 80'C... V enmu šusu.
185l kurišča zahteva kolikšno količino akumulacije (min glej eko sklad)? Če gre vse v kurilnico je seveda ok.
Jaz ne sugeriram ali preferiram KWB, pri mojem izboru mu je bil tesno za petami domači TR, predvsem pa GT, ker se ga je dalo dobit na en zalogovnik (sicer po meri narejen).
Neki novi kotel ponujajo na Seltronu..., da dam malo asocijacije na "domače".
Moj bratranec je npr., iz kotlovnice zaklatil ven kwb (sicer model nima pojma in nima potrpljenja, ni glih referenčen tip). O CM sem z parimi govoril in nihče ni rekel, da mu je žal.
Prenovljeni Waltis tudi zgleda ok.
Pač mnenje.

Skok na forum:

Zadnje novice

V radiatorju šumi
07.11.2019 ob 12:28:59
V radiatorju šumi
Svetujemo, kako pravilno odzračiti radiator in rešiti še ostale nevšečnosti z ogrevanjem.   Okvare... Beri dalje »
Vaša streha pušča?
21.10.2019 ob 07:14:34
Vaša streha pušča?
V določenih primerih vam lahko pri popravilu strehe pomaga vaše zavarovanje doma. Ste ugotovili, da vaša streha... Beri dalje »
Vsestranska delovna oblačila za urejen in profesionalen izgled zaposlenih
23.01.2018 ob 11:35:41
Vsestranska delovna oblačila za urejen in profesionalen izgled zaposlenih
Podjetja s(m)o ljudje, zato je zelo pomembno, da se na delovnem mestu počutimo dobro, saj današnji sodoben in hiter tempo življenja narekuje, da... Beri dalje »
V Lokrovcu pri Celju na ogled skoraj nič-energijska hiša Lumar Urbano-D 149
04.12.2017 ob 10:53:36
V Lokrovcu pri Celju na ogled skoraj nič-energijska hiša Lumar Urbano-D 149
V podjetju Lumar v soboto 9. decembra, med 10.00 in 15.00 uro, v Lokrovcu pri Celju pripravljajo dan odprtih vrat na spremenjeni hiši Lumar Urbano-D... Beri dalje »