Nepremičnine > Gradbena dokumentacija
Prijava gradbišča in PZI

Ocena teme:
  • Glasov: 0 - Povprečje: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Prijava gradbišča in PZI
Po novem zakonu je torej potrebna prijava gradbišča 8 dni pred začetkom gradnje.
Priložiti je potrebno PZI-je.
Vprašanje:
Katere PZI-je? Ali je dovolj PZI arhitekture in statike, da lahko začneš delati temeljno ploščo in zidati? Ali pa potrebuješ tudi PZI strojnih in elektro inštalacij že v štartu?
Po moji logiki inšpektor ne more zahtevati PZI elektro inštalacij, če ti še sploh nisi v tisti fazi ampak delaš šele temeljno ploščo.
Kako je s tem?
PZI se zahteva in se odda v kompletu.
Že, že. Vendar sem nekako dobil občutek, da bi šlo tudi samo z arhitekturo in statiko. Verjetno odvisno od referenta na UE.
Seveda bodo narejeni tudi ostali, ko pridemo do te faze gradnje.
https://e-uprava.gov.si/podrocja/vloge/v...ml?id=3668

Point PZI-ja (kot vsakega načrta) je, da je pripravljen prej.

Če pa ima kdo namen zadevo izpeljat elektronsko, se naj pripravi z dobro mero potrpljenja ipd. Namreč, naši vrhunski strokovnjaki informacijske tehnologije po naših ministrstvih sklepajo, da je dovolj 8 oz. 20mb omejitve za priponke za komplet PZI projekt. Govorimo o desetinah oz v primerih večjih projektov tudi na stotine risb, elaboratov, poročil ipd. Ker sej veste, imajo tako slaba računalnike, da ne morejo ene priponko odpret..
Enkrat in nikoli več, vsaj pod temi pogoji verjetno ne.

aha, pa vidim da smo "plavci" po novem "post freaki". ne ravno ne vem kako lepa zahvala za prejšnje freakanje..

tile "post freaki" niso bivši "plavci". ampak je glede na število objav. tudi jaz sem post freak pa nisem bil moder Wink moder status je bil odvzet kolikor opažam
Itak. Zakaj d bi slo na boljs ce gre lazje na slabs. Tko forum kot "papirji" za hiso.
"Ko bom velik, bom malo manj majhen"
Odvisno od UE. Nekje je možno začeti le s PZI temeljne plošče (poznam primere). Uradno pomoje rabiš vse. Tudi tisto, kar pride na vrsto čez pol leta ali eno leto...malo nesmiselno, ampak tako je.

Skok na forum:

Zadnje novice

Kaminski kotel TOBY H - ogrevajte se drugače
18.09.2019 ob 09:37:06
Kaminski kotel TOBY H - ogrevajte se drugače
Poletja je nedvomno konec, jesenski hlad je že tu in zimski mraz se tudi nezadržno bliža. Za priprave na kurilno sezono ni več prav veliko časa,... Beri dalje »
Enostavni nasveti za selitev
01.07.2019 ob 16:40:47
Enostavni nasveti za selitev
To bo mačji kašelj v primerjavi z iskanjem in nakupom stanovanja, sem si mislila o selitvi. Že tako nimamo veliko stvari, pa še... Beri dalje »
Do nižjih cen gradbenega materiala kar preko spleta
03.01.2019 ob 17:17:26
Do nižjih cen gradbenega materiala kar preko spleta
Zaradi napihnjenih cen na nepremičninskem in gradbenem trgu že nekaj časa odlašate s prenovo svojega doma? Potem imamo za vas odlično novico –... Beri dalje »
Na ogled skoraj nič-energijska hiša Lumar Primus-E 137
17.11.2018 ob 15:08:18
Na ogled skoraj nič-energijska hiša Lumar Primus-E 137
V podjetju Lumar v soboto 24. novembra, med 10.00 in 16.00 uro, pripravljajo nov dan odprtih vrat. Tokrat bo na ogled šest let vseljena skoraj... Beri dalje »