Gradnja in obnova > Napeljave
Spoj kanalizacije in odtoka

Ocena teme:
  • Glasov: 0 - Povprečje: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Spoj kanalizacije in odtoka
Zdravo,

Sem v dilemi, ali sem si prav zastavil spoj vertikale, ki prihaja iz zgornje kopalnice in odtoka iz pritličnega tuša in umivalnika. Kot je videti na sliki je spoj pod kotom 90 stopinj in je sestavljen iz 75 in 110 cevi. Ali bi znala biti težava in bi iz vertikale metalo odplake v 75 cev?

Priložene datoteke Predogledne slike

(10.9.2019 ob 21:01)supaFlaj Napisal: Zdravo,

Sem v dilemi, ali sem si prav zastavil spoj vertikale, ki prihaja iz zgornje kopalnice in odtoka iz pritličnega tuša in umivalnika. Kot je videti na sliki je spoj pod kotom 90 stopinj in je sestavljen iz 75 in 110 cevi. Ali bi znala biti težava in bi iz vertikale metalo odplake v 75 cev?
če vsaj kakšno stopinjo nagneš/dvigneš fi75 v T kos 110 ti bi kljub "malnkostnega metanja odpalk itaq vse steklo nazaj. Itak moraš imeti nekaj padca, če ne ti bo pa voda iz spodnje kopalnice zastajala...

Če te pa blazno skrbi pa daj Tkos, ki ima fi75 pod 45°...ampak mislim, da brez potrebe...
Hvala za mnenje, tudi sam mislim, da ne bi smelo biti težave, poleg tega pa iz vertikale priletijo odplake mimo 75 pod kotom nasproti odprtine.
Načeloma nebi smel bit problem ampak jaz bi vseeno raje dal tak fazonski kos:

[Slika: IQdynyae4ywT]

Ti od zgoraj le pride WC odtok. Nevem no, če imaš še odprto, bi jaz na tvojem mestu zamenjal.

Skok na forum:

Zadnje novice