Nepremičnine > Nakup, prodaja in pravna vprašanja
Prodaja hiše izkušnje

Ocena teme:
  • Glasov: 0 - Povprečje: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Prodaja hiše izkušnje
Kakšne so vaše izkušnje pri prodaji hiše.

Ali je smotrno najeti agencijo (Remax, Century 21, itd), kakšne imate izkušnje ?

Koliko kupci povprečno zbarantajo ceno (5, 10%) ?
Prodajaj sam, ko bos imel kupca pa najemi nekoga, ki ti bo uredil vse papirje do predaje kupoprodajne pogodbe in prejema financ.. Tako sem naredil sam... PS: Ceno postavi normalno in ne bo noben velik barantal...niso to jabolka na trznici...
Vsak, ki kupuje, želi zadevo kupiti za čimmanj. Vsakdo, ki podaja, želi dobiti čimveč...da pri kupovanju nepremičnin ne bi bilo barantanja pa prvič slišim. Vsak € nekaj pomeni...da pa pri hiši ki stane 100, 200, 400...k€, ne bi kakšen k€ komu kaj pomenil, bi bilo prej čudno kot normalno.
(11.9.2019 ob 11:28)pentax Napisal: Vsak, ki kupuje, želi zadevo kupiti za čimmanj. Vsakdo, ki podaja, želi dobiti čimveč...da pri kupovanju nepremičnin ne bi bilo barantanja pa prvič slišim. Vsak € nekaj pomeni...da pa pri hiši ki stane 100, 200, 400...k€, ne bi kakšen k€ komu kaj pomenil, bi bilo prej čudno kot normalno.

Jaz sem kupcema nepremicnine povedal ceno, evo roka in smo se zmenili...
(11.9.2019 ob 13:10)misko07 Napisal:
(11.9.2019 ob 11:28)pentax Napisal: Vsak, ki kupuje, želi zadevo kupiti za čimmanj. Vsakdo, ki podaja, želi dobiti čimveč...da pri kupovanju nepremičnin ne bi bilo barantanja pa prvič slišim. Vsak € nekaj pomeni...da pa pri hiši ki stane 100, 200, 400...k€, ne bi kakšen k€ komu kaj pomenil, bi bilo prej čudno kot normalno.

Jaz sem kupcema nepremicnine povedal ceno, evo roka in smo se zmenili...

Jaz sem prodajalcu podal ponudbo, ki je bila konkretno nižja od njegove pričakovane cene, ampak nekje ranga realne tržne cene in... opravili smo posel...

Enoznačnega odgovora koliko se "cena zbaranta" ni... par nepremičnin ki sem si jih ogledal, prodajalec ni želel spustiti niti 1% cene, drugi so bili pripravljeni za pogajanja, eden je želel da še provizijo agenciji (ki jo je prodajalec vpletel v zgodbo) plačam...
Nekaj teh nepremičnin je prodanih, druge se po par letih še vedno prodajajo.
Pri prodaji oz. nakupu hiše je nepisano pravilo da se baranta s ceno do onemoglosti.
In da,obstajajo izjeme,katere ne barantajo,takšnim se reče,da so zategnjeni.
Ko sem kupoval nepremičnino (hiša je bila v 3gf), sem ceno znižal za cca. 25% od zastavljene cene (bila je izvedena cenitev nepremičnine pred samo prodajo). Seveda pa bi lahko tudi podal roko po cenitveni ceni...a nekako cenim svoje delo in prislužen denar, tako da poskusim zanj dobiti kar se da maksimalno. To so le vsote, ki igrajo vlogo za vsak zglihan %.
Največji problem mi predstavlja postavitev realne cene.

Kako ste se lotili tega problema, ali ste morda naredili cenitev (in koliko je cena)?
Odvisno, kje se hiša nahaja? Kateri konec Slo.? Mogoče priporočim koga za cenitev.
Cenitev delat je brez veze, ker ni ravno za ceno sendviča.
Poleg tega se cenitev z lahkoto razlikuje za tretjino, pa bosta obe veljavni.
Če pa pogledaš dražbe, kjer se zadeva prodaja po cenitvi, pa se marsikdaj niti za polovico ne proda....
Čisto odvisno od sreče kakšnega kupca boš srečal. Lahko se ti zgodi da letos ne boš niti pod razno.prodal za 100, drugo leto pa prvemu kupcu za 110.in obratno. Tako da....
Sonce naj sveti vsak dan!

Skok na forum:

Zadnje novice

Kaminski kotel TOBY H - ogrevajte se drugače
18.09.2019 ob 09:37:06
Kaminski kotel TOBY H - ogrevajte se drugače
Poletja je nedvomno konec, jesenski hlad je že tu in zimski mraz se tudi nezadržno bliža. Za priprave na kurilno sezono ni več prav veliko časa,... Beri dalje »
Enostavni nasveti za selitev
01.07.2019 ob 16:40:47
Enostavni nasveti za selitev
To bo mačji kašelj v primerjavi z iskanjem in nakupom stanovanja, sem si mislila o selitvi. Že tako nimamo veliko stvari, pa še... Beri dalje »
Do nižjih cen gradbenega materiala kar preko spleta
03.01.2019 ob 17:17:26
Do nižjih cen gradbenega materiala kar preko spleta
Zaradi napihnjenih cen na nepremičninskem in gradbenem trgu že nekaj časa odlašate s prenovo svojega doma? Potem imamo za vas odlično novico –... Beri dalje »
Na ogled skoraj nič-energijska hiša Lumar Primus-E 137
17.11.2018 ob 15:08:18
Na ogled skoraj nič-energijska hiša Lumar Primus-E 137
V podjetju Lumar v soboto 24. novembra, med 10.00 in 16.00 uro, pripravljajo nov dan odprtih vrat. Tokrat bo na ogled šest let vseljena skoraj... Beri dalje »