Opremljanje doma > Kopalniška oprema
Zidana tuš kabina

Ocena teme:
  • Glasov: 0 - Povprečje: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Zidana tuš kabina
Pozdravljeni,

narediti moramo steno za tuš kabino. Kakšna naj bo velikost odprtine za vrata. Vrat sicer zaenkrat še ne planiramo, mogoče pa bodo kdaj.
In še eno vprašanje, naj steno naredimo iz siporeksa ali kar klasične opeke? Naš zidar nad siporeksom v kopalnici ni najbolj navdušen Wink.

Hvala in lp,
Samo
(25.8.2019 ob 00:03)samuel Napisal: Pozdravljeni,

narediti moramo steno za tuš kabino. Kakšna naj bo velikost odprtine za vrata. Vrat sicer zaenkrat še ne planiramo, mogoče pa bodo kdaj.
In še eno vprašanje, naj steno naredimo iz siporeksa ali kar klasične opeke? Naš zidar nad siporeksom v kopalnici ni najbolj navdušen Wink.

Hvala in lp,
Samo

Nič zidane zidane stene za tuš! (razen, če ni nujna zaradi posebnih razlogov!)
Pojasnilo: stroški za zidano steno so naslednji, zidaki (opečni ali syporex), malta ali lepilo, delo, omet - tak ali drugačen, nakup in polaganje keramike. Pa praviloma še svetlobo v tušu izgubiš!  Tuš kabina je boljša in cenejša varianta ... če si odšteješ stroške zidane v keramiko obojestransko oblečene stene za tuš.
Mogoče se pa motim -  Confused ali pa ne  Dodgy ....
Hvala za odgovor, ja tudi tuš kabina je opcija, ampak nam je nekak bolj všeč takšen tuš. Tla v tušu so v isti liniji kot talne ploščice, velikost lahko narediš poljubno, vrat pomoje spkloh ne rabiš, če je stena dovolj dolga,...ja svetloba zna bit problem ;(. Razmišljamo tudi o stekleni steni, čeprav jo nekateri odsvetujejo zaradi čiščenja.

lp, Samo
Jaz sem jo sezidal iz siporeksa gor lepilo in mrežica, hidrostop z traki po kotih in ploščice.Tudi steklena stena ni poceni.Čiščenje zelo enostavno proti steklu.
Vse je odvisno od velikosti kopalnice, kjer se vsakih 10 cm zelo pozna.  če mi je bilo pred 35 leti dovolj  70 x70  mi  dandanes, že trenutne 90x90 deluje utesnjeno ....
(tudi dve zeleni gips plošč,i če gresta od tal do stropa sta ena od opciji, če sta vgrajeni  in kasneje obdelani po pravilu stroke).
Da je čiščenje  keramike lažje od stekla  je tudi res.
Mi je pa osebno bolj všeč "plastik fantastik" verzija  90x 120,  če le prostor to omogoča, če se niste slučajno  ravno skobacali iz najstniških let....
(25.8.2019 ob 00:03)samuel Napisal: Pozdravljeni,

Hvala in lp,
Samo

Pri nas imamo eno zidano kabino iz siporeksa in oblečeno v keramiko že  kakih let, gor pa drsna vrata steklena od Reflexa.
Na ploščicah se sledi vode ne poznajo nič, vrata pa so takoj flekasta od kamna.

Je pa steklena kabina lepša. V novi hiši bomo imeli stekleno, sepa že zdaj bojim kako jo bomo čistili...

Skok na forum:

Zadnje novice

Kaminski kotel TOBY H - ogrevajte se drugače
18.09.2019 ob 09:37:06
Kaminski kotel TOBY H - ogrevajte se drugače
Poletja je nedvomno konec, jesenski hlad je že tu in zimski mraz se tudi nezadržno bliža. Za priprave na kurilno sezono ni več prav veliko časa,... Beri dalje »
Enostavni nasveti za selitev
01.07.2019 ob 16:40:47
Enostavni nasveti za selitev
To bo mačji kašelj v primerjavi z iskanjem in nakupom stanovanja, sem si mislila o selitvi. Že tako nimamo veliko stvari, pa še... Beri dalje »
Do nižjih cen gradbenega materiala kar preko spleta
03.01.2019 ob 17:17:26
Do nižjih cen gradbenega materiala kar preko spleta
Zaradi napihnjenih cen na nepremičninskem in gradbenem trgu že nekaj časa odlašate s prenovo svojega doma? Potem imamo za vas odlično novico –... Beri dalje »
Na ogled skoraj nič-energijska hiša Lumar Primus-E 137
17.11.2018 ob 15:08:18
Na ogled skoraj nič-energijska hiša Lumar Primus-E 137
V podjetju Lumar v soboto 24. novembra, med 10.00 in 16.00 uro, pripravljajo nov dan odprtih vrat. Tokrat bo na ogled šest let vseljena skoraj... Beri dalje »