Nepremičnine > Nakup, prodaja in pravna vprašanja
metuljček kamnik

Ocena teme:
  • Glasov: 0 - Povprečje: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
metuljček kamnik
Pa saj niso resni. In kaj pravijo, kdaj bodo prevzemi?
Baje dobimo danes pošto. Jaz jo bom lahko prebral šele popoldan enkrat. Me prav zanima kaj piše...
Hmm, jaz ze preveril nabiralnik pa nobene poste. Tole vse skupaj postaja precej neresno in neodgovorno do nas...
Na dopisu piše, da pristoji organ še ni izdal uporabnega dovoljenja ter da nas bodo o drugem terminu za prevzem obvestili v najkrajšem možnem času.
:? :? :? :?
Kdor dobro seje - dobro tudi žanje. No običajno je tako ...
da vas malce pomirim...

prvo globo vdihnite..izdihnite..vdihnite...izdihnite

cmc je vedel, da kupci bodo, vedel je, da denar bo, vedel je, da bodo sitnosti okoli rokov, ampak se na to ne ozirajo preveč, ker se večinoma noben. če se mene vpraša sta samo dve podjetji, ki delata 'pošteno', če sploh kdo dela pošteno.

penali za vselitev so, vendar jih pozabite. če jih kdo doseže, mu dam še za pivo, da mi pove kako (na koncu mu dam še za pizzo). izvajalec se bo igovarjal na 101 način..al je prav 1001 način..od vremena, do vsega drugega nepredvidenega, kar ima v pogodbi. in v 99,999999% uspe. celo tam kjer zamuja mesece, ne mesec, dva..

tistih 5%, ki jih lahko obdržite, ne poskušajte obdržate dokler se o tem ne pogovorite. mogoče odvetnik, mogoče kdo, ki se spozna. z izvajalcem komunicirajte samo in vedno po priporočeni pošti s povratnico. bodite natančni, jasni, vedno opredelite zahteve, roke. šele ko izrabite vse možnosti ukrepajte.

vsekakor pa ne prevzemajte ključev dokler ne bo upirabnega, tehničnega, prevzemnega dokumenta, odpravljene napake, sklenjeni dogovori o vseh odstopanjih in jasno lastništvo. preverite tudi pogoje priklopov na javna omrežja te in one sorte.

predvsem pa mirne živce. denar je šel in kamor gre bik, bo šel tudi štrik, torej vi. samo včasih je konec štrika daleč od bika. v današnjih časih je to povsem normalno. le glejte, da iz bika ne rata osel, ko ga dohitite.
Osebno sem zelo razočaran predvsem z zaključkom primopredaje.
Na hitro so nas obvestili o primopredaji, poudaril da moramo imeti poravnano vso kupnino ko pridemo na prevzem in sedaj, ko sem nakazal vsa sredstva me obvestijo, da s primopredajo ne bo nič.
To je škandal brez primer, pozivam vse kupce stanovanj, da stopimo skupaj, najamemo odvetniško pisarno in dosežemo svojo pravico, ki nam sledi iz pogodbe.
Prevelik je vložek posameznika, da bi dopustili, da z nami delajo kot z ovcami, ki nimamo pojma o realnem svetu in požremo vse kar nam servirajo na pol profesinalni ljudje, ki zastopajo interes investitorja.
FLC - odlicen post! Tudi sam sem do zdaj imel za vse stvari polno mero razumevanja in potrpezljivosti, sproti opozarjal na napake med gradnjo in prenasal dostikrat (milo receno) neorganiziran, zmeden in amaterski pristop tako s strani CMC (predvsem ga. Arh) kot tudi s strani prodajne pisarne Metropola Kamnik. Do zdaj so bili vsaj prijazni in vljudni.
Ob zapletih v zadnjih dneh pa so vljudnost in prijaznost že začeli zamenjevati aroganca, laži, prazne obljube in izgovori. Mislim, da bi se predvsem vodilni v Metropoli (ki imajo o svoji agenciji in svojih kadrih tako zelo zelo visoko mnenje) morali resno zamisliti, na kakšen način bodo tole zgodbo pripeljali do konca. Morda se premalo zavedajo, kakšna "referenca" je lahko 100 nezadovoljnih strank... Predlog o skupnem nastopu je odličen in upam, da ga bomo realizirali.
prosim vas no. ne kazat, da ste res navadne ovce.

metropola prodaja, ni izvajalec in s tem nima nič. tko da oni so zadnji krivec, so nek blažilnik v celi zgodbi, vendar v večini nedolžen. ozadje jim je sicer dobro znano, vendar ste vi njihov partner enkrat v življenju, cmc pa stokrat pri tem objektu.

in kakšna bo referenca 100 nezadovoljnih kupcev metuljčka v kamniku. verjetno precej bolj šibka kot 100 nezadovoljnih kupcev elitnih stanovanj v centru ljubljane. pa se gradis g kaj žene k srcu. mogoče zaradi 147 nezadovoljnežev v cerkljah. kaj pa sklad in njegova stanovanja. tudi sami nezadovoljneži. pa si kdo žene kaj k srcu.

in potem si bo zaradi vas sto iz kamnika, ki ste kvadrat plačali vsaj 20% ceneje kot elitneži v ljubljani.

ja, združite se in tožite. bom z veseljem spremljal vašo zgodbo in zapravljanje denarja. problem naše dežele je to, da je vsak tako zelo pameten, da šele ko se nateg** se spametuje. in vi ste se malo že nate..spametovali pa očitno še ne. vsaj tisti, ki sanjate o skupinskih tožbah.
Imam eno vprašanje za kakšnega strokovnjaka... po možnosti za "gradimo", ki zgleda, da ima nekaj izkušenj...

Danes sem šel pogledati stanovanje - je bilo ravno odklenjeno, ker so majstri polagali zaključne letve. Tokrat sem ga prvič malo bolj v detajle pogledal, ker je praktično že končano. Največ pripomb imam na stene, ki so:

1. krive - to se sedaj super vidi, ko so gor zaključne letve. Vidi se tudi pri štekarjih, ker se ne prilegajo steni.
2. grdo pokitane
3. tam kjer so knauf stene se dejansko vidi, kje se stikata dve plošči, ker se svetloba drugače lomi na eni in drugi plošči... verjetno ker je krivo.

Zdej me pa zanima ali to so napake, ki jih morajo odpraviti ali to pač tko je v današnji časih, ko se vse neki na hitro in šlampasto dela?

Pri marsikateri šlampariji se namreč vprašam ali sem jaz preveč natančen ali to dejansko ni kvalitetno opravljeno delo, ki ga zagotavljajo?
obstajajo gradbeni normativi in skladno z normativi se stanovanje prevzame ali ne. vsekakor se ne more zavrniti nekaj, kar je narejeno v skladu z normativi.

konkretno stene dovoljujejo pri ometih 2mm odstopanja na meter, torej, če prideš do mene po dvometrsko letev in podaljšaš v kamnik, potem to letev prisloniš in vidiš kaj se dogaja. vsekakor nobena luknja, trebuh ne smeta biti večja od 2 mm na meter razdalje. lahko dobiš tudi praktični preizkus.

kar se tiče knaufa, je problem brušenja, pri stikih pa vsekakor kitanja. stiki se morajo dvakrat kitati, po potrebi tudi trikrat. kita se tako, da se kita stik, potem brusi, ponovno kita s celoto, ali ponovno samo stik, potem cela plošča. več o knaufu bo vedel furbo.(je le knaufar, ki ve kako naresti ravnino, mene zanima samo to, da je ravno).

kar se tiče tega
Zdej me pa zanima ali to so napake, ki jih morajo odpraviti ali to pač tko je v današnji časih, ko se vse neki na hitro in šlampasto dela?

kako si plačal stanovanje. šlampasto, s ponaredki, si dal v kompenzacijo star avto, ki je bil zmahan do konca, a trdil, da je v odličnem stanju, ali si plačal s 'pure money', ki si ga z muko zaslužil. če si ga zaslužil na 'šarlatantski' način, potem malce poglej čez prste, ker niso boljši od tebe, če pa s 'krvavo' prisluženim, potem se bori zanj.
Še nekaj mi ni jasno....

V prvem dopisu, ki smo ga dobili za prevzem piše, da moramo poravnati stroške v višini 315 EUR, ki sta jih poravnala prodajalec in sopodpisnik zaradi skrajšanja upravnih postopkov pridobitve soglasja skladno z veljavno zakonodajo. Gre za povprečne in neposredne stroške priključevanja na električno omrežje.

V Komercialno-tehničnem opisu stanovanj piše, da prodajna cena ne zajema priklopa električne energije (kolegi v Ljubljani in Kamniku so konec lanskega leta in v začetku leta za priklop električne energije plačali cca.35 EUR).

Za katero soglasje gre? Katere dejanske stroške zajemajo ti povprečni in neposredni stroški? Zakaj skrajšan postopek? A zato ker se jim mudi.... in zakaj te stroške zdaj plačujemo mi?

Pa še nekaj. Pogodba o medsebojnih razmerjih... Ali jo bomo brali in podpisovali na prevzemu, ko bomo imeli ful časa? Zakaj nam je prej ne pošljejo v vpogled?
gradimo Napisal:konkretno stene dovoljujejo pri ometih 2mm odstopanja na meter, torej, če prideš do mene po dvometrsko letev in podaljšaš v kamnik, potem to letev prisloniš in vidiš kaj se dogaja. vsekakor nobena luknja, trebuh ne smeta biti večja od 2 mm na meter razdalje. lahko dobiš tudi praktični preizkus.
Tale podatek mi bo prišel prav. Hvala.

gradimo Napisal:kar se tiče knaufa, je problem brušenja, pri stikih pa vsekakor kitanja. stiki se morajo dvakrat kitati, po potrebi tudi trikrat. kita se tako, da se kita stik, potem brusi, ponovno kita s celoto, ali ponovno samo stik, potem cela plošča. več o knaufu bo vedel furbo.(je le knaufar, ki ve kako naresti ravnino, mene zanima samo to, da je ravno).
Pravzaprav tudi mene ne zanima kako se naredi ravnino, zanima me samo če po normativih, ki sedaj vidim da obstjajo, mora bit ravno ali se lahko vidi stik?

pero1 Napisal:V prvem dopisu, ki smo ga dobili za prevzem piše, da moramo poravnati stroške v višini 315 EUR, ki sta jih poravnala prodajalec in sopodpisnik zaradi skrajšanja upravnih postopkov pridobitve soglasja skladno z veljavno zakonodajo. Gre za povprečne in neposredne stroške priključevanja na električno omrežje.
Tale znesek je tudi meni uganka. Se bo treba pozanimati. Če kdo (iz)ve naj pa le objavi na forumu :wink:

Skok na forum:

Zadnje novice

Prva slovenska hiša s certifikatom Active House
04.05.2020 ob 12:34:06
Prva slovenska hiša s certifikatom Active House
Lep, varčen in pameten dom Podjetje Lumar je v Dragomlju, ki leži le nekaj kilometrov oddaljen od Ljubljane, postavilo hišo Lumar... Beri dalje »
Redno vzdrževanje doma je nujno
20.01.2020 ob 12:59:50
Redno vzdrževanje doma je nujno
S tem boste poskrbeli za svojo varnost in manj zapletov pri zavarovanju. Izognite se slabi volji, ko vam denimo poči cev in voda... Beri dalje »
Na kaj morate biti pozorni preden naročite stopnice
08.01.2020 ob 09:51:21
Na kaj morate biti pozorni preden naročite stopnice
Pred nakupom stopnic je dobro vedeti:   da lahko izberete stopnice ne glede na obliko in izgled stopnišča v enakem... Beri dalje »
Video: Ko zagori olje na štedilniku
20.12.2019 ob 10:02:03
Video: Ko zagori olje na štedilniku
V posnetku si oglejte, kako ga pravilno pogasiti in kaj lahko pomeni napačna odločitev. Še en v nizu čisto navadnih dni. Po... Beri dalje »