Nepremičnine > Nakup, prodaja in pravna vprašanja
metuljček kamnik

Ocena teme:
  • Glasov: 0 - Povprečje: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
metuljček kamnik
Big Grin Big Grin Big Grin
Kdor dobro seje - dobro tudi žanje. No običajno je tako ...
:? :? :? :?
Kdor dobro seje - dobro tudi žanje. No običajno je tako ...
Glede internet povezave. Do stanovanja sem videl, da je pripeljana optika. Ali kdo ve ali je optika tudi med objektom in centralo in se da torej naročit optični dostop?

Pripis:
Sem malo pogledal in vidm, da v Kamniku optični dostop tako ali tako še ni na voljo...
začetek, sedaj tudi sredina oktobra sta že mimo. kako je z vselitvijo. je kdo že prevzel ključe in je zadovoljen s stanovanjem.
gradimo Napisal:začetek, sedaj tudi sredina oktobra sta že mimo. kako je z vselitvijo. je kdo že prevzel ključe in je zadovoljen s stanovanjem.
prevzemi stanovanj so menda predvideni 29,30 in 31.10.07
Se pravi,da nas še kar naprej vlečejo,tako,da tudi te datume vzemite z rezervo.
Mogoče ti datumi veljajo za vse, ki imajo stanovanje primerno za prevzem. Midva sva imela predogled v petek in imajo še kar veliko stvari za popravit.

Kakšne napake ste pa odkrivali na predogledu? Naju predvsem skrbijo polkna (imava stanovanje v VP), ne vem kako bodo to rešili ... ko so zložena, še vedno zastirajo del okna.

Ali kdo ve, kateri prispevek se bo moralo plačati Elektru, soglasje za priklop ali samo priklop?
Prevzemi res bodo, menda jutri dobimo obvestilo po pošti.

Bo kdo vzel stanovanjski kredit zavarovan s hipoteko? Ste dobili vse dokumente za vpis?
V najinem stanovanju so na pregledu ravno polagali parket, tako da praktično ni imel smisla gledati za napake. Tudi stene še niso bile končane pa vrat tudi še ni bilo. Stric iz Metropole je rekel, da se napake tako ali tako gledajo na prevzemu?!

Imava pa prav tako stanovanje v VP in polkna so res enkratna. Prvič se sploh niso dala odpreti v loži, drugič jih je praktično nemogoče odpreti v dnevnem prostoru, ker ne prideš zraven, tretjič pa, tako kot je rekla luna, se niti v teoriji ne morejo odpreti do konca, tako da lepo zakrivajo del okna.

Tudi mene zanima kakšni so še stroški ob prevzemu?

Potem je pa tukaj še 'predhodni' vpis v zemljiško knjigo, za tiste ki bomo vzeli hipotekarni kredit, s katerim so sedaj baje neki problemi, saj naj bi Metropola od banke zahtevala neko potrdilo, katerega banka noče/ne sme dati. Ali kdo ve kako bi moralo to potekati? Baje ta birokracija v zvezi z hipotekarnim kreditom kar precej časa traja, tako da tudi, če bodo prevzemi konec meseca, jaz najverjetneje še ne bom imel denarja...

Ampak jaz sem optimist in ne mislim zgubljat živcev. Vse bomo porihtal! Smile
Sva dobila vabilo za prevzem - 31.10.2007.
Midva imava prevzem 29.10., s tem, da bo šele jutri jasno, če bodo pridobili uporabno dovoljenje za objekt. V nasprotnem primeru bodo prevzeme prestavili.

Poleg tega je notar v Kamniku baje zavrnil vse hipotekarne kredite za Metuljčka, ker še ni zemljiško knjižno urejeno.

Žurka! Big Grin
Kako a še ni uporabnega dovoljenja? Na predogledu so nama rekli da je bil tehnični pregled uspešen :roll:
c.d.
Po uspešnem tehničnem prevzemu se "ponavadi" v Kamniku čaka 30 dni na uporabno dovoljenje, razen če se kako drugače ne dogovoriš.
So dobili sedaj uporabno dovoljenje?

Vpis hipotek bo pa menda mogoč šele po 5. novembru.

Tole je res žurka.... Big Grin
Uporabnega dovoljenja niso pridobili. Prevzemi odpadejo.
Novo leto bomo pa mogoče res lahko že praznovali v novih stanovanjih... Smile

Skok na forum:

Zadnje novice

Nove, okolju in uporabniku prijazne toplotne črpalke Mitsubishi Electric, s plinom R32.
21.08.2019 ob 07:55:09
Nove, okolju in uporabniku prijazne toplotne črpalke  Mitsubishi Electric, s plinom R32.
Z naborom modelov od 5 do 23 kW in kaskadnim sistemom vezave zunanjih enot  toplotnih črpalk zrak – voda, Mitsubishi Electric pokriva... Beri dalje »
Enostavni nasveti za selitev
01.07.2019 ob 16:40:47
Enostavni nasveti za selitev
To bo mačji kašelj v primerjavi z iskanjem in nakupom stanovanja, sem si mislila o selitvi. Že tako nimamo veliko stvari, pa še... Beri dalje »
Lumar Terra-R 131 - na ogled Lumarjeva hiša za vrhunsko bivanje na enem nivoju
05.04.2019 ob 08:55:11
Lumar Terra-R 131 - na ogled Lumarjeva hiša za vrhunsko bivanje na enem nivoju
V podjetju Lumar, v soboto, 13. aprila 2019, med 10. in 16. uro, pripravljajo dan odprtih vrat na vrhunsko zasnovani pritlični hiši Terra-R 131.... Beri dalje »
Se je na stenah ali v kotih vašega stanovanja pojavila plesen?
14.03.2019 ob 12:15:28
Se je na stenah ali v kotih vašega stanovanja pojavila plesen?
Plesen je največkrat posledica nepravilno izdelanega gradbenega detajla, kjer na mestih s pomanjkljivo toplotno zaščito prihaja do kondenzacijske... Beri dalje »