Nepremičnine > Nakup, prodaja in pravna vprašanja
metuljček kamnik

Ocena teme:
  • Glasov: 0 - Povprečje: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
metuljček kamnik
Pozdravljeni!

Ko sem se nazadnje (prejšnji teden) peljal mimo Metuljčka sem videl, da so pripravljali cesto na južnem delu (mali objekt). Ali mogoče kdo ve ali je to tista cesta katero morajo urediti, da bodo lahko pridobili uporabno dovoljenje, ali se to uporabno dovoljenje nanaša na severno cesto (dovoz v garaže).

Drugače pa so na to dovozno cesto v garaže že vozili pesek in urejali robnike.
c.d.
Ker imam v pogodbi datum vselitve 30.09.2007,me zanima ali moram do tega datuma tudi plačati celotno kupnino,čeprav še ne bom dobil stanovanja.
To me zanima zato,ker se mi zdi,če bo izvajalec zamudil z datumom vselitve in če kupec ne izpolni svojih obveznosti iz pogodbe(plačilo celotne kupnine do 30.09.2007)tudi nima pravice zahtevati kazenskih ali zamudnih obresti!
Če je kdo ki to področje obvlada bi mu bil hvaležen za odgovor!! :x
:? :? :? :?
Kdor dobro seje - dobro tudi žanje. No običajno je tako ...
ne morem kaj, da ne bi omenil včerajšnjega prispevka o gradis skupini g in podizvajalcih, ter kupcih v stanovanjih brez uporabnega dovoljenja. kdo je tukaj koga opeharil ne bi, je pa zanimiva zgodba.

kar pa se tiče cmc sem od enega kupca, ki tam pozna določene ljudi slišal marsikatero o šlampariji. eno celo tako, da bi se sam zjokal.
Živjo,

Ima že kdo kakšno novo informacijo glede dokončanja objekta ?

Od znotraj sicer ne vem kako daleč so, od zunaj pa morajo dokončati še fasado v nizkem in visokem pritličju, mislim da tudi žaluzije in polkna niso zaključena, pa okolica bloka ... še kr nekaj dela.

Mi še vedno upamo na selitev v novembru Smile
Ha... sva že dva, ki upava na november Smile Prejšnji teden sem vprašal na gradbišču in so rekl, da ne vidijo razloga zakaj ne bi bilo končano. Pustimo se presenetiti...

Jaz sem bil sicer zadnjič v stanovanju in imajo še kar precej dela, medtem ko eno sosednje stanovanje je zgledalo pa praktično že končano.
Kot sem videl so nekatera stanovanja videti skoraj dokončana, sem pa videl stanovanja, ki še nimajo položenih ploščic in parketa. Me prav zanima od česa vse je to odvisno. :roll:

Drugače pa so tudi hodniki že zelo lepo urejeni. Nameščene so že ograje in tudi osvetlitev na hodnikih že deluje. (povsod sami senzorji he he :lol: :wink: )

Tudi dostop do garaž ima že prvi sloj asvalta tko da se ureja tudi okolica. Samo glede ceste (razširitev), ki jo mora urediti občina ni videti, da bi se kaj delalo?!

Drugače pa tudi jaz upam, da bo prevzem stanovanj tako kot so obljubili. (30.10.2007) Big Grin
c.d.
Meni so na Metropoli povedali, da se je CMC z občino dogovoril, da bodo oni uredili tudi cesto.

lp
http:// llllllllllllllllllllllllll
Vljudno vabljeni vsi novi stanovalci Metuljčka
kakšne so možnosti da se dobijo zamudne obresti zaradi zamude pri gradnji
Citat:Vljudno vabljeni vsi novi stanovalci Metuljčka

Saj je lepo, da skupnosti uporabljajo internet za povezovanje, ampak a je podsvojostreho.net dober samo zato, da se lahko tukaj uporabnike vabi na druge forume? :wink:

lp, Tadej
Vsem, ki se jim polaganje keramike CM Celja ne zdi drago sporočam naslednje ugotovitve.

Na moji ponudbi CM Celja je bilo samo delo (za pločšice po mojem izboru) brez materiala toliko kot delo + njihove ploščice skupaj (ploščice verjetno niso bile brezplačne). Ploščice sem izbral v Merkurju kamor so me poslali, ki so bile cenješe od tistih, ki jih je izbralo CM Celje.

Še nekaj dejstev:
Na inernetu sem našel priporočene cene za keramična dela obrtne zbornice Slovenije. Cene na ceniku obrtne zbornice so bile občutno nižje od cen na ponudbi CM Celja. Če pa upoštevamo, da bi moral CM celje za tako velik projekt iztržiti še ugodnejšco ceno pri podizvajalcu zaradi količine, njihova cena nikakor ne zdrži.

Še danes mi ni jasno kako je lahko delo za polaganje ploščic druga barve lahko dražje čeprav gre za isto količino,kvaliteto in vellikost.

Glede Sabine (CM Celje) pa moram reči da je zelo prijazna in potrpežljiva a žal ni dorasla nalogi in bi se lahko marsikaj nauočila od Nastje (Metropola).

Keramiko pa imam vseeno tako kot sem si jo sam izbral in to brez doplačila.
krenki Napisal:Vsem, ki se jim polaganje keramike CM Celja ne zdi drago sporočam naslednje ugotovitve.

Na moji ponudbi CM Celja je bilo samo delo (za pločšice po mojem izboru) brez materiala toliko kot delo + njihove ploščice skupaj (ploščice verjetno niso bile brezplačne). Ploščice sem izbral v Merkurju kamor so me poslali, ki so bile cenješe od tistih, ki jih je izbralo CM Celje.

Še nekaj dejstev:
Na inernetu sem našel priporočene cene za keramična dela obrtne zbornice Slovenije. Cene na ceniku obrtne zbornice so bile občutno nižje od cen na ponudbi CM Celja. Če pa upoštevamo, da bi moral CM celje za tako velik projekt iztržiti še ugodnejšco ceno pri podizvajalcu zaradi količine, njihova cena nikakor ne zdrži.

Še danes mi ni jasno kako je lahko delo za polaganje ploščic druga barve lahko dražje čeprav gre za isto količino,kvaliteto in vellikost.

Glede Sabine (CM Celje) pa moram reči da je zelo prijazna in potrpežljiva a žal ni dorasla nalogi in bi se lahko marsikaj nauočila od Nastje (Metropola).

Keramiko pa imam vseeno tako kot sem si jo sam izbral in to brez doplačila.

Če to vse drži kar si napisal potem pa nas je verjetno kar veliko takih, ki so nas s temi cenami orng n........ :?: :!: :roll:
c.d.
Da ne bo zgledalo kot, da sem pisal kar nekaj na pamet, prilagam link na cenik obrtne zbornice za keramičarska dela: http://www.ozs.si/prispevek.asp?IDpm=1206

Nekje na forumu sem zasledil, da je nekdo izračunal, da pri CM Celju pride m2 polaganja keramike 40EUR.

V bloku, kjer stanujem sedaj imam soseda, ki je keramičar. Ko sem mu pokazal ponudba CM Celja se je samo nasmenil in rekel, da če bi on toliko zaračunaval bi bil brez dela, ker bi bil predrag.
Ali kdo razmišlja o deponiranju dela kupnine pri notarju?
Kakšen je postopek in kakšni so stroški?

Skok na forum:

Zadnje novice

Nove, okolju in uporabniku prijazne toplotne črpalke Mitsubishi Electric, s plinom R32.
21.08.2019 ob 07:55:09
Nove, okolju in uporabniku prijazne toplotne črpalke  Mitsubishi Electric, s plinom R32.
Z naborom modelov od 5 do 23 kW in kaskadnim sistemom vezave zunanjih enot  toplotnih črpalk zrak – voda, Mitsubishi Electric pokriva... Beri dalje »
Enostavni nasveti za selitev
01.07.2019 ob 16:40:47
Enostavni nasveti za selitev
To bo mačji kašelj v primerjavi z iskanjem in nakupom stanovanja, sem si mislila o selitvi. Že tako nimamo veliko stvari, pa še... Beri dalje »
Lumar Terra-R 131 - na ogled Lumarjeva hiša za vrhunsko bivanje na enem nivoju
05.04.2019 ob 08:55:11
Lumar Terra-R 131 - na ogled Lumarjeva hiša za vrhunsko bivanje na enem nivoju
V podjetju Lumar, v soboto, 13. aprila 2019, med 10. in 16. uro, pripravljajo dan odprtih vrat na vrhunsko zasnovani pritlični hiši Terra-R 131.... Beri dalje »
Se je na stenah ali v kotih vašega stanovanja pojavila plesen?
14.03.2019 ob 12:15:28
Se je na stenah ali v kotih vašega stanovanja pojavila plesen?
Plesen je največkrat posledica nepravilno izdelanega gradbenega detajla, kjer na mestih s pomanjkljivo toplotno zaščito prihaja do kondenzacijske... Beri dalje »