Nepremičnine > Nakup, prodaja in pravna vprašanja
metuljček kamnik

Ocena teme:
  • Glasov: 0 - Povprečje: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
metuljček kamnik
Živjo!

Vidim, da se menjena že kar kresajo, pa naj še jaz povem svoje. Vsekakor sem kot OXYGEN vedno optimist in upam, da bodo stanovanja vsekakor nareta sedaj v novem roku.

Strinjam se s tistimi, ki pravijo, da je bila lanska oz. letošnja zima res zelo mila in so razlogi, ki se tičejo nje malce pretirani, kar pomeni, da to vsekakor ni razlog za zamudo. Dejstvo, da je bilo tako veliko sprememb v stanovanjih s strani kupcev kaže na to, da arhitekt določenih stvari pač ni najbolje predvidel in je zamuda iz tega naslova logična. Pri tem bi rekla, da Sabina ni toliko kriva, saj je pri predračunih morala čakati na podizvajalce in kooperante, ki so največkrat zamujali s svojimi izračuni. Je pa res, da je pridobitev uporabnega dovoljenja odvisna od priključka na cesto, ki bo pa težje izvedljiv, če občina ne uredi ceste, kakor je bilo dogovorjeno.

kar se delavcev tiče je pa ja logično, da imajo tudi oni nekakšen delovni čas! Že tako bi rekla, da delajo zelo veliko, nekaj od dneva jim pa vendarle lahko ostane, ali ne?! Tudi jaz bi si želela čim prejšnjo vselitev, a zaradi tega ne pričakujem, da delavci delajo po cele "dneve in noči".

Skratka ostajam optimist in upam, da bo vse teklo naprej tako kot mora in se bomo lahko čim prej vselili v nova stanovanja.
Tudi meni se zdijo razlogi za podaljšanje malo za lase privlečeni. Kako so vse lepo specificirali, glede padavinskih dni pa to :roll: In to je bilo za njih nenormalno vreme. Najbolj ekstremno vreme je bila tista vročina konec Julija, vse ostalo pa je bilo v povprečju. A ko so načrtovali rok izgradnje so predvidevali 0 padavinskih dni. Bolj primerno zimo za gradnjo bi si že težko želeli.

Kar se tiče samih sprememb, ki so jih morali opraviti, pa samo priča o kvaliteti tistega ki je objekt sprojektiral. Pišejo tudi, da je za del zamude kriva tudi občina, glede navezave na Ljubljansko cesto. A to pomeni, da če bo občina še zamujala, se bojo še vedno lahko zgovarjali na to?

Vseeno mislim da je potrebno biti optimist in upati na to, da zamuda res ne bo večja kot predvidevajo sedaj in tudi da kasneje ne bo prišlo do kakšnih težav.
c.d.
_metuljcek_ Napisal:Najprej lepo pozdravljeni...

naj razjasnim eno stvar in to je interpretacija "datuma vselitve". Datum vselitve ni nikoli enak datumu prevzema stanovanja. Pri prevzemu gre, da kupec potrdi, da je s stanovanjem vse v redu, da ni dodatnih potrebnih popravil in da se strinja, da za ceno stanovanja, ki je bila dogovorjena, takšnega prevzame - tisti s pripombami prevzamejo stanovanje po popravilu.

Torej, ko prevzamete stanovanje, še ne dobite ključa v roko (da bi recimo notri začeli montirati kuhinjo ipd.). Treba je plačati tudi obveznosti zapisane v pogodbi (elektro soglasje,...). Dejansko kupec dobi kjuč v roke, ko plača vse obveznosti in ima objekt uporabno dovoljenje... uporabno dovoljenje je pa svoja zgodba.

A se da tole malo bolj razložit?

Če prav razumem bomo prevzem dejansko imeli takrat kot je bilo obljubljeno po novem - konec oktobra, vselili se bomo lahko pa šele, ko bo urejeno uporabno dovoljenje (kar pa lahko traja še nekaj mesecev)?
:? :? :? :?
Kdor dobro seje - dobro tudi žanje. No običajno je tako ...
OXYGEN Napisal:
matjazp Napisal:
_metuljcek_ Napisal:Najprej lepo pozdravljeni...

naj razjasnim eno stvar in to je interpretacija "datuma vselitve". Datum vselitve ni nikoli enak datumu prevzema stanovanja. Pri prevzemu gre, da kupec potrdi, da je s stanovanjem vse v redu, da ni dodatnih potrebnih popravil in da se strinja, da za ceno stanovanja, ki je bila dogovorjena, takšnega prevzame - tisti s pripombami prevzamejo stanovanje po popravilu.

Torej, ko prevzamete stanovanje, še ne dobite ključa v roko (da bi recimo notri začeli montirati kuhinjo ipd.). Treba je plačati tudi obveznosti zapisane v pogodbi (elektro soglasje,...). Dejansko kupec dobi kjuč v roke, ko plača vse obveznosti in ima objekt uporabno dovoljenje... uporabno dovoljenje je pa svoja zgodba.

A se da tole malo bolj razložit?

Če prav razumem bomo prevzem dejansko imeli takrat kot je bilo obljubljeno po novem - konec oktobra, vselili se bomo lahko pa šele, ko bo urejeno uporabno dovoljenje (kar pa lahko traja še nekaj mesecev)?

Jaz res ne razumem zakaj vsi pisete nekaj na pamet in ugibate oz. se pustite sprovocirat dezinformacijam.
Lepo si preberite SPLOŠNE POGOJE PRODAJE ki so - če ste prebrali del sklenjene pogodbe.
V njih so lepo opredeljeni roki za izročitev nepremičnine. Od samega prevzema ... do potem v dnevih opredeljenega roka IZROČITVE nepremičnine - kar pomeni, da dobite ključe in se lepo vselite.

NE VEM ZAKAJ STE NAREDILI TOLIKO PANIKE ... in se obešate na besede tistih, ki niso kupci stanovanja v metuljčku in pavšalno pišejo na podlagi razmer na slovenskem trgu nepremičnin.

Torej - predlagam, da vzamete lepo v roke dokumente ki ste jih dobili ob podpisu in jih preberete - pa bo vse jasno.

Pa lep dan!

Eh, tiste solate je preveč. Že da sem jo enkrat prebral je bila muka.

Tisto modro sporočilo mi je v oči padlo, ker jo je napisal nekdo z imenom _metuljcek_ in sem sklepal, da je to kdo od "insajderjev".

Drugače pa ni nobene panike. Se bomo že zmenili... :wink:

Zanima me pa zato, ker imam za prvi teden v novembru naročeno kuhinjo Smile
no po vrsti optimisti

sončni dvori al kaj je že v grosupljem. stanovalci so dobili ključe, plačali kupnino, uporabnega dovoljenja še ni. torej nekaj ne štima in so tam v nasprotju z zakonom.

jaz sem kupil garažo, pa niz ni imel uporabnega. do pridobitve je bil brez elektrike, zato sem del kupnine zadržal in kasneje izplačal.

bančne garancije ti za odpravo napak ne služijo. ti prijaviš napako, v dogovorjenem roku so dolžni popraviti oz kompenzirati. ko enkrat vzameš 5% se obriši pod nosom za vse garancijske napake.

cm celje je firma, kako resna pa je, se ti sanja ne. nimaš vpogleda v lastniško strukturo in igre zadaj. podobno težko oceniš vegrad, stavbenik, rimo, kraški zidar, gradis skupino g itd...

nekdo je napisal, da za predračune ni kriva sabina, ampak podizvajalci, ki ne oddajo predračuna pravočasno. če to drži, potem cec ni resna firma, ampak naavdni vajenci. sem pa prepričan, da to ne drži in da igrajo podobno igro kot vse 'velike' firme, če ne drugo pa po imenu. to pomeni, da so na rgadbišču trop mačk, izvajalci pa so navadne udomačene miške. za vsak evro se borijo krvavo in zamuda za izdelavo predračuna je drag šport.

kdor ima kaj veze z resno gradbeno stroko ve o čem govorim.
še nekaj.

proti domžalem je gradil stanovanjski sklad RS, torej država. bi rekel, d akar resna 'firma'. pa poglej kakšne bazene so dobili.
meni je vseeno za metuljčka in ostale bloke, naselja. jaz ti samo povem kaj se dogaja in kako se dogaja.

tebi je vseeno a je to oktober 07, ali januar 08. razlika pa je za mnoge velika. recimo 1500€ najemnine. da ne govorimo o obrestih, ki tečejo na kreditu. mogoče o pohištvu, ki ga naročimo v upanju, da se vselimo takrat. pa naj bo to samo osnovno pohištvo, recimo kuhinja. ta se potem valja po garažah, skladiščih..kje vse. ali pa recimo selitev in vpis otroka v vrtec. recimo iz lj kjer smo pri starših v metuljčka. komaj izborimo vrtec, potem pa ne hodi otrok v vrtec 3 mesece.

do koga je pošteno obljubiti in zapisati nek datum, potem pa se tega ne držati. do dobavitelja kuhinje. do najemodajalca, ki ste ga obvestili o odpovedi. do kupca vašega stanovanja, ki je mogoče tudi sam prodal svoje. kaj če je to veriga treh poslov. kdo bo koga izdal in kdo bo izgubil.

ali vi hodite v službo ko vam paše, ali ko je predpisan delovni čas. ste vodilni kader in hodite po občutku. lepo, ampak delate pa vseeno toliko in toliko ur na mesec.

v gradbeništvu se obračajo veliki denarji. zato naj se držijo roki in spoštujejo pogodbe. ta isti cmc bo keramičarju zaračunal mnogo preveč napako pri polaganju, tebi kot kupcu pa spremembo. te zanima kako jo je odnesel podjetnik, ki je na enem izmed blokov montiral 120 vrat. več kot 20 jih je namestil v nasprotju z dogovorjenim. časa za popravilo je imel 48 ur. po tem času njegovi delavci niso smeli stopiti na dvorišče. kaj s eje zgodilo. enostavno mu ni uspelo, vrata so bila odstranjena na njegove stroške, vs eposlano nazaj, zaračunani stroški 'ukvarjanja', odpravljanja napak, iskanja novega..in mojster je lahko samo zaprl usta in bil tiho.

te mogoče zanima kako je stranka reklamirala slabo pobarvan strop, pa ga je malar pobrusil in pobarval ne da bi zaščitil sedežno. ja prijatelj, stranka se je prelevila v žival in dosegla kemično čiščenje vsega kar s eje očistiti dalo. malar je dobil 12 tisoč tolarjev za delo, obračunali pa so mu več kot 400 tisoč čisščenja.

kot nepoznavalec zadev znotraj ograje je težko verjeti kako na kratkos e držijo privatniki in podizvajalci. sploh ko vidiš kako nategujejo navadne smrtnike. ampak navadni smrtniki so za njih preživetje. veliki pa prinesejo višnjo na vrhu smetane. če seveda posel uspe.

in kaj če ne bo januar..ampak bo marec. bo teta za mizo še vedno nedolžna, prijazna. bo. ampak takrat bo pa že počasi v službi nateguna.

kot sem rekel. vseeno mi je, verjamem, da se bo dobro končalo, ampak opozarjam na previdnost. za konec si zapomni, d avse napake, dogovore in sklepe pošiljaj pisno, priporočeno s povratnico, določaj razumne roke, obveščaj vsaj dvakrat o nameri in potem šele stori kar bi rad storil.
OXYGEN Napisal:Ni pa dobro da v naprej nekdo vnaša dvome, negotovost in sodi nekoga izza pisalne mize - v

Gre se za princip posameznikov ki s svojim pristopom tukaj svetujejo tako, da bi bilo bolje da ne bi napisali črke v ta forum.

Big Grin

Očitno bi radi slišali samo lepe stvari pred resničnostjo v našem gradbeništvu pa si zatiskate oči. Opozorila po moje niso odveč! Ni problem, če imaš tudi med čakanjem rešen stanovanjski problem, če je pa rok vselitve zate bistvenega pomena, pa je dobro vedeti tudi kje se lahko zatakne.

In problem izvajanja niso delavci na gradbišču... problem so velike ribe Smile oni vam bodo natvezli kako so dali vse papirje za uporabno dovoljenje, UE pa tega noče izdati in bo trajalo 3 mesece....

Vsem kupcem stanovanj v metuljčku želim srečno vselitev čimprej!
Mene pa še vedno zanima kdo je uporabnik _metuljcek_ in od kod te informacije? Big Grin

Kdo mogoče ve kako se bodo odpirala in zapirala polkna? So namreč zelo težka.

Od znotraj pa zgleda takole. Ne vem čemu razmak med elementi...

[Slika: stanovanje_3.jpg]
Potem izpade izvajalec del (beri CM Celje) kot nezanesljiv in nezaupanja vreden partner, njihovi zaposleni pa kot totalni nesposobneži... - KAR PA NI RES!

Kaj pa je en mesec zamude pri tako hudo dobri sezoni kot je ta. Recimo konkurenčna firma je na neki drugi lokaciji 5 mesecov pred rokom dokončala stanovanja, se izborila za vsa soglasja, ker so bili datumi ogledov dogovorjeni kasneje in obvestila kupce, da naj preverijo rezultate ter pripravijo denar.

V primeru malce slabšega vremena bi se lahko dela zavlekla še dlje in kaj bi bilo potem. Ne govori o njih kot o bogovih. Izkušenj imajo še in preveč, tako da se ne morejo zakalkulirati v času. Vedno si vzamejo rezervo, podizvajalce pa tako stiskajo, da ti ne zamujajo, saj je zamujanje izredno drago.
_metuljcek_ Napisal:

Se strinjam, da smo termin »datum vselitve« zamenjali z »datumom prevzema« (stanovanje lahko prevzamem v oktobru 07, vselim pa se šele naslednje poletje).

Stanovanje se prevzame takrat ko tako prodajalec kot kupec izpolnita svoje obveznosti. Ena od obveznosti prodajalca je tudi, da kupcu od prevzemu izroči kopijo uporabnega dovoljenja (druga alineja 3.tč.15.čl. Splošnih pogojev prodaje). Če torej uporabnega dovoljenja ni, ni prevzema.

Ne vem pa kje piše, da je kupčeva obveznost plačilo elektro soglasja. Najdem naslednje obveznosti kupca:
-ob prevzemu prodajalcu izročiti potrdilo o plačilu kupnine (3.tč.15.čl. SPP)
-ob prevzemu prodajalcu izročiti potrdilo o deponiranju dela kupnine (če ga deponira; 3.tč.15.čl. SPP)
-še pred prevzemom podpisati pogodbo o mesebojnih razmerjih z ostalimi etažnimi lastniki (2 tč. 9.čl. Prodajne pogodbe)
-še pred prevzemom podpisati pogodbo o upravljanju (2 tč. 9.čl. Prodajne pogodbe)

Če so vse obveznosti obeh izpolnjene, prodajalec kupcu izroči ključe. Ali pač ne? :roll:

Tako dobiš stanovanje-ključe, v katerem pa ni elektrike. Kolikor je meni znano, je nato priklop elektrike (če je to elekro soglasje :roll: ) potem stvar dogovora lastnika in Elektra (kar pa zna spet malo trajat).

Naj me kdo popravi in razjasni KDAJ prodajalec kupcu izroči ključe?

Skok na forum:

Zadnje novice

Nove, okolju in uporabniku prijazne toplotne črpalke Mitsubishi Electric, s plinom R32.
21.08.2019 ob 07:55:09
Nove, okolju in uporabniku prijazne toplotne črpalke  Mitsubishi Electric, s plinom R32.
Z naborom modelov od 5 do 23 kW in kaskadnim sistemom vezave zunanjih enot  toplotnih črpalk zrak – voda, Mitsubishi Electric pokriva... Beri dalje »
Enostavni nasveti za selitev
01.07.2019 ob 16:40:47
Enostavni nasveti za selitev
To bo mačji kašelj v primerjavi z iskanjem in nakupom stanovanja, sem si mislila o selitvi. Že tako nimamo veliko stvari, pa še... Beri dalje »
Lumar Terra-R 131 - na ogled Lumarjeva hiša za vrhunsko bivanje na enem nivoju
05.04.2019 ob 08:55:11
Lumar Terra-R 131 - na ogled Lumarjeva hiša za vrhunsko bivanje na enem nivoju
V podjetju Lumar, v soboto, 13. aprila 2019, med 10. in 16. uro, pripravljajo dan odprtih vrat na vrhunsko zasnovani pritlični hiši Terra-R 131.... Beri dalje »
Se je na stenah ali v kotih vašega stanovanja pojavila plesen?
14.03.2019 ob 12:15:28
Se je na stenah ali v kotih vašega stanovanja pojavila plesen?
Plesen je največkrat posledica nepravilno izdelanega gradbenega detajla, kjer na mestih s pomanjkljivo toplotno zaščito prihaja do kondenzacijske... Beri dalje »