Nepremičnine > Nakup, prodaja in pravna vprašanja
metuljček kamnik

Ocena teme:
  • Glasov: 0 - Povprečje: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
metuljček kamnik
A je kdo že videl polkna v visokem pritličju? :roll:

Kakšen komentar? Smile
Vidim da vas kar nekaj sodeluje na tem forumu in da ste imeli podobne težave pri samih spremembah. Tudi meni se zdi, da so bile cene določenih sprememb res visoke. Nikakor pa mi ni jasno kako so lahko postavili tako visoke cene pri keramiki. Če si izbral tisto po projektu je bilo še vredu ampak , če si si izbral drugo keramiko (in mislim da je večina izbrala to opcijo), potem je bila cena... :roll: :?:

Ali je mogoče kdo preveril vsa tista dejstva, ki so jih napisali v dopisu? Big Grin :wink:
c.d.
Sva gledala polkna .... si še ne predstavljam, kakšen bo končni izgled.
So pa čudno zvite in skupaj pritrjene tiste "lajšte", pod polknami.

Tudi sama imava z vodjem gradbišča same pozitivne izkušnje. Vse najine pripombe in želje, ki sva jih naslovila direktno nanj, so bile brez problemov upoštevane.

Samo še za info. V Kamniku se čaka na uporabno dovoljenje min. 1 mesec, nazadnje so graditelji "Kamniškega dvojčka" čakali 3 mesece. Upam, da bo pri nas ta rok minimalen.
Ja, tiste lajšte pod polkni so res enkratne :?

No, ampak važno da bodo stanovanja dobr zrihtana Smile Škoda, da so jih začeli zaklepati Sad
Tudi jaz sem že videl polkna in se mi zdi, da je bil prej objekt brez montiranih polken videti lepši.

No mogoče se je pa potrebno samo navaditi na nov izgled Smile
c.d.
:? :? :? :?
Kdor dobro seje - dobro tudi žanje. No običajno je tako ...
Najprej lepo pozdravljeni...

naj razjasnim eno stvar in to je interpretacija "datuma vselitve". Datum vselitve ni nikoli enak datumu prevzema stanovanja. Pri prevzemu gre, da kupec potrdi, da je s stanovanjem vse v redu, da ni dodatnih potrebnih popravil in da se strinja, da za ceno stanovanja, ki je bila dogovorjena, takšnega prevzame - tisti s pripombami prevzamejo stanovanje po popravilu.

Torej, ko prevzamete stanovanje, še ne dobite ključa v roko (da bi recimo notri začeli montirati kuhinjo ipd.). Treba je plačati tudi obveznosti zapisane v pogodbi (elektro soglasje,...). Dejansko kupec dobi kjuč v roke, ko plača vse obveznosti in ima objekt uporabno dovoljenje... uporabno dovoljenje je pa svoja zgodba.
Sicer nimam nobenega interesa v zadevi ampak sem slučajni priletel na tole temo ... men mal smrdi tole razmejevanje med datumom prevzema, datumom vselitve ... in posebej izpostavljanjem pridobitve uporabnega dovoljenja ...

čaki mal ... kako pa lahko prevzameš stanovanje v objektu ki nima uporabnega dovoljenja ?

in kako lahko podpišeš da je s stanovanjem vse v redu če je stanovanje v objektu ki nima uporabnega dovoljenja - torej tudi samo nima uporabnega dovoljenja(verjetno)

kako naj plačam obveznosti po pogodbi če podogba NI izpolnjena ( objekt nima uporabnega dovoljenja?
Pozdravljeni vsi skupaj,

me veseli, da so se zadeve začele zbirat tudi na forumu, da si kupci stanovanj v Metuljčku malo izmenjamo mnenja.

Glede vsega napisanega se z vsemi po malo strinjam. Dejansko so za vse spremembe, ki smo si jih zaželeli kar pošteno dražje oziroma preplačane, ampak kaj hočemo.

Kar se tiče sprememb in priprave predračunov se mi zdi, da ga.Sabina Arh ni bila povsem dorasla svoji nalogi, zaradi česar so zato nastale zamude, na katere se sklicujejo v dopisu za podaljšanje roka za prevzem stanovanj.

Me pa po eni strani jezi v zvezi s podaljšnjem roka, saj menim da le to ni povsem upravičeno, sploh ne točki 1 (nenormalne vremenske razmere) in 3. nepotrjevanje predračunov oziroma sprememb. OK pogojno lahko sprejmemo 2 točko, vendar če bi bilo izvajalcu del v interesu bi verjetno to lahko uredil v roku, tako pa jim gre vse skupaj lepo na roko in se zgovarjajo.

Zadev se niso lotili ravno na način, da bi jim bilo v interesu končati v roku, saj se pogosto zgodi, pa po 17:00 ni več skoraj žive duše na objektu oziroma so le redki delavci.

Poleg tega pa med izvajalci del na objektu že krožijo govorice, da se že pojavljajo prve napake (razpoke v nosilnih stenah in stebrih in podobno), zaradi česar menijo, da se jim poraja vprašanje o tem, da bo objekt vseljiv tudi v tem podaljšanem roku.

Zanima me, kakšno je vaše mnenje o tem, in če menite, da je podaljšanje roka povsem upravičeno.

Lp Samo
Pozdravljeni vsi skupaj,

me veseli, da so se zadeve začele zbirat tudi na forumu, da si kupci stanovanj v Metuljčku malo izmenjamo mnenja.

Glede vsega napisanega se z vsemi po malo strinjam. Dejansko so za vse spremembe, ki smo si jih zaželeli kar pošteno dražje oziroma preplačane, ampak kaj hočemo.

Kar se tiče sprememb in priprave predračunov se mi zdi, da ga.Sabina Arh ni bila povsem dorasla svoji nalogi, zaradi česar so zato nastale zamude, na katere se sklicujejo v dopisu za podaljšanje roka za prevzem stanovanj.

Me pa po eni strani jezi v zvezi s podaljšnjem roka, saj menim da le to ni povsem upravičeno, sploh ne točki 1 (nenormalne vremenske razmere) in 3. nepotrjevanje predračunov oziroma sprememb. OK pogojno lahko sprejmemo 2 točko, vendar če bi bilo izvajalcu del v interesu bi verjetno to lahko uredil v roku, tako pa jim gre vse skupaj lepo na roko in se zgovarjajo.

Zadev se niso lotili ravno na način, da bi jim bilo v interesu končati v roku, saj se pogosto zgodi, pa po 17:00 ni več skoraj žive duše na objektu oziroma so le redki delavci.

Poleg tega pa med izvajalci del na objektu že krožijo govorice, da se že pojavljajo prve napake (razpoke v nosilnih stenah in stebrih in podobno), zaradi česar menijo, oziroma se jim poraja vprašanje o tem, da bo objekt vseljiv tudi v tem podaljšanem roku.

Zanima me, kakšno je vaše mnenje o tem, in če menite, da je podaljšanje roka povsem upravičeno.

Lp Samo
da si nakazal že vso kupnino je izredno pogumno dejanje. podobno ruski ruleti s sedmimi naboji od osmih mest v bobnu.

v novem obdobju en blok ni bil zgrajen brez napak.
OXYGEN Napisal:Pozdrav,

Jaz pa nisem tako črnogled... Zadeva okrog tehničnega prevzema je jasna = predvidena je vsaj za 1 polovico oktobra. Vselitev oz. ključe pa naj bi dobili do konca oktobra. Po nekih informacijah so že določeni termini za tehnični pregled objekta in izdajo uporabnega dovoljenja. Potem imamo predoglede kupci... rok za odpravo vidnih napak ... in ključi.

:wink:

Nimam sicer nič z metuljčkom in nisem kupec stanovanja pa vseeno... da so termini tehničnega pregleda določeni vas le investitor za nos vleče oz. tisti, ki take info daje. Za tehnični pregled je potreben dokončan objekt z vsemi papirji. Po navadi je investitor tisti, ki je problem, da ni izdano uporabno dovoljenje takrat kot bi si kupci želeli. Termin tehnničnega pregleda bo določen, ko bodo dali vlogo in vso dokumentacijo, izjavami na pristojno UE... te pa verjetno še niso dali. Tudi po tehničnem pregledu bodo verjetno odpravljanja napak...

Skok na forum:

Zadnje novice