Gradnja in obnova > Nizkoenergijska in pasivna gradnja
Stroški za pripravo na montažno hišo

Ocena teme:
  • Glasov: 0 - Povprečje: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Stroški za pripravo na montažno hišo
Pozdravljeni,

Zanimam se za nakup oziroma postavitev montažne hiše ki jo ponuja TREX: https://trex-systems.com/sl/moduli/trex-family-155/
Cena piše da je 79'200€ (davek ni vkjlučen). Ali morda kdo ve če se tukaj upošteva 9,5% ali 22% davek? Tega podatke namreč nisem našel.

Nato sem malo pogledal dodatne informacije na njihovi strani in prišel do tega citata: 
Citat:Kateri so dodatni stroški ko kupujemo hišo?

To so stroški prevoza , projektne dokumentacije in montaže.V stroške morate upoštevati tudi nakup zemljišča, če ga še nimate, izgradnjo temeljnega dela, priključki za elektriko, vodo in kanalizacijo, stroški prevoza, projektne dokumentacije in montaže, ter pridobitev gradbenega dovoljenja.

Situacija je taka, da imajo starši v lasti 5000m2 zemljišča, vendar je namebnost označena kot 1300: Trajni travnik. Ali je možno spremeniti to namebnost, tako da bi se na tej parceli lahko postavilo hišo? Glede na velikost montažne hiše, bi torej potreboval 25m x 20m veliko parcelo, kar je 500m2. Torej ostalih 4500m2 bi pustili tako kot je, samo teh 500m2 bi se prepisalo name ter nekako spremenilo nabembnost. Je to mogoče? Približna okvirna cena takega postopka?

Nato so tudi drugi stroški za katere me zanima okvirna cena:
-Izgradnja temeljnega dela
-priključki na elektriko ter vodo
-kanalziacije trenutno še ni, tako da me tudi zanima kako je glede tega v tem primeru
-pridobitev gradbenega dovoljneja (predvidevam da s strani občine)

Ali je res da vsi ti stoški skupaj pridejo 30'000€ ali celo več?

Pozabil sem še omeniti, da se za gradnjo odločam na predelu Brezovice pri Ljubljani.

Pozabil sem še omeniti, da se za gradnjo odločam na predelu Brezovice pri Ljubljani.
(16.8.2019 ob 16:25)S771 Napisal: Situacija je taka, da imajo starši v lasti 5000m2 zemljišča, vendar je namebnost označena kot 1300: Trajni travnik. Ali je možno spremeniti to namebnost, tako da bi se na tej parceli lahko postavilo hišo? Glede na velikost montažne hiše, bi torej potreboval 25m x 20m veliko parcelo, kar je 500m2. Torej ostalih 4500m2 bi pustili tako kot je, samo teh 500m2 bi se prepisalo name ter nekako spremenilo nabembnost. Je to mogoče? Približna okvirna cena takega postopka?
Za spremembo namembnosti mora občina sprejeti spremembe prostorskega načrta. Če je možno ali ne, je treba vprašati tam. Je pa to navadno kar dolgotrajen postopek (razen če poznaš koga, ki pozna nekoga...)

(16.8.2019 ob 16:25)S771 Napisal: Nato so tudi drugi stroški za katere me zanima okvirna cena:
-kanalziacije trenutno še ni, tako da me tudi zanima kako je glede tega v tem primeru

Temeljna plošča: cca. 10 do 15.000€ 
Priključki: odvisno od razdalje do najbližjih komunalnih vodov. Če so blizu je lahko poceni, če so daleč, pa lahko tudi precej drago.
Kanalizacija: vgradnja male čistilne naprave (okoli 3000€)
Gradbeno dovoljenje: od 3 do 10.000€, odvisno od projekta.
Komunalni prispevek: odvisno od občine. V MOL je za zemljišče cca. 500 m2 in hišo cca. 120 m2 znašal 27.000€. Okoliške občine znajo biti cenejše. Ali pa tudi ne. Kako je na Brezovici, ne vem. Vseeno pa ne računaj na manj kot kakšnih 8.000€. 

(16.8.2019 ob 16:25)S771 Napisal: Ali je res da vsi ti stoški skupaj pridejo 30'000€ ali celo več?
Kot vidiš zgoraj, bodo ti stroški krepko višji kot samo 30.000€.
(17.8.2019 ob 08:51)Pižamar Napisal:
(16.8.2019 ob 16:25)S771 Napisal: Situacija je taka, da imajo starši v lasti 5000m2 zemljišča, vendar je namebnost označena kot 1300: Trajni travnik. Ali je možno spremeniti to namebnost, tako da bi se na tej parceli lahko postavilo hišo? Glede na velikost montažne hiše, bi torej potreboval 25m x 20m veliko parcelo, kar je 500m2. Torej ostalih 4500m2 bi pustili tako kot je, samo teh 500m2 bi se prepisalo name ter nekako spremenilo nabembnost. Je to mogoče? Približna okvirna cena takega postopka?
Za spremembo namembnosti mora občina sprejeti spremembe prostorskega načrta. Če je možno ali ne, je treba vprašati tam. Je pa to navadno kar dolgotrajen postopek (razen če poznaš koga, ki pozna nekoga...)

(16.8.2019 ob 16:25)S771 Napisal: Nato so tudi drugi stroški za katere me zanima okvirna cena:

Temeljna plošča: cca. 10 do 15.000€ 
Priključki: odvisno od razdalje do najbližjih komunalnih vodov. Če so blizu je lahko poceni, če so daleč, pa lahko tudi precej drago.
Kanalizacija: vgradnja male čistilne naprave (okoli 3000€)
Gradbeno dovoljenje: od 3 do 10.000€, odvisno od projekta.
Komunalni prispevek: odvisno od občine. V MOL je za zemljišče cca. 500 m2 in hišo cca. 120 m2 znašal 27.000€. Okoliške občine znajo biti cenejše. Ali pa tudi ne. Kako je na Brezovici, ne vem. Vseeno pa ne računaj na manj kot kakšnih 8.000€. 

(16.8.2019 ob 16:25)S771 Napisal: Ali je res da vsi ti stoški skupaj pridejo 30'000€ ali celo več?
Kot vidiš zgoraj, bodo ti stroški krepko višji kot samo 30.000€.

Hvala za tvoj odgovor. Glede komunalnega priklopa sem že ugotovil da je 10'200€ na naši občini: https://www.brezovica.si/za-obcane/komunalni-prispevek/
Za gradbeno dovoljenje je potrebna idejna zasnova, PGD, PZI, geodetski načrt in taksa za dovoljenje zidanje ... skupaj pride 7,500€.
Sam temelj naj bi res bil okoli 10-15k po prejetih ostalih podatkih.

Glede komunalnega priklopa močno upam da se bom lahko z občino zmenil za nižjo ceno, saj se to da zmenit ... vsaj taki so podatki od nekaterih ljudi iz našega konca.
Za temelj pa bom tudi probal najti kakšnega poznanca, ki bi to lahko naredil malo ceneje. Moram prej tudi preveriti legalnost takšnega načina.
(18.8.2019 ob 22:47)S771 Napisal: Hvala za tvoj odgovor. Glede komunalnega priklopa sem že ugotovil da je 10'200€ na naši občini: https://www.brezovica.si/za-obcane/komunalni-prispevek/
Za gradbeno dovoljenje je potrebna idejna zasnova, PGD, PZI, geodetski načrt in taksa za dovoljenje zidanje ... skupaj pride 7,500€.
Sam temelj naj bi res bil okoli 10-15k po prejetih ostalih podatkih.

Glede komunalnega priklopa močno upam da se bom lahko z občino zmenil za nižjo ceno, saj se to da zmenit ... vsaj taki so podatki od nekaterih ljudi iz našega konca.
Za temelj pa bom tudi probal najti kakšnega poznanca, ki bi to lahko naredil malo ceneje. Moram prej tudi preveriti legalnost takšnega načina.

Pišeš o stroških komunalnega prispevka, uporabljaš pa termin "komunalni priklop". Upam, da ti je jasno, da te po plačilu komunalnega prispevka občina ne bo nikamor "priklopila".

Za priklop na komunalne vode (vodovod, elektrika, telekomunikacije), boš moral še vedno poskrbeti sam in ponudnikom tudi plačati za priklop. Pa boš spet ob nekaj tisoč evrčkov...

Sploh pa je predpogoj, da ti tisti travnik od staršev najprej na občini spremenijo v zazidljivo zemljišče. Glede tega... ti želim veliko sreče.
Kot napisno, preveri če je sploh možna sprememba namembnosti - to pa lahko traja tudi 3-5 let, vsaj pri kolegih je bilo tako. Je pa spet vse skupaj odvisno od občine (poseljenost, prazne stare hiše in prazne zazidljive parcele).

Imamo tudi mi za našo parcelo še 5000m2 kmetijskega zemljišča in zaradi zgoraj navedenega (prazne hiše, nepozidane parcele) še vsaj nekaj let ni varijante da bi se karkoli spremenilo, zato sva z ženo naredila kompromis in prilagodila tloris dejanskemu stanju na terenu (je hiša široka samo 9m, namesto planiranih 12-13m).

Sami stroški pa so ponavadi še nekaj več od planiranih. Nekatere občine imajo popust na komunalni prispevek za mlade družine itd... Pri taki cifri se to kar pozna.

Če imaš namen postaviti montažno hišo ne pozabi na kvalitetno izolacijo pod ploščo saj je le to ključnega pomena.

K AB plošči prištej še izkop, nasutje, pripravo terena..

lp
Če se obravnavano območje ne dotika že zazidljivega območja je sprememba namembnosti praktično nemogoča.
In ce je mogoce... spremenis vseh 5000m2. Prodas in imas za 3 montazne hise denarja...
"Ko bom velik, bom malo manj majhen"
in potem imamo parcele z 400m2 in avtomobile parkirane za cesto... 5000m2 je idealno za hobi ko greš v penzionSmile
Ja. Sej jih kupis. 30 km proc. Z vikendom vred.

Al pa imas kredit 30 let...
"Ko bom velik, bom malo manj majhen"

Skok na forum:

Zadnje novice

Kaj pomeni nizka začetna investicija v talno ogrevanje?
30.06.2020 ob 18:59:11
Kaj pomeni nizka začetna investicija v talno ogrevanje?
Vse več ljudi se odloča, da bo prostore ogrevalo s talnim gretjem. Prednosti, ki jih prinaša ta vrsta ogrevanja, so... Beri dalje »
Na kaj morate biti pozorni preden naročite stopnice
08.01.2020 ob 09:51:21
Na kaj morate biti pozorni preden naročite stopnice
Pred nakupom stopnic je dobro vedeti:   da lahko izberete stopnice ne glede na obliko in izgled stopnišča v enakem... Beri dalje »
Video: Ko zagori olje na štedilniku
20.12.2019 ob 10:02:03
Video: Ko zagori olje na štedilniku
V posnetku si oglejte, kako ga pravilno pogasiti in kaj lahko pomeni napačna odločitev. Še en v nizu čisto navadnih dni. Po... Beri dalje »