Splošno > Sam svoj mojster
Polaganje granitnih ploščic na balkon

Ocena teme:
  • Glasov: 0 - Povprečje: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Polaganje granitnih ploščic na balkon
Pozdravljeni

Na balkonu bom položil granitne ploščice, debeline 3cm. Uporabil bom lepilo kemakol flex ali katero drugo elastično lepilo.Kar me zanima je kako izvesti fuge. Priporočena debelina reže je večja od 5mm. Za fugirno maso bi uporabil od Mapei mapesil AC ali pa bi reže zapolnil z tesnilno vrvico in silikonom mapesil LM.
Glede na to da gre za tri manjše balkone (3m x 1m) bi lahko izvedel vse fuge z silikonom.
Kakšne so vaše izkušnje in priporočila za polaganje kamna.
Izolacijo in hidroizolacijo sem že izvedel skladno s priporočili fasadnih sistemov in sistemov za hidroizolacijo.

Hvala
Ne vem, zakaj se greš lotit nekaj, kaj očitno še nisi nikoli delal, sploh pa po tej inovativni metodi.
Mogoče sem se slabo izrazil. Balkon je primeren do te mere da bom položil kamen. Dilatacijske fuge se v praksi izvedejo z vrvico in trajnoelastično maso. Ker imajo večjo možnost prenašanja večjih raztezkov sem razmišljal da bi vse fuge izvedel na ta način.

podrobnejša navodila pa so dosegljiva tukaj:

http://www.kema-on.net/upload/File/si/pr...ALKONA.pdf

Skok na forum:

Zadnje novice

Nove, okolju in uporabniku prijazne toplotne črpalke Mitsubishi Electric, s plinom R32.
21.08.2019 ob 07:55:09
Nove, okolju in uporabniku prijazne toplotne črpalke  Mitsubishi Electric, s plinom R32.
Z naborom modelov od 5 do 23 kW in kaskadnim sistemom vezave zunanjih enot  toplotnih črpalk zrak – voda, Mitsubishi Electric pokriva... Beri dalje »
Enostavni nasveti za selitev
01.07.2019 ob 16:40:47
Enostavni nasveti za selitev
To bo mačji kašelj v primerjavi z iskanjem in nakupom stanovanja, sem si mislila o selitvi. Že tako nimamo veliko stvari, pa še... Beri dalje »
Lumar Terra-R 131 - na ogled Lumarjeva hiša za vrhunsko bivanje na enem nivoju
05.04.2019 ob 08:55:11
Lumar Terra-R 131 - na ogled Lumarjeva hiša za vrhunsko bivanje na enem nivoju
V podjetju Lumar, v soboto, 13. aprila 2019, med 10. in 16. uro, pripravljajo dan odprtih vrat na vrhunsko zasnovani pritlični hiši Terra-R 131.... Beri dalje »
Se je na stenah ali v kotih vašega stanovanja pojavila plesen?
14.03.2019 ob 12:15:28
Se je na stenah ali v kotih vašega stanovanja pojavila plesen?
Plesen je največkrat posledica nepravilno izdelanega gradbenega detajla, kjer na mestih s pomanjkljivo toplotno zaščito prihaja do kondenzacijske... Beri dalje »