Splošno > Sam svoj mojster
Polaganje granitnih ploščic na balkon

Ocena teme:
  • Glasov: 0 - Povprečje: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Polaganje granitnih ploščic na balkon
Pozdravljeni

Na balkonu bom položil granitne ploščice, debeline 3cm. Uporabil bom lepilo kemakol flex ali katero drugo elastično lepilo.Kar me zanima je kako izvesti fuge. Priporočena debelina reže je večja od 5mm. Za fugirno maso bi uporabil od Mapei mapesil AC ali pa bi reže zapolnil z tesnilno vrvico in silikonom mapesil LM.
Glede na to da gre za tri manjše balkone (3m x 1m) bi lahko izvedel vse fuge z silikonom.
Kakšne so vaše izkušnje in priporočila za polaganje kamna.
Izolacijo in hidroizolacijo sem že izvedel skladno s priporočili fasadnih sistemov in sistemov za hidroizolacijo.

Hvala
Ne vem, zakaj se greš lotit nekaj, kaj očitno še nisi nikoli delal, sploh pa po tej inovativni metodi.
Mogoče sem se slabo izrazil. Balkon je primeren do te mere da bom položil kamen. Dilatacijske fuge se v praksi izvedejo z vrvico in trajnoelastično maso. Ker imajo večjo možnost prenašanja večjih raztezkov sem razmišljal da bi vse fuge izvedel na ta način.

podrobnejša navodila pa so dosegljiva tukaj:

http://www.kema-on.net/upload/File/si/pr...ALKONA.pdf
Ni ravno popolnoma moje področje ampak razmišljam - zakaj uporabiti silikon in ne neko klasično fugirno maso? Silikon daš kvečjemu na stiku pri fasadi.

Zakaj delati dilatacijsko rego na 3 m2 veliki betonski plošči?

Skok na forum:

Zadnje novice

Redno vzdrževanje doma je nujno
20.01.2020 ob 12:59:50
Redno vzdrževanje doma je nujno
S tem boste poskrbeli za svojo varnost in manj zapletov pri zavarovanju. Izognite se slabi volji, ko vam denimo poči cev in voda... Beri dalje »
Video: Ko zagori olje na štedilniku
20.12.2019 ob 10:02:03
Video: Ko zagori olje na štedilniku
V posnetku si oglejte, kako ga pravilno pogasiti in kaj lahko pomeni napačna odločitev. Še en v nizu čisto navadnih dni. Po... Beri dalje »
V radiatorju šumi
07.11.2019 ob 12:28:59
V radiatorju šumi
Svetujemo, kako pravilno odzračiti radiator in rešiti še ostale nevšečnosti z ogrevanjem.   Okvare... Beri dalje »
Vaša streha pušča?
21.10.2019 ob 07:14:34
Vaša streha pušča?
V določenih primerih vam lahko pri popravilu strehe pomaga vaše zavarovanje doma. Ste ugotovili, da vaša streha... Beri dalje »