Splošno > Sam svoj mojster
VGRADNI BAZEN

Ocena teme:
  • Glasov: 0 - Povprečje: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
VGRADNI BAZEN
Pozdravljeni prijatelji. Kot vsak ki kdaj ima svojo hišo se tudi meni motajo nore stvari po glavi kaj bi lahko naredil in sedaj me zanima nekaj stvari glede vgradnega bazena če bi se ga lotil sam... 
prvo me zanima : 
- je potrebno imet papirje za vgradni bazen???
potem pa me zanima glede izdelave seveda če je sploh tako vredu

razmiljal sem tako. naredim izkop, zabetoniram poden, zazidam z betonskimi zidaki(lahko tudi katerimi drugimi) , naredim omet in po vrhu vsega skupaj položim ploščice(lahko samo ploščice brez ometa če je možno) vsekakor nisem pozabil na vso napeljavo ki mora bit.. 

bi bilo tako dobro za domačo izdelavo. seveda nebi bil nevem kako velik toliko da se malo namočiš... 

upam da nisem izpadel burek z mojimi idejami hahahahahah.

lep pozdrav
Nisi izpadel burek ;-) - nisi edini s temi idejami. Za bazen potrebuješ GD-simpl varianto ampak pazi na soglasja zato ga pametno umesti v prostor-parcelo.
Letos sem zalil temeljno ploščo-sedaj je na njej 5x2,5m bazen (sosed z enakim bazenom na pesku ima 3stopinje hladnejšo vodo, - spomladi nameravam z 3s kvadri-zidaki za stebre 9x39x19cm narediti rob nato zunaj obleči v fasado notri pa odvisno od cene kupiti folijo ali popložiti ploščice v obeh primerih pa za ziher uporabiti akva stop. Filter bom naredil peščen-namesto namenskega sesalca bom uporabil potopno pumpo-li bi jo lahko uporabil tudi z"a đakuzi" ali "slap".
Omet in ploščica nkmb ne bosta dolgo dihtala vode
Sonce naj sveti vsak dan!
(3.8.2019 ob 19:10)Hanzi Napisal: Omet in ploščica nkmb ne bosta dolgo dihtala vode

kaj pa tisti bazeni ko imajo položene ploščice tiste tamale?

(3.8.2019 ob 16:25)jazjaz51 Napisal: Nisi izpadel burek ;-)  - nisi edini s temi idejami. Za bazen potrebuješ GD-simpl varianto ampak pazi na soglasja zato ga pametno umesti v prostor-parcelo.
Letos sem zalil temeljno ploščo-sedaj je na njej 5x2,5m  bazen (sosed z enakim bazenom na pesku ima 3stopinje hladnejšo vodo, - spomladi nameravam z 3s kvadri-zidaki za stebre  9x39x19cm narediti rob nato zunaj  obleči v fasado notri pa odvisno od cene kupiti folijo ali popložiti ploščice v obeh primerih pa za ziher uporabiti akva stop. Filter bom naredil peščen-namesto namenskega sesalca bom uporabil potopno pumpo-li bi jo lahko uporabil tudi z"a đakuzi" ali "slap".

aqua stop to je kakšen premaz ali kaj je to?
NKMB,
večina bazenov , kjer so položene ploščice so AB konstrukcije. Zid kot tak že sam po sebi z ometom ne dolgoročno vzdržal, da ne bi počil in s tem fuge.
Za primer zidane izvedbe priporočam folijo.
Moj predlog: AB plošča - AB stene. Glede venca , skimerja, prelivnega roba, izravnalnega dela bazena,..lučke.... Po načrtu statike.
Ni tako enostavno narediti kvalitetni bazen. Raje nabavi kalup.
Lep pozdrav
https://www.youtube.com/watch?v=ST8KUxMG...=5&t=1780s
(3.8.2019 ob 19:17)NKMB Napisal:
(3.8.2019 ob 19:10)Hanzi Napisal: Omet in ploščica nkmb ne bosta dolgo dihtala vode

kaj pa tisti bazeni ko imajo položene ploščice tiste tamale?

(3.8.2019 ob 16:25)jazjaz51 Napisal: Nisi izpadel burek ;-)  - nisi edini s temi idejami. Za bazen potrebuješ GD-simpl varianto ampak pazi na soglasja zato ga pametno umesti v prostor-parcelo.
Letos sem zalil temeljno ploščo-sedaj je na njej 5x2,5m  bazen (sosed z enakim bazenom na pesku ima 3stopinje hladnejšo vodo, - spomladi nameravam z 3s kvadri-zidaki za stebre  9x39x19cm narediti rob nato zunaj  obleči v fasado notri pa odvisno od cene kupiti folijo ali popložiti ploščice v obeh primerih pa za ziher uporabiti akva stop. Filter bom naredil peščen-namesto namenskega sesalca bom uporabil potopno pumpo-li bi jo lahko uporabil tudi z"a đakuzi" ali "slap".

aqua stop to je kakšen premaz ali kaj je to?
Z akvastop je bilo mišljeno Hidrostop .

(4.8.2019 ob 20:59)som16 Napisal: NKMB,
večina bazenov , kjer so položene ploščice so AB konstrukcije. Zid kot tak že sam po sebi z ometom ne dolgoročno vzdržal, da ne bi počil in s tem fuge.
Za primer zidane izvedbe priporočam folijo.
Moj predlog: AB plošča - AB stene. Glede venca , skimerja, prelivnega roba, izravnalnega dela bazena,..lučke.... Po načrtu statike.
Ni tako enostavno narediti kvalitetni bazen. Raje nabavi kalup.

A bo po vašem mišljenju OK če na obstoječo AB ploščo na rob položim zidake za stebre in vse zalijem z betonom-seveda vse povežem z armaturo-zidaki opravijo funkcijo opaža.

Skok na forum:

Zadnje novice

Enostavni nasveti za selitev
01.07.2019 ob 16:40:47
Enostavni nasveti za selitev
To bo mačji kašelj v primerjavi z iskanjem in nakupom stanovanja, sem si mislila o selitvi. Že tako nimamo veliko stvari, pa še... Beri dalje »
Premierno na ogled nova vzorčna hiša podjetja Lumar
21.05.2019 ob 10:54:40
Premierno na ogled nova vzorčna hiša podjetja Lumar
V podjetju Lumar v soboto, 25. maja 2019, med 10.00 in 16.00, pripravljajo nov dan odprtih vrat. Tokrat bodo v Dragomlju premierno predstavili svojo... Beri dalje »
Lumar Terra-R 131 - na ogled Lumarjeva hiša za vrhunsko bivanje na enem nivoju
05.04.2019 ob 08:55:11
Lumar Terra-R 131 - na ogled Lumarjeva hiša za vrhunsko bivanje na enem nivoju
V podjetju Lumar, v soboto, 13. aprila 2019, med 10. in 16. uro, pripravljajo dan odprtih vrat na vrhunsko zasnovani pritlični hiši Terra-R 131.... Beri dalje »
Se je na stenah ali v kotih vašega stanovanja pojavila plesen?
14.03.2019 ob 12:15:28
Se je na stenah ali v kotih vašega stanovanja pojavila plesen?
Plesen je največkrat posledica nepravilno izdelanega gradbenega detajla, kjer na mestih s pomanjkljivo toplotno zaščito prihaja do kondenzacijske... Beri dalje »