Gradnja in obnova > Klasična gradnja
Škarje ostrešja

Ocena teme:
  • Glasov: 0 - Povprečje: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Škarje ostrešja
Pozdravljeni

Pri izdelavi ostrešja nisem bil pozoren pri vgradnji škarij, niti ne vem zakaj so mojstri zabili škarje v taki višini, kot se vdi na sliki. Kakorkoli pogledam so previsko in so prenizko.  Zdaj ko bo treba izdelati strop z gips ploščami, sem šele opazil, da so škarje previsoko za te sidrna vešala za pritrjevanje profilov.
Prosim za nasvet ali predlog kaj je najbolje narediti v tej situaciji. Bo treba nabaviti nove, daljše škarje in jih zabiti nižje, verjetno čisto do lege ali je še kakšna druga opcija.

Vesel bom vsakršnega vašega odgovora ali mnenja.

Z lepimi pozdravi...Jože            
Zdravo

Meni so tudi tako naredili in potem popravli in spustili škatje do stene. So mi pa dali po dve škarji na tram. Pri tebi do stene ne bo šlo ker imaš tam lego. Js sm imel lego malo višje.
Pa na eni sliki pri vraih ni videti zoba za vrata...ne pozabi na njega.
Za montažno konstrukcijo ni problem, se lahko spusti. Pride obešena na žice.

Če bi imel pa rad uporabno, pohodno špico ostrešja, so pa škarje previsoko.
Tocno. Je pa zidana stena nekam nizko (ali pa so vrata visoka).
"Ko bom velik, bom malo manj majhen"
Lepo si pusti visoko, pa rajši malo stene pozidaj še.... Poleti boš hvaležen...
Hvala vsen za odgovore in opažanja.
Zob za vrata ne bo problem...mizar v steno pritrdi lesen zob.
Mogoče bi bilo res najbolje pozidati kakšno vrsto cigla,kaj menite drugi?
Lp
Mansarda je zaradi poševnine že tako optično "manjša" in je vsak dodatni cm v višino dobrodošel.Sam imam z vidnimi škarjami odprto do slemena in prostor kar zadiha.
Drugi menimo da pojma nimamo na kolk imas sedaj stene...
Stene so sedaj visoke 2,65 m oz 13 vrst ciglov. Do škarij še manjka dobrih 80 cm.
In... kolk bo tlaka do koncne obloge?
15 cm
Torej imas sedaj strop na 240-245. Jst zase bi ga dvignil vsaj se 20 cm.
Plus tega da ni izvedenega venca, da je zid pozidan do desk in predstavlja odličen toplotni most. Škarje so na teh slikah še najmanjši problem.
Jaz sem imel enako situacijo.
Po dogovoru s statikom sem odstranil obstoječe škarje in nove (dvoje na šperuc) naredil nižje.
Na mojem spletniku se vidijo nove škarje:
https://www.podsvojostreho.net/spletniki...rde_14051/

PS: Kaj pa zaščita lesa proti škodljivcem?
Hvala vsem za opazke in nasvete... Jerry...fino ti gre. Les res ni nič zaščiten proti škodljivcem. Podreno je bilo februarja, razžagano v marcu, aprila pa že na hiši. Bomo vidlu kako dolgo bo zdržalo ostrešje, mislim pa da mene ne bo več bolela glava glede tega.
Verjetno bom res pozidal še eno vrsto cigla in če bo treba bom pa še spustil škarje. Glede toplotnega mosta zaradi zida do strehe...ni tako grozno, ljudje delamo se večje napake. Malo preveč nam vsiljujejo izolacijo, katera pa ni tako poceni. Me res zanima koliko več preplačajo hiše, ki so izolirane maximalno. Za v vednost....letos smo se vselili v hišo, brez parcele nas je do zdaj stalo natanko 80.000 EUR. Dokončana ena etaža in fasada - drugo pa počasi naprej.
Lp

Skok na forum:

Zadnje novice