Gradnja in obnova > Klasična gradnja
Kemaglet FX, Jubolin?

Ocena teme:
  • Glasov: 0 - Povprečje: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Kemaglet FX, Jubolin?
Pozdravljeni,

stene imam obnovljene z mrežico in lepilom (prva roka). Sprašujem, kaj bi bilo najbolje za drugo roko, tako da bi potem samo še brusil in belil (Jupol). Popolnoma gladka steni ni predpogoj, celo bolj se nagibam k rahlo hrapavi površini. 

Hvala za pomoč
Kar sem pri sebi delal z obema materialoma, bi po občutku rekel, da se je lepše delalo s Kemaglet FX. S kemagletom sem delal fronte stopnic in nimam pripomb.
(10.7.2019 ob 08:36)lemar Napisal: Pozdravljeni,

stene imam obnovljene z mrežico in lepilom (prva roka). Sprašujem, kaj bi bilo najbolje za drugo roko, tako da bi potem samo še brusil in belil (Jupol). Popolnoma gladka steni ni predpogoj, celo bolj se nagibam k rahlo hrapavi površini. 

Hvala za pomoč

Pozdravljeni,

moja izkušnja je pa taka, da je oboje v bistvu zelo fina zadeva (grobost je odvisna od brušenja) je pa po moji izkušnji Kemaglet FX bolj trd, jubolin pa kot puter. Jubolin je pripravljen, kemaglet mešaš...
Kot je predhodnik napisal: s Kemagletom je več dela pri pripravi. Sploh, če se pripravljajo večje količine je kot pri vsaki taki zadevi, ki se z vodo meša, potrebno dobro premešat, da ni grudic.

Površina pa je meni osebno zaradi trdnosti boljša pri Kemagletu; dejansko je kot beton.
Pri pripravi kemagleta je zanimivo, da če kolk tolk zmesaš, grudic dejansko ni...očitno se tolk dobro raztaplja, da je težje narediti maso z grudicami, kot brez  Smile.
Cez mrezico in lepilo obvezno s Kemagletom,lahko tudi Rigips XL,Rofix,se pravi z necim v praskastem stanju,saj je Jubolin preredek in bi rabil veliko nanonosov da bi bila stena gladka.Jubolin namrec kar nekako usahne in ga potegne v neravnino,luknjo.Ze po bandaziranju moras biti previden da prekrije mrezico in spoje,kaj sele pri fasadni mrezici v lepilu.Naredi s kemagletom in ce ti bo ok lahko pobelis,drugace pa se Jubolin cez Kemaglet in nato pobelis.
Brusi se jubolin. Kemaglet se ne (tezko).

1x fx in potem 1x jubolin. Al je gladko al pa hrapav omet. Vmesne variante so ponavadi grde.
"Ko bom velik, bom malo manj majhen"
S čim pa bi se najbolj približal stari strukturi ometa v katerega smo zastemal za instalacijo. Celih sob ne bi spravljal v nek jubolim. Je pa sedaj najbrž beljeno z apnom
Sonce naj sveti vsak dan!
(10.7.2019 ob 22:34)Hanzi Napisal: S čim pa bi se najbolj približal stari strukturi ometa v katerega smo zastemal za instalacijo. Celih sob ne bi spravljal v nek jubolim. Je pa sedaj najbrž beljeno z apnom

Rofix 224 ali Rofix 190
Tud fx se da "zaribat". Ampak je flekasta stena pol. Tud z rofixom...
"Ko bom velik, bom malo manj majhen"
Hvala za vse komentarje.
Kako bi se pa obneslo kakšno belo fasadno lepilo kot druga roka?

Skok na forum:

Zadnje novice

Enostavni nasveti za selitev
01.07.2019 ob 16:40:47
Enostavni nasveti za selitev
To bo mačji kašelj v primerjavi z iskanjem in nakupom stanovanja, sem si mislila o selitvi. Že tako nimamo veliko stvari, pa še... Beri dalje »
Premierno na ogled nova vzorčna hiša podjetja Lumar
21.05.2019 ob 10:54:40
Premierno na ogled nova vzorčna hiša podjetja Lumar
V podjetju Lumar v soboto, 25. maja 2019, med 10.00 in 16.00, pripravljajo nov dan odprtih vrat. Tokrat bodo v Dragomlju premierno predstavili svojo... Beri dalje »
Lumar Terra-R 131 - na ogled Lumarjeva hiša za vrhunsko bivanje na enem nivoju
05.04.2019 ob 08:55:11
Lumar Terra-R 131 - na ogled Lumarjeva hiša za vrhunsko bivanje na enem nivoju
V podjetju Lumar, v soboto, 13. aprila 2019, med 10. in 16. uro, pripravljajo dan odprtih vrat na vrhunsko zasnovani pritlični hiši Terra-R 131.... Beri dalje »
Se je na stenah ali v kotih vašega stanovanja pojavila plesen?
14.03.2019 ob 12:15:28
Se je na stenah ali v kotih vašega stanovanja pojavila plesen?
Plesen je največkrat posledica nepravilno izdelanega gradbenega detajla, kjer na mestih s pomanjkljivo toplotno zaščito prihaja do kondenzacijske... Beri dalje »