Gradnja in obnova > Klasična gradnja
Novogradnja - papirologija

Ocena teme:
  • Glasov: 0 - Povprečje: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Novogradnja - papirologija
Pozdravljeni.

Veliko stvari sem prebral na tem forumu, vendar še vedno nisem našel pravih odgovorov na moja vprašanja oz. postopke.

Plan je novogradnja K + P + M

Moje vprašanje je sledeča ali si je že kdo od vas sam urejal vso gradbeno dokumentacijo ??   Glede načrtov in statike vem, da moraš imeti žige od arhitekta in te bom tudi pridobil. In oni mi bodo pomagali pri načrtu.

Kaj pa ostalo ??  A lahko kdo napiše točne postopke in katero dokumentacijo je potrebno dostaviti na UE in če to lahko narediš sam. Vem, da verjetno če sam urejaš dlje trajalo, ampak ta čas ni toliko pomemben.

Hvala za pomoč,
 Kristjan
Ne vem, kaj misliš z "ostalo".

Za vlogo za GD na UE potrebuješ najmanj:
- projekt DGD (podpisan/poštempljan),
- vlogo za izdajo GD
- mnenja vseh soglasodajalcev.
Če bi bilo to dovolj kaj si napisal potem jaz ne bi spraševal na tem forumu.

Rad bi čim več stvari glede papirologije uredil sam.  Mi lahko daste konkretne nasvete katere stvari lahko uredim sam in koliko € se pri tem privarčuje.

lp, Kristjan
jaz sem prepustil vse njemu. glede na ceno, ki mi jo je dal je bilo zelo ugodno.

1800 eur, vse ostale ponudbe presegale 3000 eur
tudi PZI sem dobil ponudbo 2500 eur za K+P+M, čeprav je normalna cena vsaj 500, če ne tisočaka dražja
Se pravi 1800€ si dal za PGD načrte, PZI 2500€.  A je tukaj všteta tudi statika v PZI-ju ??

A bi lahko sam kaj naredil in nekaj privarčeval ??
Pri pridobitvi gradbenega nimaš kaj veliko za privarčevati. Pridobi par ponudb pgd+pzi in izberi optimalno. Lahko pa rečeš projektantu za popust če bi sam pridobival vsa soglasja. Ampak pri vsakem soglasju boš tako rabil pomoč projektanta, ki ti mora narisati idejno zasnovo oz načrt tistega zakaj boš pač soglasje pridobival. Potreboval boš soglasje elektro, načrt trase priklopa elektrike, soglasje za vodo isto načrt, soglasje arso načrt odvodnjavanja itd. Ko boš imel pridobljena vsa soglasja in narisan načrt +izdelane vse pzije potem lahko neses vse skupaj na UE.

Pri pridobitvi gradbenega nimaš kaj veliko za privarčevati. Pridobi par ponudb pgd+pzi in izberi optimalno. Lahko pa rečeš projektantu za popust če bi sam pridobival vsa soglasja. Ampak pri vsakem soglasju boš tako rabil pomoč projektanta, ki ti mora narisati idejno zasnovo oz načrt tistega zakaj boš pač soglasje pridobival. Potreboval boš soglasje elektro, načrt trase priklopa elektrike, soglasje za vodo isto načrt, soglasje arso načrt odvodnjavanja itd. Ko boš imel pridobljena vsa soglasja in narisan načrt +izdelane vse pzije potem lahko neses vse skupaj na UE.
tako je, za pgd sem dal 1800 eur. prišel sem tja z načrtom kaj želim imeti - tipski načrt je že tako bil na netu in ga je samo prerisal. nisem rabil nobenih 3d pogledov itd.

2500 eur bo "osnovni" PZI kar vse mora biti. nimam ga še, bi pa moral biti sedaj v tem mesecu nekje končan.
Ja vidim, da bo na koncu najboljše da grem do projektanta in on vse uredi.

A obstaja kje na spletu kot primer celotno gradivo z vsemi načrti PGD + PZI, da si lahko to pogledam. Da vidim primer dobre prakse oz. kaj vse me čaka.

Bi lahko kdo od vas poslal celotno "mapo", verjetno ne. V bistvu me zanima in če bi lahko kakšen del sam naredil, da bo potem lažje z projektantom.

Hvala.
Kako naj povem, da ne bo nesramno ...
Kaj točno bi pomagal, če še veš ne, kaj je za narediti?
Jaz tudi ne grem do mehankarja, ga sprašujem, kaj je za naredit in potem rečem, da filtre menjam sama, po tem seveda, ko mi on pove, katere moram naročiti in kako se jih zamenja.

Kaj bo vsebina - je določeno s pravilniki.
Kaj bodo zahtevali mnenjedajalci - zavisi od njih.
Projektant ti mora projekt pripeljat do gradbenega dovoljenja. Razen začetne skice, kaj bi v hiši rad imel, kaj več pomagat ne moreš.
Citat:sem dobil ponudbo 2500 eur za K+P+M
takšno ponudbo imam jaz za dokumentacijo za zunanje stopnice

[Slika: skicastopnic.jpg]
V življenju je najlažje imeti denar in samo hoditi do ljudi in jim plačevati da ti stvari uredijo. Žal se vse začne in konča pri denarju.

Jaz sem upal, da bo kdo napisal da se je sam znašel in veliko stvari sam uredil.
Bos imel se veliiiiko priloznosti sam delati...
"Ko bom velik, bom malo manj majhen"
Najboljš je pa šparat vsakih 100 € na projektni dokumentaciji (papirologiji), da lahko potem butneš v bajto za 30.000 € oken.  Smile
(11.7.2019 ob 14:28)kristjan8 Napisal: V življenju je najlažje imeti denar in samo hoditi do ljudi in jim plačevati da ti stvari uredijo. Žal se vse začne in konča pri denarju.

Jaz sem upal, da bo kdo napisal da se je sam znašel in veliko stvari sam uredil.

Žal boš v tej fazi zelo težko karkoli naredil sam.

Res je, lahko sam pridobi soglasja, to pa je tudi to. Idejne zasnove si vrjetno ne boš sam risal, prav tako vseh obrazložitev in "romanov", ki so na žalost del dokumentacije... potem pa si še preštej koliko svojega časa boš porabil za to, na koncu pa še vseeno rabiš projektanta, ki bo vse skupaj združil, dopolnil itd... 

Ogromno stvari lahko sam urediš pri vseh ostalih fazah gradnje in priprave na gradnjo.

Sem tudi sam tik pred gradnjo (ravno dobil gradbeno dovoljenje in pzi...), pa sva z ženo bila na začetku enakega mnenja.... Potem pa sva videla, da odšteješ svoj čas, dopust ki bi ga porabil za to..... in ni neke računice...

lp,
(11.7.2019 ob 23:31)Bstatik Napisal: Najboljš je pa šparat vsakih 100 € na projektni dokumentaciji (papirologiji), da lahko potem butneš v bajto za 30.000 € oken.  Smile

Najmanj 30 k€. Alu+macesen košta. Se ve, da zraven gredo še najdražja vrata "za tiste, ki ste v življenju nekaj dosegli"

Počas pa potem keša zmanjka - zanamcem se prenese le "mater so bili papirji dragi".

Skok na forum:

Zadnje novice

Enostavni nasveti za selitev
01.07.2019 ob 16:40:47
Enostavni nasveti za selitev
To bo mačji kašelj v primerjavi z iskanjem in nakupom stanovanja, sem si mislila o selitvi. Že tako nimamo veliko stvari, pa še... Beri dalje »
Premierno na ogled nova vzorčna hiša podjetja Lumar
21.05.2019 ob 10:54:40
Premierno na ogled nova vzorčna hiša podjetja Lumar
V podjetju Lumar v soboto, 25. maja 2019, med 10.00 in 16.00, pripravljajo nov dan odprtih vrat. Tokrat bodo v Dragomlju premierno predstavili svojo... Beri dalje »
Lumar Terra-R 131 - na ogled Lumarjeva hiša za vrhunsko bivanje na enem nivoju
05.04.2019 ob 08:55:11
Lumar Terra-R 131 - na ogled Lumarjeva hiša za vrhunsko bivanje na enem nivoju
V podjetju Lumar, v soboto, 13. aprila 2019, med 10. in 16. uro, pripravljajo dan odprtih vrat na vrhunsko zasnovani pritlični hiši Terra-R 131.... Beri dalje »
Se je na stenah ali v kotih vašega stanovanja pojavila plesen?
14.03.2019 ob 12:15:28
Se je na stenah ali v kotih vašega stanovanja pojavila plesen?
Plesen je največkrat posledica nepravilno izdelanega gradbenega detajla, kjer na mestih s pomanjkljivo toplotno zaščito prihaja do kondenzacijske... Beri dalje »