Opremljanje doma > Kopalniška oprema
dno tuš kabine v nivoju tal

Ocena teme:
  • Glasov: 0 - Povprečje: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
dno tuš kabine v nivoju tal
Mi bi pa imeli tuš kabino v nivoju tal in tla v tuš kabini izdelana prav tako iz keramike. :!:
:?: Zanima me kako je potrebno pripraviti tla, da ne pride zamakanja pod estrih. Ali se dobi kakšno posebno korito, v katerega se potem položi ploščice, da vodo v primeru pronicanja skozi fuge le to preusmeri/zadrži?
Slišal sem tudi za tesnilni sistem Sika (ne vem točno kateri), ki naj bi imel to funkcijo?

Ima kdo od vas izkušnje s tem? Z uporabo ali izdelavo, z obeh strani bo dobrodošlo.
Sem še na kakšno malenkost pozabil :evil: ?
Ta sistem je na prvi pogled videti cenejši, kaj pa dejansko? :?:

[Slika: shower6_300_rdax_300x300_70.jpg]
God created time so that things wouldn't happen all at once.
Wedi sistem...vsekakor uporaben , nikakor pa poceni!
bomozmogli,
še v stri Yugi (leto 1992) narejen tuš, kot sprašuješ. Pozidano z siporexom, prekitano z lepilom, položene ploščice. Še sedaj drži, pa je bilo kar nekaj potresnih sunkov (hahahahahaah)!! :lol: :wink:

Lep pozdrav
Pa je te wedi plošče treba dati samo pod "tuškabino" ali po celi kopalnici, če želiš tako izvedbo brez tuškadi? Koliko je debelina teh wedi plošč in okvirna cena?
Lahko pa dno tuš kabine premažeš z zadevo, ki se ji reče Mapelastik. Kupi se jo v trgovini z gradbenim materjalom in to v žakeljčkih (mislim da je 0,5 kg najmanj) ... Midva imava namreč tudi zidano tuš kabino in tla kabine v nivoju tal ostale kopalnice (le da midva nimava pregrade s hitrim odtočnim sistemom, ampak imava 7 cm praga iz ploščic) ... keramičar nama je tla in pa po 10 cm stene znotraj kabine premazal s to zadevo, ki je sprva v tekočem stanju (kot zelo gosto olje), potem pa se strdi (samo je še vedno prožno) in je zgledalo kot da bi bil kad premazana z gumo ... pa super je tudi to, ker nima praktično nobene debeline.
Več glav, več ve ...
Jaz sem pred meseci spraševal za wedi ploščo za tuš kad 90x120. Cena je bila okrog 300 ojrov.
Opusti se i uživaj, nemoj da nam sada kvariš doživljaj....
Ja, Wedi Fundo 100x100 zares stane cca 260€ (dobiš ploščo in sifon).

Sicer pa podobo reč izdeluje tudi Fragmat Izolirka - izdelek se imenuje Fragmacel, vendar si malo bolj omejen za asortimanom (dimenzije?), pa tudi za 'original' sifon ne vem, če obstaja.

Pa še ena varianta naj bi se dobila (so mi rekli v Tapro-ju), pa sem pozabil kako se imenuje. Jih bom pa poklical in poskušal ugotoviti, kaj imajo in koliko bi stalo.

Sami si sicer želimo izvedbo, kjer bi namesto (tipičnega) sifona imeli kanaleto ob zidu...

lp,
Tine
Jaz sem edino kanaleto našel pri teh, kot je na sliki http://www.aco.si. (klikni Properties na sliko)

Dobi se jo, če imaš firmo sicer pa v merkurju, pa mislim, da ne prav v vsakem.
Cene kanalet se pa tudi gibajo med 250 in 300 €.
Za razliko so sifoni pri njih 10x cenejši od kanalet.

Če bo kdo kje izbrskal kaj cenejšega naj prosim sporoči na forum.
God created time so that things wouldn't happen all at once.
Tudi pri nas bomo imeli v kopalnici tla v tušu direktno na keramiki. Ali mora biti sifon (oz. požiralnik) kakšen poseben ali je lahko običajen za kopalnice?
Ker bomo tudi pri nas imeli tako tuš kabino Big Grin me zanima, če ima tudi kdo od vas idejo, da bi jo imel obzidano z prizmami. Pravzaprav bolj sprašujem, če bi to bilo OK, ali so kakšne pomankljivosti, na katere nisem pozorna? Ker imajo danes prizme res krasnih barv in se da s keramiko blazno dobro kombinirati.

Pozdravček!
Bomozmogli, te hitre odtočne sisteme imajo tudi tukaj: http://www.kopalnice-po-meri.si/novice/ ... stori.html

Tjasa, jaz imam tako tuš-kabino (lahko si jo ogledaš, če klikneš spodaj na www) in je super.
Več glav, več ve ...
Anja,

super in še enkrat super! Pa še "moje" barve imaš v kopalnici Big Grin Big Grin Big Grin
Je že gotova? Slikice gotove kopalnice bodo tudi? Big Grin

Pozdravček
Joj, Anja......sem bila prehitra........ Pozabi na vprašanje :oops: :oops: :oops: :oops: :oops: :oops:

Pogledala sem samo prvo vrstico slikic!!! Joj, joj....sramota! :oops:

Ja, kopalnica je res ZELO, ZELO lepa. Barve so prečudovite! Sama sem izreden pristaš zemeljskih barv. Dajejo izreden občutek topline. Sploh za v kopalnico se mi zdi to izredno pomembno.

Katere ploščice pa so?

Lep dan še naprej!
Hvala za pohvale Big Grin Meni je tudi lepa Wink sploh glede na to, da je nastala predvsem po moji zamisli ...
No, da ti odgovorim ... ploščice sva kupila v Vistri ( http://www.vistra.si ) v Domžalah, kjer imajo veliko izbiro in zelo prijazne prodajalce ... sicer ne vem točno po imenu katere ploščice so to, so italjanske in imajo tak rustikaln izgled ... stale so pa stenske in talne okoli 5.000 bivših sit na m2.
Več glav, več ve ...
Anja, vidim da imate tla v tušu na ploščicah... Sicer sem že nekaj postov nazaj vprašal, pa vseeno....
Ali mora biti sifon (oz. požiralnik) v tušu kakšen poseben ali je lahko običajen za kopalnice?

Skok na forum:

Zadnje novice

V radiatorju šumi
07.11.2019 ob 12:28:59
V radiatorju šumi
Svetujemo, kako pravilno odzračiti radiator in rešiti še ostale nevšečnosti z ogrevanjem.   Okvare... Beri dalje »
Vaša streha pušča?
21.10.2019 ob 07:14:34
Vaša streha pušča?
V določenih primerih vam lahko pri popravilu strehe pomaga vaše zavarovanje doma. Ste ugotovili, da vaša streha... Beri dalje »
Vsestranska delovna oblačila za urejen in profesionalen izgled zaposlenih
23.01.2018 ob 11:35:41
Vsestranska delovna oblačila za urejen in profesionalen izgled zaposlenih
Podjetja s(m)o ljudje, zato je zelo pomembno, da se na delovnem mestu počutimo dobro, saj današnji sodoben in hiter tempo življenja narekuje, da... Beri dalje »
V Lokrovcu pri Celju na ogled skoraj nič-energijska hiša Lumar Urbano-D 149
04.12.2017 ob 10:53:36
V Lokrovcu pri Celju na ogled skoraj nič-energijska hiša Lumar Urbano-D 149
V podjetju Lumar v soboto 9. decembra, med 10.00 in 15.00 uro, v Lokrovcu pri Celju pripravljajo dan odprtih vrat na spremenjeni hiši Lumar Urbano-D... Beri dalje »