Splošno > Sam svoj mojster
Zidna plesen - jo lahko odpraviš z enim beljenjem?

Ocena teme:
  • Glasov: 0 - Povprečje: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Zidna plesen - jo lahko odpraviš z enim beljenjem?
Ali zidna plesen in drugi mikrobi preživijo, če enkrat prebarvaš steno recimo z JUPOL CLASSIC?

Ker imam občutek, da sem kljub beljenju ene sobe še vedno zadržal neke mikrobe, ki mi povzročajo srbenje.
Seveda lahko. Ti si to barval kar cez, brez kaksnega ciscenja poprej z varekino ali cim podobnim??
Tako je. In me vse srbi ko norca. Pa vse prebeljeno. Ne morm verjet pa to se širi ko bolezen po jogijih, posteljnini. In to čeprav ne vidiš kar živi  v steni.
Itak. Ceprav... plesen in podobne zadeve ne srbijo... vprasanje kaj imas ti...
"Ko bom velik, bom malo manj majhen"
(3.7.2019 ob 15:39)usertech Napisal: Tako je. In me vse srbi ko norca. Pa vse prebeljeno. Ne morm verjet pa to se širi ko bolezen po jogijih, posteljnini. In to čeprav ne vidiš kar živi  v steni.

Najprej je po mojem treba odpraviti vlago. Plesen se ne naseli na suho posteljnino in jogije. Za začetek si nabavi termometer z vlagomerom, da boš vsaj vedel pri čem si. Skozi soparne dni dnevno beleži T in vlago v najbolj prizadetem prostoru. Nato sporoči. Kakšno sliko najbolj prizadetega zidu prilepi.
"Že mogoče da sem pijan, gospa, ampak Vi, gospa, ste pa grdi. Vendar bom jaz jutri trezen."
Winston Churchill poslanki Bessie Braddock
nekje 75% imam vlage. Ampak je večinoma rešeno z beljenjem. Ni bilo tako hudo. Samo vprašanje vlaga variira od 55 do 85 (ponoči). kaj bo iz tako visoke vlage.
(3.7.2019 ob 15:39)usertech Napisal: Tako je. In me vse srbi ko norca. Pa vse prebeljeno. Ne morm verjet pa to se širi ko bolezen po jogijih, posteljnini. In to čeprav ne vidiš kar živi  v steni.

Mene je vse srbelo po beljenju, ker topila v jupolu nekaterim povzročajo alergijo.
Daj si par kapljic jupola na roko in čez čas izperi. Če se ti potem na tistem mestu pojavi rdeča srbeča koža, ki ostane še več dni rdeča, potem imaš alergijo.

Dokler se popolnoma ne posuši, so alergeni tudi v zraku. Zato je dobro vsaj nekaj dni spati v kaki sobi, ki ni na novo prebeljena.

Srbi pa te predvsem koža, ki je izpostavljena (obraz, vrat, roke).

Lahko pa uporabiš drug, dražji jupol za alergike, ki je na osnovi silikatov in naj ne bi povzročal alergij.
(8.7.2019 ob 13:02)usertech Napisal: nekje 75% imam vlage. Ampak je večinoma rešeno z beljenjem. Ni bilo tako hudo. Samo vprašanje vlaga variira od 55 do 85 (ponoči). kaj bo iz tako visoke vlage.

75% je bistveno preveč. Odpravi najprej vlago, pa tudi plesni ne bo več. Jaz bi rekel da si na konju, če spraviš vlago med 45 in 50%. Že najcenejša split klima bo čisto v redu.
"Že mogoče da sem pijan, gospa, ampak Vi, gospa, ste pa grdi. Vendar bom jaz jutri trezen."
Winston Churchill poslanki Bessie Braddock

Skok na forum:

Zadnje novice

Nove, okolju in uporabniku prijazne toplotne črpalke Mitsubishi Electric, s plinom R32.
21.08.2019 ob 07:55:09
Nove, okolju in uporabniku prijazne toplotne črpalke  Mitsubishi Electric, s plinom R32.
Z naborom modelov od 5 do 23 kW in kaskadnim sistemom vezave zunanjih enot  toplotnih črpalk zrak – voda, Mitsubishi Electric pokriva... Beri dalje »
Enostavni nasveti za selitev
01.07.2019 ob 16:40:47
Enostavni nasveti za selitev
To bo mačji kašelj v primerjavi z iskanjem in nakupom stanovanja, sem si mislila o selitvi. Že tako nimamo veliko stvari, pa še... Beri dalje »
Lumar Terra-R 131 - na ogled Lumarjeva hiša za vrhunsko bivanje na enem nivoju
05.04.2019 ob 08:55:11
Lumar Terra-R 131 - na ogled Lumarjeva hiša za vrhunsko bivanje na enem nivoju
V podjetju Lumar, v soboto, 13. aprila 2019, med 10. in 16. uro, pripravljajo dan odprtih vrat na vrhunsko zasnovani pritlični hiši Terra-R 131.... Beri dalje »
Se je na stenah ali v kotih vašega stanovanja pojavila plesen?
14.03.2019 ob 12:15:28
Se je na stenah ali v kotih vašega stanovanja pojavila plesen?
Plesen je največkrat posledica nepravilno izdelanega gradbenega detajla, kjer na mestih s pomanjkljivo toplotno zaščito prihaja do kondenzacijske... Beri dalje »