Gradnja in obnova > Klasična gradnja
Strokovnjak za ogled stare hiše

Ocena teme:
  • Glasov: 0 - Povprečje: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Strokovnjak za ogled stare hiše
Pozdravljeni,

Zanima me koga je najbolj smotrno vzeti s seboj ob ogledu starejše hiše, da preveri vse potrebno (če je hiša ok oz. kakšni skrite napake, potrebne nadgradnje,itd.)?
Kaj je starejsa?
"Ko bom velik, bom malo manj majhen"
Jaz bi ti priporočal, da se sam malo podučiš...
miha188 Napisal:Zanima me koga je najbolj smotrno vzeti s seboj ob ogledu starejše hiše, da preveri vse potrebno (če je hiša ok oz. kakšni skrite napake, potrebne nadgradnje,itd.)?

Kakšnega upokojenega sorodnika gradbene specializacije, kakšnega upokojenega gradbenega nadzornika, ... mu plačaš uro ali dve, ga pripelješ in bi moral poznati tako dokumente, kot tudi izvedbo.

V najslabšem slučaju nekoga, ki si je večinoma sam postavil hišo.

Računaj tako, če je ostrešje zdravo, boš verjetno kritino, sekundarno kritino, folijo in predpripravo za mansardno izolacijo (vse od zunaj) zamenjal najprej kapo, da bo telo lepo suho ...

... inštalacije je pametno zamenjati najmanj obnoviti ...
... mogoče podreš kakšno notranjo steno in moraš strop podpreti s preklado ...
... stavbno pohištvo (okna, vrata) ...
... ogrevanje objekta in pripravo tople vode (toplotna črpalka) ...
... nekakšno prezračevanje ...
... sanitarije, talne obloge, opleske, ...
... mansardne prostore ...

in seveda

... kraljico prenove - fasado ter posledično ograje balkonov in teras!
Gre za hišo staro 160 let, temeljito obnovljena pred 20 leti.
Bom potem, kar enega upokojenega zidarja si sposodil.
Pozabi. Hidroizolacija. Temelji. Statika...
"Ko bom velik, bom malo manj majhen"
To je za naše konce sicer malo izven navade, ker ponavadi ni dovolj denarja. Sem se pa enkrat pogovarjal z inženirjem gradbeništva, ki takšne stvari ureja za tuje kupce, npr. Angleži v Prekmurju. Pri njemu naročijo ogled hiše in tudi kontrolo osnovnih gradbenih fines (če sploh so bile izvedene in v kakšnem stanju so). Veliko stvari res ne moreš videti, ker jih lahko samo med gradnjo, je pa to že nekaj več kar lahko storiš in tako tudi veš kaj te v kratkem čaka za popraviti in obnoviti, kar je strošek, ki se lahko pojavi kmalu po nakupu in ga marsikdo ne pričakuje.
Pri nas je pač bolje, da se sam izobraziš (kar je vedno bolje, samo pretehtati je treba, če si se pripravljen v to spuščati), ker dati cca. 2000 € prej nekomu, ko kupiš hišo za 200.000 € je pač preveč in je stran vržen denar...  Rolleyes

Skok na forum:

Zadnje novice

Kaminski kotel TOBY H - ogrevajte se drugače
18.09.2019 ob 09:37:06
Kaminski kotel TOBY H - ogrevajte se drugače
Poletja je nedvomno konec, jesenski hlad je že tu in zimski mraz se tudi nezadržno bliža. Za priprave na kurilno sezono ni več prav veliko časa,... Beri dalje »
Enostavni nasveti za selitev
01.07.2019 ob 16:40:47
Enostavni nasveti za selitev
To bo mačji kašelj v primerjavi z iskanjem in nakupom stanovanja, sem si mislila o selitvi. Že tako nimamo veliko stvari, pa še... Beri dalje »
Do nižjih cen gradbenega materiala kar preko spleta
03.01.2019 ob 17:17:26
Do nižjih cen gradbenega materiala kar preko spleta
Zaradi napihnjenih cen na nepremičninskem in gradbenem trgu že nekaj časa odlašate s prenovo svojega doma? Potem imamo za vas odlično novico –... Beri dalje »
Na ogled skoraj nič-energijska hiša Lumar Primus-E 137
17.11.2018 ob 15:08:18
Na ogled skoraj nič-energijska hiša Lumar Primus-E 137
V podjetju Lumar v soboto 24. novembra, med 10.00 in 16.00 uro, pripravljajo nov dan odprtih vrat. Tokrat bo na ogled šest let vseljena skoraj... Beri dalje »