Gradnja in obnova > Klasična gradnja
Pribl. cena izdelave terase in izvajalec

Ocena teme:
  • Glasov: 0 - Povprečje: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Pribl. cena izdelave terase in izvajalec
Iscemo izvajalca za izdelavo terase (okolica Ivancne Gorice). Hkrati me zanima tudi pribl. cena take izdelave.
Torej rabimo teraso (betonsko), velikosti cca 3,5mx5m. To bi bil nek podaljsek iz balkona naprej, v visini cca. 2.5m, torej na 2 stebrih, ker v drugi strani bi se verjetno drzal plate od hise. Potrebovali bi izdelavo samo plate in stebrov, brez kaksne ograje in strehe.
Hvala za info.
Približna cena po ponudbi za to teraso je vkljucno z davkom (bruto) € 247.90.
Končna cena za teraso po računu približno (neto) € 13.473 + davek.

... in lepo nedeljo vam želim. :roll:
No, potrebujem nek resen pribl. izracun oz. ce je kdo delal ze kaj podobnega, koliko ga je prislo.
Dobis 5 predracunov pa bos videl. Do takrat je od kranja kr ok priblizek...
"Ko bom velik, bom malo manj majhen"
Brez zamere: po vprašanju sodeč nimaš ravno veliko pojma o gradnji, zato bo najbolje, da najprej stopiš do kakšnega statika, ki bo predlagal izvedbo, na osnovi katere boš iskal ponudbe.
Tu na tako vprašanje ne moreš dobiti kvalitetnega odgovora.
Nimam pojma, ravno zato sprasujem. Kako naj se bolj osnovno napisem, kot da gre za podaljsek terase iz balkona v velikosti cca 15m2. Ce bi priblizno vedel cifro, ne bi niti spraseval. Ne spoznam se na cene izdelave, cene betona, niti nic. Zal nimam tudi nobenih “fusarjev” da bi mi karkoli predlagali. Menda je pa tukaj gor kdo ze delal kak balkon ali teraso?
Balkon ali terasa je velika razlika, vpenjanje v osnovno ploščo ni hec, polozit 15m2 betonske plošče na ravno podlago pac je. Kaj bo z dvema stebroma? Vrjetno tud njih treba naredit kako velike? Kake temlje bosta imela?
Temelji so ze. Mozno je tudi, da se ne vpenja v plato ampak da je terasa na 4 stebrih. Stebri so lahko betonski, lahko se uporabi hrastove (jih ze imamo). Zanima me izkljucno okoli kaksne cene se govori, ali je to 2 jurja ali je to 8jurjev, niti sanja se mi ne.
Kubik betona stane 95 eur
Zato pa rabis predracune... saj so zastonj. Ponavadi.
"Ko bom velik, bom malo manj majhen"
Bližje 8 jurjem.
Pred kratkim smo sedeli z enim tičem na pijači. Rabi izdelavo temeljne plošče 11 x 8 m, od materiala samo šolngo, železo in beton.
Ostalo ima že. Tampon, izolacijo, cevi, filc.
En predračun je dobil za 15 jurjev plus ddv, drugi je 16,5 jurjev plus ddv.
Skoraj smo crknili od smeha. Ampak tako je. Če imaš dve levi roki. In prazno bučo.

Kubik betona je 60 evrov. Vse ostalo je birokratska čarovnija. Jaz ti vgradnjo lahko računam tudi po jurja na kubik, če boš to plačal.
Koliko konjev rabiš, da premakneš enega osla!!??
[Slika: logo2.png]Verjeli ali ne, 400!!!!
Aja o takih cifrah se govori. Ok, ze vidim da kaksna firma tega ne bo delala Smile Bom se pozanimal za kaksne majstre okoli, da zafrsolajo in pripravijo mrezo itd. Potem pa se zalijejo s hrusko. To pa menda ne bo 8 jurjev?
To bo okrog 2. Do 3.
Koliko konjev rabiš, da premakneš enega osla!!??
[Slika: logo2.png]Verjeli ali ne, 400!!!!

Skok na forum:

Zadnje novice

Kaminski kotel TOBY H - ogrevajte se drugače
18.09.2019 ob 09:37:06
Kaminski kotel TOBY H - ogrevajte se drugače
Poletja je nedvomno konec, jesenski hlad je že tu in zimski mraz se tudi nezadržno bliža. Za priprave na kurilno sezono ni več prav veliko časa,... Beri dalje »
Enostavni nasveti za selitev
01.07.2019 ob 16:40:47
Enostavni nasveti za selitev
To bo mačji kašelj v primerjavi z iskanjem in nakupom stanovanja, sem si mislila o selitvi. Že tako nimamo veliko stvari, pa še... Beri dalje »
Do nižjih cen gradbenega materiala kar preko spleta
03.01.2019 ob 17:17:26
Do nižjih cen gradbenega materiala kar preko spleta
Zaradi napihnjenih cen na nepremičninskem in gradbenem trgu že nekaj časa odlašate s prenovo svojega doma? Potem imamo za vas odlično novico –... Beri dalje »
Na ogled skoraj nič-energijska hiša Lumar Primus-E 137
17.11.2018 ob 15:08:18
Na ogled skoraj nič-energijska hiša Lumar Primus-E 137
V podjetju Lumar v soboto 24. novembra, med 10.00 in 16.00 uro, pripravljajo nov dan odprtih vrat. Tokrat bo na ogled šest let vseljena skoraj... Beri dalje »