Gradnja in obnova > Klasična gradnja
Izdelava terase poleg hise

Ocena teme:
  • Glasov: 0 - Povprečje: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Izdelava terase poleg hise
Sam imam med panoramsko steno in betonsko ploščo terase 16 cm XPS (toplotna izolacija temelja). Kako položiti keramiko na teraso, da ne bo prišlo do pokanja keramike? Na voljo imam 1.5 do 2 cm višine. Kako ste drugi reševali? Mogoče z ditro? Upam, da sem dovolj razumljiv. ?
gozdar10 ,
kako imaš predvideno rešitev od projektanta? Kako je načrtovano v projektu?
Nalimaj sliko.
Kolikšna je predvidena debelina keramike, ki bo jo polagal?
Lep pozdrav
V projektu tega ni navedenega. Keramika je debeline 10 mm. Fotka v priponki. Razmišljal sem, da bi dal ene 30 cm pas ditre. XPS zaenkrat ne gane nikamor (vidni del je že obdelan z vogalnikom in mrežico) , pod betonsko ploščo terase (15 cm) pa je 60 cm tampona... Terasa je pokrita.

Priložene datoteke Predogledne slike

gozdar10,
ne bi polagal keramiko na xps; debelina 1 cm je mala.
Bi predlagal, da izdelaš dilatacijo. Začetek polaganja na AB plošči.
Lep pozdrav
Kot pravi som16, točno iznad čepaste folije mora biti dilatacija. Fuga dilatacije naj bo iz trajnoelastične PU ali polimerne mase.

Kaj dati na XPS je pa vprašanje... morda prilepiti leseno desko v barvi vrat in notranje keramike (oreh, če se ne motim). Vedeti pa moraš, da bodo stopali gor. Jaz sem svoje komajda odvadil, da vsaj na prag ne stopajo, kakšni gosti pa še vedno tudi to počnejo Smile
To dilatacijo bi jaz "premostil" z ditra trakom in keramiko. To se mi sploh ne dopade, da bi bil na XPS-u drug material...

Ne vem kaj bo čas naredil, ampak zaenkrat deluje tale XPS kot trda podlaga. Je položen do podložnega betona (se pravi 70 cm v višino). Če bi rešil brez ditre, bi edino naredil fugo keramike točno nad čepasto folijo pa jo zasilikoniral...

Sem pa mislil, da bom polagal keramiko od panoramske stene naprej z celim ploščicam (se mi dlih izide s formatom 60x60 cm). ?

Enak detajl imam pri vhodnih vratih za rešit. ?
gozdar10,
tanke ploščice so ti težava.
Predhodnik opisal.
Pri ploščicah si upošteval zahtevano širino fug?
Lep pozdrav
No ima kdo idejo kako rešit ta detail?

OKNO -> IZOTEKT -> XPS (15 cm) -> ČEPASTA -> BETON

Kako rešiti glede XPS in polaganja keramike na to?

Slike dobrodošle...
Granit polica...
"Ko bom velik, bom malo manj majhen"

Skok na forum:

Zadnje novice

Etex z zaključkom prevzema podjetja URSA - podjetja za proizvodnjo izolacijskih materialov, nadaljuje s preusmeritvijo svojega portfelja v smeri lahkih in trajnostnih gradbenih rešitev
03.06.2022 ob 08:23:40
Etex z zaključkom prevzema podjetja URSA -  podjetja za proizvodnjo izolacijskih materialov, nadaljuje s preusmeritvijo svojega portfelja v smeri lahkih in trajnostnih gradbenih rešitev
1. junij 2022 predstavlja pomemben mejnik za skupino Etex, saj mu pri strategiji rasti poslovanja zagotavlja peto vrsto tehnologije. S... Beri dalje »