Gradnja in obnova > Energijski viri
Kronoterm Adapt

Ocena teme:
  • Glasov: 0 - Povprečje: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Kronoterm Adapt
Nekaj novega je pripravil tudi Kronoterm:

https://www.sbc.si/2019/06/13/kronotermo...000-evrov/

Ali so šli s to črpalko v sam vrh ? Smile
So presedlali na invertersko tehnologijo?
Že kdo videl od monterjev? Smile
Cena omenjene črpalke mislim, da bo v višjem cenovnem razredu.
@Energetik je v eni drugi temi napisal, da bodo cenejse od njihovega monobloka. Drugace pa res lepa TC, z zanimivim opisom. Delat se baje zacnejo septembra.
Nekdo drug je pisal, da bo cenejša, mene je samo zanimala cena.

Malce gledam, kaj bi bile variante, če mi kdaj crkne trenutni monoblok. Smile

Torej vprašanja so še, ali bodo še zahtevali zalogovnik in ali se zadeva lahko priklopi na obstoječ bojler. In če je monoblok, ali imajo še vedno vodno povezavo do notri.
Je to monoblok ali split oziroma vodna ali plinska vezava?

Če kdo ve jakosti in ceno pa tudi nič jezika šparat.
TČ Adapt bodo v Kronotermu začeli proizvajati in prodajati septembra. Točna cena še ni znana, bodo pa, kot pojasnjuje Besednjak, ostali na srednjem nivoju cene. »Investicija v tako črpalko z ostalimi strojno-inštalacijskimi deli bo nižja od 10.000 evrov.«
vir: https://deloindom.delo.si/energija-in-ok...evilom-5-2
In pa od 3kw dalje. No bo zdravapamet vedel mrbit kaj več povedat :
JaBK Napisal:
zdravapamet Napisal:300 litrčkov vode pa takšni problemi že pri -5 stc.
Očitno so klima TČ še večji jajc kot sem mislil.

Čas bo pokazal svoje.

koliko časa bi mi 5kwh kronoterm tole segreval? koliko časa dela in koliko porabi v tabeli zgoraj? temperature pa... včasih je bila tudi -5, ja. pri nas sicer lahko 1 stopinjo odšteješ, ker je vedno toliko bolj mrzlo, lahko pa tudi ne.

[Slika: untitled.jpg]

Do sedaj ni bilo nič okoli 5kw na voljo, kot vem. Zdaj bo cel rompompom, kako so se prilagodili na manjse potrebe. No saj je bil že cajt.
Se kaka je povezava moram izvedeti...

P. S.
Za pogledat pa se lahko marsikatera druga skrije
Manjša baje do 12kW. Overkill, tako glede moči kot cene. Bo še vedno Arotherm bolj ugoden. Tisto o SCOPu 5+ je pa po mojem bolj reklama, fizike se ne da okoli prinest. Če sem prv prebral, naj bi bolj inteligentno ogrevala, kaj to pomeni, vprašanje. Po mojem da spremlja trend zunanje temp. in morda na račun akumulacije zadane toplejši del dneva.
ah, ja sem prebrala na hitro od 3kw do 100kw... a to pomeni najšibkejša varianta na svojem minimumu da 3kw od sebe? potem lahko kar ven vržejo, da je primerna za danes zakonsko predpisane (NEH) enodružinske hiše. je treba se pa nižje spustiti. razen če seveda spet ne naučijo svojih monterjev, da je edina prava kurilnica tista z zalogovnikom. če hočeš, da res dela kot je treba... pri Kronotermu je to lahko da celo res.
glede na škatlo inverterja: https://climate.emerson.com/documents/c ... 846118.pdf

kar sovpada z manjšo količino plina...
Super, ko mi crkne moja bom sel iz nemca na slovenca. Una povezovalka prireditve jim je pa za dve urci dela zihr jurcka vzela.
Pomoje enak kompresor kot v nibe F2120
Vsi vitki sestavni deli niso plod lastnega znanja, so namrec samo "posreceno" skupaj zlozeni. Sosedova prejsne generacije ropota in izgleda, kot izdelek iz sovjetske zveze, pozdravljam napredek pri designu, vse ostalo bo cas povedal svoje...
Imamo naročeno tole Adapt zadevo. Cena podobna oz. zelo podobna Nibe F2120. Na koncu smo imeli na mizi samo še Nibe 2120 in tole in odločili smo se za Kronoterm, predvsem zaradi servisiranja, ker nam bo delal domači mojster, ki je njihov partner. Poročam, kako bo šlo.
(17.6.2019 ob 14:06)Energetik81 Napisal: Nekdo drug je pisal, da bo cenejša, mene je samo zanimala cena.

Malce gledam, kaj bi bile variante, če mi kdaj crkne trenutni monoblok.  Smile

Torej vprašanja so še, ali bodo še zahtevali zalogovnik in ali se zadeva lahko priklopi na obstoječ bojler. In če je monoblok, ali imajo še vedno vodno povezavo do notri.

Cena je kod je!
Zalogovnik ne. Za radiatorje zaželjen -lastna odločitev
Obstoječi bojler da .
Je monoblok.
Povezava je vodna.
Izbiral med :
Adapt0312, BOSCH Compres 6000 in Vailant85/2.
Odločil za BOSCH. Že preizkušena, Všečna in Cena ugodnejša.
Je pa zanimivo , da imata BOSCH compres ave9 in Vailant 85/2
enak kompresor SNB 172 FTKMT. OBE V ŠPICI.
   Ecodan  w85  in Vailant VWL 115/2
enak kompresor TNB -220 FLHMT
Vsi rotacijski dvojni.
Letna učinkovitost po sklad= BOSCH Compres 6000=199
                                          Vailant w85/2   = 183
                                       Adapt  ??? verjetno boljši če je zmagal!!!

Priložene datoteke Predogledne slike

Daj nehaj ze spammat po forumu s tem boschem...

Skok na forum:

Zadnje novice

Enostavni nasveti za selitev
01.07.2019 ob 16:40:47
Enostavni nasveti za selitev
To bo mačji kašelj v primerjavi z iskanjem in nakupom stanovanja, sem si mislila o selitvi. Že tako nimamo veliko stvari, pa še... Beri dalje »
Premierno na ogled nova vzorčna hiša podjetja Lumar
21.05.2019 ob 10:54:40
Premierno na ogled nova vzorčna hiša podjetja Lumar
V podjetju Lumar v soboto, 25. maja 2019, med 10.00 in 16.00, pripravljajo nov dan odprtih vrat. Tokrat bodo v Dragomlju premierno predstavili svojo... Beri dalje »
Lumar Terra-R 131 - na ogled Lumarjeva hiša za vrhunsko bivanje na enem nivoju
05.04.2019 ob 08:55:11
Lumar Terra-R 131 - na ogled Lumarjeva hiša za vrhunsko bivanje na enem nivoju
V podjetju Lumar, v soboto, 13. aprila 2019, med 10. in 16. uro, pripravljajo dan odprtih vrat na vrhunsko zasnovani pritlični hiši Terra-R 131.... Beri dalje »
Se je na stenah ali v kotih vašega stanovanja pojavila plesen?
14.03.2019 ob 12:15:28
Se je na stenah ali v kotih vašega stanovanja pojavila plesen?
Plesen je največkrat posledica nepravilno izdelanega gradbenega detajla, kjer na mestih s pomanjkljivo toplotno zaščito prihaja do kondenzacijske... Beri dalje »