Nepremičnine > Nakup, prodaja in pravna vprašanja
Omejitev hitrosti

Ocena teme:
  • Glasov: 0 - Povprečje: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Omejitev hitrosti
Tody Napisal:Mulci imajo pravico se peljat po cesti... Kretenov pa nič ne ustavi ne znak ne ležeči policaj. ker pač imajo svoje kripe, ki jih ni škoda.
Predšolski?
Močno dvomim. Verjetno veš kaj več kot jaz.
Koliko konjev rabiš, da premakneš enega osla!!??
[Slika: logo2.png]Verjeli ali ne, 400!!!!
Fery, zadnji si, ki bi lahko govoril, kdo ima še koliko časa pred sabo. Ne le v moji, tudi v tvoji gmajni sekajo... in ko posekajo, je čas hudo relativen. Do takrat bi pa pretekli preživeti čas moral dati tudi kaj pozitivnih izkušenj...

Popson, cesta res ni igrišče. Vseeno je potrebno hitrost prilagoditi stanju ceste, vremenskim in drugim pogojem, da ne naštevam vsega, kar piše v zakonu. Po zakonu in v okviru zakona so lahko uporabniki te ceste tudi otroci. Obnašanja na cesti jih morajo naučiti starši, na srečo tudi šola. In kolikor vidim, v večini primerov niso problem otroci, temveč polnoletni dedci in prepotentne babe.

Še vprašanje: se pravi dec lahko izkaže edino na cesti? Naj pomagam pri odgovoru: da, le na cesti, ker je povsod drugod odpovedal.
@kadotr imas prav, v kolikor govoris za otroke, ki so opravili kolesarski izpit. Ali otroke, ki kolesarskega izpita nimajo in jih spremlja vsaj ena odrasla oseba. V nasprotnem pade tvoja trditev na celi crti.. In se enkrat, tudi ce vsi udelezenci pazijo in vozijo pod omejitvijo, je lahko otrok tisti, ki bo naredil napako. Se splaca rizkirat? Ali je lazje otroka naucit, da cesta ni igrisce in naj se raje igrajo kje drugje?
Ne, izkaže se povsod.
Tako, da bajto postavi popolnoma sam.
Tako, da je sposoben prijeti za katerokoli delo ali službo.
Tako, da leta opravlja vsa gospodinjska dela, od kuhanja, pranja, likanja, previjanja mulcev...

Tako, da zanj ne obstajajo besede Ne znam ali Ne zmorem.

Tudi na cesti, ja. Ne pa samo na cesti, kot ti namiguješ. Če si za vse, si za vse. Če nisi za nič, nisi za nič.
Mater, vse drugo, samo pametnih nasvetov dokaj malo. Na občino daj vlogo za ležeče policaje. Tisti ozki in zajebani so tako hudi, da vsi skoraj ustavijo preden gredo čez. Pa najbolje, da začneš dramo delat preko mailov, da bo sledljivost.
Če imate problem s prehitro vozečimi osebki na neki vaški cesti, ga enostavno ustaviš in povprašaš po zdravju. Jst sem voznika štirikolesnika, ki je divjal vsak vikend po naših krajih ustavil sredi ceste in ga vprašal če se mu še živi...bil sem na sprehodu z otrokom v vozičku. Dojel je sporočilo in od takrat ne divja več po naših krajih. Je pa seveda kreten razbobnal okolici, da sem mu grozil...no ja, važno je, da je mir.
Če si šofer in ti otroci pri kakšni od hiš redno skačejo na cesto ali pa ignorirajo avto - sem imel tudi tak primer in sem šel na vrata staršev. Vsak normalen starš se zave težave obeh takih situacij, tako da je vse normalno rešljivo - z normalnimi ljudmi. Če na vaseh in drugje nima otrok prostora za igro na hektarjih travnikov in gozdov in tudi igrišč, potem je nekaj narobe s starši..otroci niso krivi, ker se ne zavedajo problema, njim je igra igra, kjerkoli se dogaja.
Jaz ne grem na vrata. Če so mulci s kredami na cesti grem počasi mimo, če je prazno ga razpičim mimo. S takimi ljudmi nimaš kaj debatirati.
S vsakim kretenom res ne mislim izgubljati časa. Sem prilagodljiv.

Zanimivo je, da se vsake kvatre policaji vozijo mimo in jih to nič ne gane. To mi je pa res interesantno. Ulica ni slepa, ampak je to na križišču 6 (šestih!!!) cest oz. ulic.
Policiste bo kaj hitro ganilo, ko prejmejo par (neanonimnih) prijav z navedbo registrskih, itd.

Vsakega kretena se da umiriti. Tiste redke, ki se upirajo, umiri življenje samo.
Ne življenje, nekaj drugega nas umiri. Vsakega od nas.

Za policaje in šiptarske redarje se nam, jasno, jebe. Njih možganske zmogljivosti so presenetljivo nizke.
Če jaz to rečem, potem je tako. Mi lahko verjameš.
Itak čepijo vedno v istih sencah, v istih grmih. Da jim ni prevroče, medtem ko drkajo igrice na telefonih. Ali fejstbukajo.
Koliko razumem OP nima problema s prehitro vozecimi vozniki, ker pise, da je omejitev 50km/h in toliko ti sosedje s starejsimi otroci tudi vozijo. Problem nastane, ker se otroci od OP in ostalih petih sosedov igrajo oz vozijo s kolesi po cesti, ki je nepregledna in ocitno nevarna. Kdo je tu nor, ta, ki vozi po omejitvah ali ta, ki bi rad na vsak nacin nekaj spremenil,da se bodo njegovi in otroci sosedov lahko po tej nevarni in nepregledni cesti lahko igrali? Res ne razumem, kako lahko iscete resitev za igro na cesti?? Tud, ce bi bila omejitev samo 10km/h je to neko naselje od koder se odvazajo smeti, torej pripelje v ulico tudi smetarsko vozilo, dostavni kombi, itd. In ze samo, da nekdo razmislja, kako najti nacin, da se bodo predsolski otroci igrali in vozili s kolesi po cesti, je zame totalno blesavo..
Popson31 Napisal:@kadotr imas prav, v kolikor govoris za otroke, ki so opravili kolesarski izpit. Ali otroke, ki kolesarskega izpita nimajo in jih spremlja vsaj ena odrasla oseba. V nasprotnem pade tvoja trditev na celi crti.. In se enkrat, tudi ce vsi udelezenci pazijo in vozijo pod omejitvijo, je lahko otrok tisti, ki bo naredil napako. Se splaca rizkirat? Ali je lazje otroka naucit, da cesta ni igrisce in naj se raje igrajo kje drugje?
Otrok lahko ob cesti nese žogo, ki mu pade iz rok in impulzivno skoči za njo. Če v takšnem primeru povzročiš nesrečo, ti bo izgovor, da si vozil po omejitvah bolj malo pomaga.

Vzgoja otroka se ne more primerjati programiranju raznih naprav kjer nekaj nastaviš in potem tako drži (neupoštevajoč človeški faktor).
"Otrok lahko ob cesti nese žogo, ki mu pade iz rok in impulzivno skoči za njo. Če v takšnem primeru povzročiš nesrečo, ti bo izgovor, da si vozil po omejitvah bolj malo pomaga."

za to imamm pa kamero na vetrobranskem steklu,... ki beleži uro, hitrost in gps lokacijo,... in mi dol visi za neodgovorne starše, ki želijo da vsi ostali pazimo na njihove otroke v času ko se njim ne da,...
@ebit v taksnem primeru je povzrocitelj nesrece otrok, ki je skocil na cesto, v casu, ko je mimo pravilno pripeljal voznik. Kak starejsi sofer res nebi odreagiral pravocasno. Sicer pa moje pisanje se nanasa na situacijo, ki jo navaja OP. In kakorkoli obracamo in iscemo izgovore za oz proti, cesta ni igrisce. Se manj je dopustno, da so predsolski otroci brez nadzora odrasle osebe udelezenci v prometu, pa naj bo to pes ali s kolesom. Se pa dosti nesrec zgodi ravno v domacem okolju, kjer najmanj pricakujemo.
Fery Napisal:Ne življenje, nekaj drugega nas umiri. Vsakega od nas.

Ni samo Matilda ta, ki umirja. Pride tudi kakšna pizdarija v življenju, katere posledice nosiš, pa kriv ali nedolžen. In če se te že moralno ne dotakne, te dotaknejo €.

Zato mi je izfuravanje v tvojem stilu in pa Tidre s kamero (ker je pol ful boljše, a ne in ker se nesreče dogajajo le neodgovornim staršem, ki jim dol visi za mulce, a ne) neokusno. Bi človek vsaj kanček modrosti pričakoval od polnoletnih/opravilno sposobnih/prisebnih...

Pa jo ni in se spet le ego fila. Eni ste res "posebni", ni kaj. Na srečo večina državljanov to fazo predela nekje do začetka srednje šole.

@Popson: imaš prav, cesta ni igrišče in le bedaki pustijo mulce prosto lutat po cesti. In le bedaki z malimi pimpeki gonijo po ozkih ulicah med ograjenimi stanovanjskimi bajtami. Povej, a če bo povzročitelj nesreče 3 letni mulc bo pa ok, ko ga boš izpod kulerja vlekel?
Kaj pa je vzgoja otrok, vzgoja tri / stiri / pet letnega otroka?

To ni le govorjenje, prepovedovanje otroku, ne, ne smes, …, to je v prvi vrsti vzorno vedenje starsev, pri cemur najvec odtehta vzorno vedenje mamic.
V nasem naselju: slepa ulica ca. 200m z obracaliscem. V ulici je 14 his, otrok malo morje, starosti od dojencka do ca 14 let, ki se tudi “igrajo na cesti”. Smo samo dve hisi brez oz. z ze odraslimi otroci, ki ne zivijo pri nas.
Problem, ki ga opazam:
Ko imajo “mlade” mamice med sabo, na cesti “strokovne” pogovore o kavi, osnovnosolskih zadevah, o vzgoji, o ..., so njihovi otroci okrog njih po cest, …., zavijem v ulico (predzadnja hisa v vrsti), mamice me vidijo, a se ne umaknejo. Torej, se tudi otroci ne umaknejo. Zakaj pa?!?

Jaz sem bil vzgojen po “stari soli” Avto se pelje, umakni se s ceste.
Te mlade mamice, bi najraje zaupile, Avto umakni se, otroci so na cesti!?!
JA, "ta mlade starse" bi bilo tudi vcasih potrebno vzgojiti.

Skok na forum:

Zadnje novice

Nove, okolju in uporabniku prijazne toplotne črpalke Mitsubishi Electric, s plinom R32.
21.08.2019 ob 07:55:09
Nove, okolju in uporabniku prijazne toplotne črpalke  Mitsubishi Electric, s plinom R32.
Z naborom modelov od 5 do 23 kW in kaskadnim sistemom vezave zunanjih enot  toplotnih črpalk zrak – voda, Mitsubishi Electric pokriva... Beri dalje »
Enostavni nasveti za selitev
01.07.2019 ob 16:40:47
Enostavni nasveti za selitev
To bo mačji kašelj v primerjavi z iskanjem in nakupom stanovanja, sem si mislila o selitvi. Že tako nimamo veliko stvari, pa še... Beri dalje »
Premierno na ogled nova vzorčna hiša podjetja Lumar
21.05.2019 ob 10:54:40
Premierno na ogled nova vzorčna hiša podjetja Lumar
V podjetju Lumar v soboto, 25. maja 2019, med 10.00 in 16.00, pripravljajo nov dan odprtih vrat. Tokrat bodo v Dragomlju premierno predstavili svojo... Beri dalje »
Lumar Terra-R 131 - na ogled Lumarjeva hiša za vrhunsko bivanje na enem nivoju
05.04.2019 ob 08:55:11
Lumar Terra-R 131 - na ogled Lumarjeva hiša za vrhunsko bivanje na enem nivoju
V podjetju Lumar, v soboto, 13. aprila 2019, med 10. in 16. uro, pripravljajo dan odprtih vrat na vrhunsko zasnovani pritlični hiši Terra-R 131.... Beri dalje »