Nepremičnine > Nakup, prodaja in pravna vprašanja
Omejitev hitrosti

Ocena teme:
  • Glasov: 0 - Povprečje: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Omejitev hitrosti
Imam težavo in prosim za nasvet.

V ulici je šest hiš in pet družin nas ima otroke (predšolske in osnovnošolske), kateri se s kolesi vozijo po ulici. Ulica je slepa in je v strnjenem naselju (omejitev hitrosti 50km/h).
En sosed ima polnoletne otroke, kateri se vključno s starši vozijo prehitro za razmere: ozka ulica brez pločnika, nepregleden ovinek.
Na naše prošnje za zmanjšanje hitrosti se odzovejo arogantno in pravijo, da po zakonu lahko vozijo in bodo vozili 50 km/h.
Jim damo prav, zakon je zakon in tu ne moremo na kratek rok spremeniti nič.
Na občino smo podali predlog, da bi se ulica spremenila v območje umirjenega prometa z najvišjo hitrostjo 30 oziroma 10 km/h, ali pa montirajo hitrostne ovire, čeprav tu spet postane problem glasnega speljevanja. Bojim se, da tudi v primeru, da dosežemo, da se postavi znak za omejitev, le-te ne bodo upoštevali. Policija verjamem, da se s takim primerom ne bo ukvarjala in merila prekoračitve hitrosti.
Ampak kot dela občinska uprava, lahko rezultate oz. spremembe pričakujemo čez kako leto.

Kaj nam preostane v smislu "civilne" aktivnosti. Razmišljal sem, da bi ob ob vozišča postavil avto, in ga označil z varnostnima trikotnikoma spredaj in zadaj-kaj pravi zakon na to?

Ima kdo kakšne praktične izkušnje, kako umiriti take voznike in ne prekršiti zakona?

Hvala za nasvete!

lpH
Cesta je cesta z razlogom.
Za otroke si zgradite igrišče. Ne pa da norijo po cesti.
Če ne bi bilo avtov, vi tudi te ceste ne bi imeli tam.
Koliko konjev rabiš, da premakneš enega osla!!??
[Slika: logo2.png]Verjeli ali ne, 400!!!!
Na otroke montiram odsevne jopice, na bicikle zastavice, če cesto porisemo s kredami ponavadi malo upocasnijo. Niso mi vsec nepregledne zive meje sosedov, ki radtejo cisto do ceste... kolegov fotr je na ulico narisal obris "trupla"...verjetno pomaga pri vecini voznikov, edino proti divjemu sosedu ne.
@Fery:Verjemi, da se ne igrajo na cesti, ampak od hiše do hiše pa morajo po njej.
Pa ne bi rad, da tole spet preide v prepiranje, kot že nekaj tem, kjer ste izgubili nit....
Izgubil si jo ti in še nebroj ostalih.
Cesta je smrtno nevarna zadeva. Prej ko otroke navadiš na to, bolj mirno boš spal.

Moj sosed ima 1000 m2 veliko parcelo, za njo še 4000 m2 svojega travnika. Pred hišo igrala in vse ostalo. Mulci pa cele dneve na cesti, se lovijo po njej in s kredami čečkajo po asfaltu.
Mamica pa iz hodnika opazuje skozi odprta vrata, če jih bo kdo zgazil. In grdo gleda vsak avto, zaradi katerega se mora mularija nejevoljno umakniti s ceste.

Tudi pri 30 km/h ljudje telefonirajo, avtoradio štelajo, avto se pokvari, gas zašteka. Lažni občutek varnosti je kurba.

V našem selu se spomnim enega otroka, ki je umrl v naselju. Hitrost avta je bila manj kot 5 km/h.
Prosim za slike te ulice.
zupi13 Napisal:Imam težavo in prosim za nasvet.

Na naše prošnje za zmanjšanje hitrosti se odzovejo arogantno in pravijo, da po zakonu lahko vozijo in bodo vozili 50 km/h.
Jim damo prav, zakon je zakon in tu ne moremo na kratek rok spremeniti nič.

To seveda ne drži. Po zakonu je treba vožnjo prilagoditi razmeram, ne glede na omejitev.

Tega ti sicer ne priporočam, ampak iz kartona lahko izrežete ter naslikate podobo otroka in ga postavite na rob ceste za nepregledni ovinek.

Najbolje bo, da na občino vložite kakšen dopis, da cesta ni primerna za takšno omejitev. V najslabšem primeru boste dobili pisno obrazložitev zakaj je tako kot je. V prejšnji občini sem imel podobno težavo, le da je bila omejitev 50, vozilo pa se je tudi več. Zahteva občine je bila, da se zberejo podpisi sosedov za strinjanje. En človek takrat ni podpiral in zadeva je "padla".

Na žalost je tako, da obstajajo kalibri kot so tvoji sosedi in Fery, ki mislijo, da imajo cesto zakupljeno in izključno pravico pri uporabi le te.
Lepo, da je padlo.
Ja, Fery misli, da je cesta bolj njegova, kot nekega froca. Malo razmisli zakaj.
Očitno mislite, da se ceste financirajo iz davka na plenice.

Kretenov, ki bi vsak košček zemlje sprivatizirali in uredili točno tako, kot samo njim paše, se ne zmanjka.
Nas pa več živi na zemlji. Zato mora pasati večini.
Čeprav dejansko živimo čedalje slabše. Ravno zaradi takih.
Imate lastno dvorišče, pa dajte tam omejitev 0 km/h in 10 ležečih policajev počez in podolgem. To vam pa iz srca privoščim.

A si spregledal, da se mulci, predvidevam da brez izpita, vozijo po cesti sem ter tja? Ker tam prometni predpisi ne veljajo? Lepo, lepo.
Torej se lahko tudi drugi sosedovi mulci, po istih vatlih, tam tudi 100 km/h prepelavajo sem ter tja. Zakaj se ne bi? Itak noben ne spoštuje CPP.
Za vsako rit se palca najde. Fery, tudi za tvojo raste.

Se ne bi čudil, če te enkrat namenoma počakajo. Bo potem spet toliko jokcanja po forumu, kot takrat za novo leto?
Ne jokaj. Tvoji časi so itak minili. Jaz imam še par let svobode.

Samo še zagovarjaš kretensko razmišljanje imbecilov. Ki ustvarjajo nove funkcionalne imbecile. Pravi dedci izginjajo. Nadomeščajo jih jokajoče pičke.
Kar forum si malo oglej in vprašanja na njem. Brezmožganski osebki s pol leve roke. To je to, v kar gremo.

Moj sin bo pa živel v zaporu. To pa vem, ja. Nisem mu fouš.
Kakorkoli, cesta ni igrisce.. In mladoletni otroci, predvidevam, da so stari manj kot 10 let, nimajo na cesti s kolesom sami kaj delat. Pa nima veze, ce je slepa ulica. Se vedno je to cesta, na kateri veljajo dolocena pravila. In tu ima fery cisto prav. Itak pa so mnenja deljena, sele ko pride do nesrece, takrat se vecina strinja, da bi se jo dalo preprecit..
In jaz pravim, da se jo prepreči tako, da enemu svojemu mulcu poveš, da je to cesta, po kateri se nima pravice voziti.
Ostali mislijo, da je lažje, da desetim, stotim, tisočim ostalim udeležencem omejiš pravice na cesti.

Kakor sem rekel, ljudje smo različni.
Mulci imajo pravico se peljat po cesti... Kretenov pa nič ne ustavi ne znak ne ležeči policaj. ker pač imajo svoje kripe, ki jih ni škoda.
Neee, naš sinko je pa večvreden kot ostali noo. Že zato k ma ime na 3 črke, s kakšnim X ali Y not. In bo odvetnik. Kirurg. Freelancer. Event manager. On je že zdaj več kot ostali sinovi podložnikov. In če se hoče igrat na cesti, se tud bo! Bomo pa iz kartona rezal...
Da karikiram, kaj če se bodo hotl igrat na avtocesti? Je treba dat stožce pol?
Permisivno vzgojenim mulcem bo zelo težko enkrat along the way.
Pa kaj ni lazje svojega froca naucit, da cesta ni igrisce, kot pa se zanasat, da bodo vsi vozniki osebnih in drugih vozil (smetarji naprimer) upostevali CPP? Res je smotano, da folk sprasuje kako omogocit svojemu otroku varno igro na cesti.. Pa tud, ce je to kolesarjenje. Cesta nikoli ni 100% varna, kljub lezecim policajem in tablam za omejitev hitrosti.

Skok na forum:

Zadnje novice

Enostavni nasveti za selitev
01.07.2019 ob 16:40:47
Enostavni nasveti za selitev
To bo mačji kašelj v primerjavi z iskanjem in nakupom stanovanja, sem si mislila o selitvi. Že tako nimamo veliko stvari, pa še... Beri dalje »
Premierno na ogled nova vzorčna hiša podjetja Lumar
21.05.2019 ob 10:54:40
Premierno na ogled nova vzorčna hiša podjetja Lumar
V podjetju Lumar v soboto, 25. maja 2019, med 10.00 in 16.00, pripravljajo nov dan odprtih vrat. Tokrat bodo v Dragomlju premierno predstavili svojo... Beri dalje »
Lumar Terra-R 131 - na ogled Lumarjeva hiša za vrhunsko bivanje na enem nivoju
05.04.2019 ob 08:55:11
Lumar Terra-R 131 - na ogled Lumarjeva hiša za vrhunsko bivanje na enem nivoju
V podjetju Lumar, v soboto, 13. aprila 2019, med 10. in 16. uro, pripravljajo dan odprtih vrat na vrhunsko zasnovani pritlični hiši Terra-R 131.... Beri dalje »
Se je na stenah ali v kotih vašega stanovanja pojavila plesen?
14.03.2019 ob 12:15:28
Se je na stenah ali v kotih vašega stanovanja pojavila plesen?
Plesen je največkrat posledica nepravilno izdelanega gradbenega detajla, kjer na mestih s pomanjkljivo toplotno zaščito prihaja do kondenzacijske... Beri dalje »