Gradnja in obnova > Energijski viri
Nakup klime

Ocena teme:
  • Glasov: 0 - Povprečje: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Nakup klime
Pozdravljeni,

kaj svetujete za nakup klime tam do cca 1700€ z montažo vred?

Rabim zunanjo enoto ter dve notranji stenski enoti cca 3,5kW moči.

Od zunanje enote je ena oddaljena cca 13m, druga pa cca 23m.

Kar mi je važno, da ima Wifi, ter R32 plin, drugega mi niti ni toliko pomembno. Namen bo bolj hlajenje, mogoče kako ogrevanje v prehodnem obdobju.

Hvala za vsak predlog.

Lp, Matic
Imel bi dve klimi z montažo vret, astronomsko dolgimi povezavami katerih polovica naprav tako ne preživi za 1700€ z montažo in ddv vret. Lepo da si optimist, ampak bodi še malce realist :wink:
dobre teoretične rešitve so včasih v praksi neumne http://www.klimasapo.si
No pa bodi koristen, pa povej koliko more računat in kateri modeli to podpirajo če sploh...
Tudi jaz rabim tako konfiguracijo, samo za razdaljo nevem..
Razdalje do 10m ne predstavljajo problem za večino klim, razen v primeru da gre za višinsko razliko, nad 4m.
Za velike razdalje in velike višinske razlike imajo zunanje enote vgrajen oil recovery system. Vsi boljši proizvajalci imajo takšne naprave v ponudbi, no cena pač nekaterim ne bo všeč.
Zdravo Sassapo. Pozabil sem še napisat da že imam pripravljeno inštalacijo. Potreboval bi samo priklop in vakumiranje plina, drugo je že pripravljeno.

Sedaj glede dolžine sem raje napisal kak meter več, kot manj. Ima pa ena klima cca 3m višinske razlike, druga pa cca 5m višinske razlike.

Torej kaj potem priporočas? Raje dam tudi 2000€, samo da bo zadeva res kot je potrebno.

Za kaj skrbi oil recovery system?

Recimo ogledoval sem si sistem zunanje enote MXZ-2F33VF ter dve notranji enoti MSZ-AP25VG. Je ta sistem sploh vredu glede na višinske razlike ter dolžine?

Hvala za odgovor.

Lp
Kaj pa je boljše za klimo... da je zunanja enota nameščena višje od notranje enote ali obratno?
Za dolgo življenjsko dobo naprave je jasno bolje, da imamo zunanjo enoto niže,
tako je po naravni poti zagotovljeno vračanje olja v kompresor.
Oil recovery je sistem ki skrbi za vračanje olja v kompresor kadar imamo dolge instalacije, ali je zunanja enota višje od notranje.
Sassapo kaj pa komentar glede na tip klime oz. kompleta? Nikjer ne najdem podatka da bi ta klima imela oil recovery.
Raje montiraj dve ločeni split klimi.
Jaz pa imam problem, da je hiša lesena, klimo pa bi rad montiral v mansardo, ker je v hiši galerija. Problem je v tem, da lesena hiša zelo prenaša tresljaje. Če klimo postavimo tako, da bo zunanja enota na betonu v pritličju, torej nižje od notranje enote, to pomeni višinsko razliko cca. 5-6m. Klimo že imamo in sicer Hitachi Akebono RAC-35WXD/RAK-35RXD. Je prišla v kompletu, tako da je kar je, v skrajnem primeru sem jo pripravljen tudi prodati in zamenjati za drug ustrezen model.
Če je zunanja enota niže ne bo nobenih problemov, nasprotno pa ne bi bilo najbolje.
Da, zunanja bi bila nižje oz. privijačena na temelj.
Kar pomeni,da je ok.

Skok na forum:

Zadnje novice

Kaminski kotel TOBY H - ogrevajte se drugače
18.09.2019 ob 09:37:06
Kaminski kotel TOBY H - ogrevajte se drugače
Poletja je nedvomno konec, jesenski hlad je že tu in zimski mraz se tudi nezadržno bliža. Za priprave na kurilno sezono ni več prav veliko časa,... Beri dalje »
Enostavni nasveti za selitev
01.07.2019 ob 16:40:47
Enostavni nasveti za selitev
To bo mačji kašelj v primerjavi z iskanjem in nakupom stanovanja, sem si mislila o selitvi. Že tako nimamo veliko stvari, pa še... Beri dalje »
Do nižjih cen gradbenega materiala kar preko spleta
03.01.2019 ob 17:17:26
Do nižjih cen gradbenega materiala kar preko spleta
Zaradi napihnjenih cen na nepremičninskem in gradbenem trgu že nekaj časa odlašate s prenovo svojega doma? Potem imamo za vas odlično novico –... Beri dalje »
Na ogled skoraj nič-energijska hiša Lumar Primus-E 137
17.11.2018 ob 15:08:18
Na ogled skoraj nič-energijska hiša Lumar Primus-E 137
V podjetju Lumar v soboto 24. novembra, med 10.00 in 16.00 uro, pripravljajo nov dan odprtih vrat. Tokrat bo na ogled šest let vseljena skoraj... Beri dalje »