Opremljanje doma > Kuhinjska oprema
Kako naoljiti svež masiven pult?

Ocena teme:
  • Glasov: 0 - Povprečje: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Kako naoljiti svež masiven pult?
Imam nov, še topel (od mizarja) masivni hrastov pult. Kako ga pravilno naoljit, da bo zdržal čim dalj?

Oljil sem že veliko stvari, tudi pult v kopalnici. Daleč najboljši mi je Belinka oil interier, ki se čisto posuši in les ima zelo lep lesk. Vedno preoljim 2x, vmes pa še pobrusim s štiristotko.

Tu je stvar malo bolj delikatna, ker mora biti olje neoporečno (užitno?)
So olja z dodanimi voski ok za to?

Je res bolje, če se olje pred prvim mazanjem segreje na 80 stopinj?
Z olivnim oljem ga namaži.
Jaz sem masivno javorjevo jedilno mizo oljil po sledečem postopku:

1 x Tungovo olje : oranol 70 : 30 (da se je globlje vpilo)
Prešmirglal z excentrično granulacije 180, 240, 320 in 400 (po vrsti)
Potem 6 x tungovo olje, vsakič vmes počakal, da se je popolnoma posušilo. Žal sem moral uporabiti sikativ, ker sem delal sredi zime in se ni sušilo tako kot je treba. Vmes vsakič malo pošmirglal z mislim da 320 in 400 granulacije.

Na koncu sem dal polyx olje od Osmota, 1 x. Vrhunski rezultat! Imaš pa od Osmo tudi namensko olje za pulte.

Skupno torej 9 x premazano.

Aja seveda višja temperatura pomaga pri vpijanju olja v les.

Skok na forum:

Zadnje novice

Enostavni nasveti za selitev
01.07.2019 ob 16:40:47
Enostavni nasveti za selitev
To bo mačji kašelj v primerjavi z iskanjem in nakupom stanovanja, sem si mislila o selitvi. Že tako nimamo veliko stvari, pa še... Beri dalje »
Premierno na ogled nova vzorčna hiša podjetja Lumar
21.05.2019 ob 10:54:40
Premierno na ogled nova vzorčna hiša podjetja Lumar
V podjetju Lumar v soboto, 25. maja 2019, med 10.00 in 16.00, pripravljajo nov dan odprtih vrat. Tokrat bodo v Dragomlju premierno predstavili svojo... Beri dalje »
Lumar Terra-R 131 - na ogled Lumarjeva hiša za vrhunsko bivanje na enem nivoju
05.04.2019 ob 08:55:11
Lumar Terra-R 131 - na ogled Lumarjeva hiša za vrhunsko bivanje na enem nivoju
V podjetju Lumar, v soboto, 13. aprila 2019, med 10. in 16. uro, pripravljajo dan odprtih vrat na vrhunsko zasnovani pritlični hiši Terra-R 131.... Beri dalje »
Se je na stenah ali v kotih vašega stanovanja pojavila plesen?
14.03.2019 ob 12:15:28
Se je na stenah ali v kotih vašega stanovanja pojavila plesen?
Plesen je največkrat posledica nepravilno izdelanega gradbenega detajla, kjer na mestih s pomanjkljivo toplotno zaščito prihaja do kondenzacijske... Beri dalje »