Splošno > Sam svoj mojster
Saj ni res pa je ali možno samo "pri nas"

Ocena teme:
  • Glasov: 0 - Povprečje: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Saj ni res pa je ali možno samo "pri nas"
lahko bi dal tudi v tisto temo "ali podreti nosilni zid" :lol: pa sem raje tukaj;
https://www.telegram.hr/zivot/netko-je- ... NetWidget#
lahko pa da je naredil "nevidni" zid Wink torej ne velja "Only in America" Smile
je pa lepo dokazal, da ni vse v nosilnem zidu, neki je tudi v jajcih Wink
Baje nii ravno črnobelo - blok je bil nadzidan od tega nadstropja gor. Sicer pa link

https://slobodnadalmacija.hr/dalmacija/ ... a-optuzili
pianist Napisal:...je pa lepo dokazal, da ni vse v nosilnem zidu, neki je tudi v jajcih Wink
Mislim, sploh me ne čudi, da te v tvoji temi "Mala hiška 80 m2" jezijo forumaši. Veš, "neki v teh jajcih" bi, če ne bi @vuego zadevo pojasnil, in bi dejansko nekdo naredil takšen poseg, lahko bilo ob nekoliko večjem potresu razbitih kar nekaj "jajc". In ne razburjaj se, če ti nekdo svetuje drugače, kot si želiš sam, ker očitno o gradnji nimaš povsem razčiščenih zadev.
Nič nimam proti tebi, samo ta tvoj citirani stavek pa me je vseeno zbodel.
@mirator nesmeš vsega vzeti tako resno, kam boš pa prišel, saj te bo še kap, če se boš sekiral zaradi vsake šale, ki je neboš razumel Wink
Pa si bom sposodil tole temo še za nekaj, kar sem prebral na tem forumu.

1.Pred leti je nekdo v neki temi izrazil željo, da bi postavil pločevinasto streho v smislu GERARD. takoj so se javili gradbeni "strokovnjaki" z doktorati, da Gerard ni za na streho in sicer zato, ker je kritina prelahka. češ, da mora biti kritina težka, da obteži ostrešje, da ga veter ne dvigne. pa sem mislil, da sem že slišal vse budaleštine tega sveta. in sedaj sprašujem vse te "doktorje gradbeništva" (jih nebom poimenoval, so pa zelo cenjeni na tem forumu), kako je možno, da naše strehe na 3 objektih, na različni lokaciji, zgrajene pred cca.15leti v okolici Ljubljane, cca 700m2, še stojijo?? ali je tu spet kakšna "crna magija"??zakaj jih ni veter odnesel tja do juliskih alp? in če mi kdo ne verjame naj dvigne roko in gremo pogledati. ampak ne ti "gradbeni strokovnjaki" , ker ti itak nebojo verjeli. je pa res, da morda ni ravno primerno za nekje ob obali v taki izvedbi, kot jo imamo mi.

2. pisalo se je o nekem zidu za ograjo. takoj se je spet javil gradbeni strokovnjak in začel težit s statiko. češ, da ker bo zid z ene strani zasut z zemljo, da bojo na njega delovale veliki pritiski. hallo človek, kakšni pritiski?? meter nasutja, raven teren, nobene ceste ob zidu, nobene stavbe ob zidu. o kakšnem pritisku ti to govoriš? meter nasutja mora stati samo po sebi. če bi samo položil kvadre enega na drugega, brez malte, brez železa mora ta stati! če ne verjamete potem pojdite malo v naravo in boste videli veliko naravnih brežin, višjih od enega metra in stojijo same po sebi. ja, le kako je to mogoče? spet crna magia?

in še bi lahko našteval takih primerov. eni so res tako študerani, da se jim že malo kisa.
jaz nisem noben strokovnjak, sem preprost kmečki fant, razmišljam po kmečko, naredil že marsikaj po kmečko, pa vse deluje. vas pa žene prosijo, da ji postavite dva stebrička da bojo napele špago za cunje obešat. in kaj prvo naredite? seveda greste prvo delati statične izračune...koliko železa za temelj, kakšno granulacijo peska...in nevem kaj vse. pa dajte se malo v roke vzet Wink
no pa še ta primer off topic sem se spomnil...50 let so avijoni letali po zraku. vsi so meli probleme z nestabilnostjo. morje strokovnjakov je tipkalo po kalkolatorjih in delali izračune, popravke, avijon pa ševedno nestabilen. potem pa nekdo pogleda ptiča kako leti. na letalu konico krila zavije pod kotom in avijon postane stabilen. pa taki visoko izšolani strokovnjaki Wink (ta primer je opisan zelo na kratko, da me nebo kdo zaradi tega lovil, upam pa, da ste razumeli kaj sem hotel povedati).
Seveda imas popolnoma prav. Na forumu imamo ferya. Ki se sploh ne spomni vec kako je pod 220km/h voziti. Avta se nikoli ni niti opraskal. Zagotovo to pomeni da je povsem varno in lahko zato vsi vozimo 200+.

Btw, po tazadnjem neurju okoli ljubljane nisi nobene plocevinaste strehe na trati videl? Pa nagnjene razpokane in podrte betonske ograje tudi se ne???

Ja, se veliko novega te caka...
"Ko bom velik, bom malo manj majhen"
@pianist
Ti si pa idealen za našo javno upravo ali politiko. Imaš vse potrebne vrline....
Se moj primer, par dni nazaj, za katerega se danes sam sebe sprasujem, ce je res ali ne Smile

Ker sem pred cca 10 dnevi prodal svojega relativno novega bmw zaradi dolocenih projektov v prihodnje, sem pac moral poiskat nek drug avto, ker z enim bi tezko shajali. Najdem na spletu bmw X5, letnik 2008, full oprema, 1 lastnik in dokaj ugodna cena. Se dogovorim za ogled, blizu Oplotnice. Z mano je sel ata, ki zna “ocenti” avto na oko. On vsaj misli, da zna Smile Se pripeljema pred hiso prodajalca, si ogledama avto in gremo na testno voznjo. Vse stima, avto je res TOP. Ko pridemo nazaj pred prodajalcevo hiso, je sosed na dvorisce postavil svoj avto, bmw X3. Mi izstopimo, sosed naju z atejem gleda in vprasa, ce kupujemo bemfo? Midva pritrdima. On pravi, da nama proda svojega. Iz firbca pristopima, da vidim kako avto zgleda itd. Tud ta je bil full lep, celo dve leti mlajsi, samo 120k prevozenih km, itd. Ga vprasam za ceno, pa gospod pravi, dam vama ga ceneje kot vama tisti bedak ponuja svojo X5 Smile pove, da sta ze vec kot 20 let skregana in, da svojega avta ne oglasuje, niti ga ni imel namena prodat ampak ga bo prodal, samo da zafrkne soseda. Malo z rezervo mu povem, da njegov sosed nama X5 ponuja res ugodno, ze skoraj pod ceno. Vseeno me je malo skrbelo, da ni kaka finta in bom na koncu izvisel za res dobro X5. Pa rece, da ni problem in da nama da svojo x3 se za 1k€ ceneje. Nisem vedel ali se naj smejim ali ga naj vprasam ce se dela norca ali mu naj potisnem denar v roke in gremo naredit prepis. Hitro se odlocim za tretjo opcijo, takoj mu dam 500€ are in ze cekiram, kje v okolici lahko naredimo prepis. Cez 15 minut smo ze bili na poti v slovensko bistrico Smile po prepisu gospoda povabim na pijaco in nama na kratko razlozi situacijo. S sosedom se enostavno ne marata in pravi, da bi naredil vse da ga zafrkne. Pa sta ob ze krepko cez 60 let stara. Enostavno nisem mogel verjet. No dobil sem odlicnega bmw x3, letnik 2010, z full opremo. Nov je stal 55k€. Placal sem ga 6k€. Se vceraj me je gospod klical, da mi je pozabil dat thule nosilce za kolo in da lahko pridem ob priliki iskat Smile verjamem, da marsikdo tej izkusnji nebo verjel, niti sam ne verjamem, dokler ne stopim v garazo in vidim avto. Res neverjetna izkusnja.
In poanta je? Je s fleksarco naredil šibedah?

Saj vem, moraš se pohvaliti. Ampak lahko bi se v "Kaj ste počeli pod svojo streho". Ker si pač kupil "novo" streho. Tukaj je res iz konteksta.
Koliko konjev rabiš, da premakneš enega osla!!??
[Slika: logo2.png]Verjeli ali ne, 400!!!!
Glavno da si ti dojel bistvo fery. Pa ravno na tebe sem ciljal Wink
Ma ne bi kupil 10 let starega avta, če ga za mano vržeš.
Ali 30 let starega bloka rezal. Isto sranje, drugo pakovanje.

BTW, ta pid... v bloku je vsem na očeh. Kaj se notri dela, je pa druga stvar. Tam se delajo še večje luknje v nosilnih stenah. Pol jih kar izgine.

Da boste vedeli, kako to izgleda. Tole sta dva stanovanja v bloku, stene so komplet betonske. Sta pa eden pod drugim.
Bolj pozorni bodo tudi opazili, da so izrezali ravno debelejšo steno, tanjšo pa pustili.

To je original hodnik.
[attachment=o30111]

In to je renovirano stanovanje v drugem štuku.
[attachment=o30110]

Puff, puff, narejeno.

Priložene datoteke
.jpg   3-6-2019 10-19-34.jpg (Velikost: 60,9 KB / Prenosi: 164)
.jpg   3-6-2019 10-18-30.jpg (Velikost: 30,54 KB / Prenosi: 164)
@fery tud jaz nebi kupil 10 let stare TC. Ti pa si jo. Glavno je, da sma oba zadovoljna Wink
Sry, je pa kar nova. Če bi ta avto 10 let v garaži stal, bi ga tudi jaz kupil.
Seveda za 6k, da ne bo pomote. Tako kot TČ, ki jo omenjaš.
Ne more bit nova, ce je stara 10 let. Je samo nerabljena, se vedno pa je stara. Plus tega nisi dobil cele TC ampak samo zunanjo enoto. Kot, da bi jaz kupil avto brez masine. Brez veze isces point tam kjer ga ni.

Skok na forum:

Zadnje novice

Enostavni nasveti za selitev
01.07.2019 ob 16:40:47
Enostavni nasveti za selitev
To bo mačji kašelj v primerjavi z iskanjem in nakupom stanovanja, sem si mislila o selitvi. Že tako nimamo veliko stvari, pa še... Beri dalje »
Premierno na ogled nova vzorčna hiša podjetja Lumar
21.05.2019 ob 10:54:40
Premierno na ogled nova vzorčna hiša podjetja Lumar
V podjetju Lumar v soboto, 25. maja 2019, med 10.00 in 16.00, pripravljajo nov dan odprtih vrat. Tokrat bodo v Dragomlju premierno predstavili svojo... Beri dalje »
Lumar Terra-R 131 - na ogled Lumarjeva hiša za vrhunsko bivanje na enem nivoju
05.04.2019 ob 08:55:11
Lumar Terra-R 131 - na ogled Lumarjeva hiša za vrhunsko bivanje na enem nivoju
V podjetju Lumar, v soboto, 13. aprila 2019, med 10. in 16. uro, pripravljajo dan odprtih vrat na vrhunsko zasnovani pritlični hiši Terra-R 131.... Beri dalje »
Se je na stenah ali v kotih vašega stanovanja pojavila plesen?
14.03.2019 ob 12:15:28
Se je na stenah ali v kotih vašega stanovanja pojavila plesen?
Plesen je največkrat posledica nepravilno izdelanega gradbenega detajla, kjer na mestih s pomanjkljivo toplotno zaščito prihaja do kondenzacijske... Beri dalje »