Gradnja in obnova > Tlaki, izolacija in ostrešja
Kako debelo izolacijo na teraso nad kletjo?

Ocena teme:
  • Glasov: 0 - Povprečje: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Kako debelo izolacijo na teraso nad kletjo?
Pozdravljeni, načrtujemo hišo velikosti 12x7m K+P+M.
Klet je delno vkopana.
Dimenzije P in M sta v resnici 9x7m, torej 3m manj kot K. Na tem delu bo terasa na plošči nad kletjo.
Streha bo zopet čez vse.
Predvidena izolacija sten 20 cm.

Vprašanje je, kakšna je najbolj smiselna izbira debeline izolacij in tlakov, ter kateri so argumenti za to izbiro. Projektant mi je predstavil 3 opcije:

1. Lomljena plošča - ta mi je najmanj všeč, saj pride lomljeno po vseh prostorih v bivalni kleti.

2. 10 cm izolacije nad kletno pločo (na terasi), ter prvotno predviden tlak v P 20cm. Projektant pravi, da je to najbolj standardna rešitev.

3. 20 cm izolacije nad kletno ploščo (na terasi), tako kot po vseh ostalih zunanjih stenah, ter 30cm tlak (da pride terasa malce nižje zaradi vode).

Meni se zdi opcija 3 najbolj smiselna. Vem da med 10 cm in 20cm izolacije ni tako hude razlike, ampak površina spet ni tako mala. Raziskal pa sem tudi že podobna vprašanja na forumu, kjer sem videl, da so tako visoki tlaki tudi malce problem (v smislu da se višine ne da dobit le z izolacijo ampak mora tudi tlak potem biti nekoliko debelejši). Nekateri so del višine zafilali tudi s siporeksom.

Svetle višine bi bile v vseh primerih enake.

Skok na forum:

Zadnje novice

Nove, okolju in uporabniku prijazne toplotne črpalke Mitsubishi Electric, s plinom R32.
21.08.2019 ob 07:55:09
Nove, okolju in uporabniku prijazne toplotne črpalke  Mitsubishi Electric, s plinom R32.
Z naborom modelov od 5 do 23 kW in kaskadnim sistemom vezave zunanjih enot  toplotnih črpalk zrak – voda, Mitsubishi Electric pokriva... Beri dalje »
Enostavni nasveti za selitev
01.07.2019 ob 16:40:47
Enostavni nasveti za selitev
To bo mačji kašelj v primerjavi z iskanjem in nakupom stanovanja, sem si mislila o selitvi. Že tako nimamo veliko stvari, pa še... Beri dalje »
Lumar Terra-R 131 - na ogled Lumarjeva hiša za vrhunsko bivanje na enem nivoju
05.04.2019 ob 08:55:11
Lumar Terra-R 131 - na ogled Lumarjeva hiša za vrhunsko bivanje na enem nivoju
V podjetju Lumar, v soboto, 13. aprila 2019, med 10. in 16. uro, pripravljajo dan odprtih vrat na vrhunsko zasnovani pritlični hiši Terra-R 131.... Beri dalje »
Se je na stenah ali v kotih vašega stanovanja pojavila plesen?
14.03.2019 ob 12:15:28
Se je na stenah ali v kotih vašega stanovanja pojavila plesen?
Plesen je največkrat posledica nepravilno izdelanega gradbenega detajla, kjer na mestih s pomanjkljivo toplotno zaščito prihaja do kondenzacijske... Beri dalje »