Splošno > Sam svoj mojster
KARCHER - komplet za mokro peskanje

Ocena teme:
  • Glasov: 0 - Povprečje: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
KARCHER - komplet za mokro peskanje
Ali ima kdo izkušnje s tem nastavkom: https://www.karcher-vps.si/komplet-za-p ... gory_id=11.

Če da, ali bi odstranil staro barvo iz drsnih vrtnih vrat s tem, ali je prešvoh? Barva se sicer že pomalem že lušči, ampak je bila vsaj enkrat "osvežena".

Koliko stane "karcher pesek za peskanje" sploh ne vem, niti to ne, če ga lahko nadomestim s čim "obče" uporabnim.

LP
Moj zet ima to . Je uporabno samo počasi gre ,pesek pa ne vem kje dobi bom vprašal ,verjetno kar iz službe
Jaz sem kupil tole.

https://www.ebay.com/itm/Sand-Blasting- ... 4b2257f4f4

Je uporabno dokler je še šoba dobra. se pa hitro obrabi.

Pesek lahko kupiš v bauhausu, mora pa biti suh.
Je uporabno za kakšno hobi varianto. Sami smo včasih uporabljali tole:

https://www.youtube.com/watch?v=T9yxALKx8qs

Poraba peska je zelo velika, vendar je ta zelo poceni, najceneje v podjetju Termit v Moravčah. Vsekakor je fino, da uporabljate zaščitno masko za oči, saj se pesek zelo odbija od obdelovanca. Problem bo mogoče le, če imate kaercher s premalo pretoka
Hvala za informacije!

Wink

Ja sem dobil podatek, da obstaja "karcher" pesek. Vreča 25 kg je 25€.

Mi je pa prodajalec pošteno povedal da je potreben kremenčev pesek granulacije 0,2 do 0,6 mm, suh.

Verjamem, da deluje, dokler je šoba OK. Potem pa je vprašanje, koliko stane nova šoba in ali jo lahko zamenjaš sam.

Glede na to, da moram speskati vrtna drsna vrata dolžine cca 4 m in ločena vrata vhoda na vrt širine cca 1,2 m je vprašanje, ali se mi ta nakup splača. Je pa res, da je zadeva v spletni trgovini cenejša (ceneje.si oz. podobni).

Nagibam se tudi odstranitvi barve z "lavakolom" (oz. podobnim), nato pa "dratpirkšna" pa tamala fleksarca in brusilne šajbice.
To je zlato, ne pa pesek.
Ne pride v poštev demontaža, dostava pravemu peskarju, nato vroče cinkanje?
V termitu stane vreča 25kg cca. 3,5 eur
kadotr Napisal:Ne pride v poštev demontaža, dostava pravemu peskarju, nato vroče cinkanje?

Ja tudi temu se nagibam. Dobrega peskarja imam v Kranju, pa tudi prašno barvanje ima. Mogoče bo to boljša rešitev! Težaven bo le prevoz do tja ... Pa še z ostankom peska na tlakovcih (in med njimi) se ne bom ukvarjal.

No originalen pesek JE zlato. Sem pa pozitivno presenečen (pohvaljam dobavitelja), da sem dobil informacijo o vrsti peska. Seveda ne bi dal 25€ za vrečo.

Hvala za odgovore in nasvete!

LP
Prevoz ne bi smel biti problem, pač najameš nekoga ali si pri Dovžanu sposodiš prikolico.

Ne le v Kranju - Labore, usluge peskanja dobiš v Velesovem (pride speskat k tebi na dom), Poljšici pri Podnartu, kjer tudi barva... Kako velike komade speska Gorenc, ne vem, vprašaj.

Popeskane stvari bi pobral tovornjak pocinkovalnice iz Celovca, nato dostavil pocinkane stvari nazaj. Stalno kroži po Gorenjski. Z ustrezno temeljno barvo in lakom potem zadeve pobarvaš sam doma. Da bi pa prašno barval direktno na speskano površino, ne bo najbolj trajno.
Hvala! Dober nasvet!
Če bi rad poizkusil, ti jaz svojega podarim. Popolnoma neuporabna reč.
Moj že pokojni kamerad ga je uporabljal za vodno peskanje podvozij avtomobilov pred zaščito.
@Slo_Cop NI popolnoma neuporabna zadeva. preveč si pričakoval....vsaka stvar je narejena za določen namen. učasih pa je potrebna le potrpežljivost.

če imaš veliko denarja potem vroče -hladno cinkanje, boš imel mir naslednjih 50let..drugače galvansko...vse odvisno kakšne želje imaš.
pianist: prav imaš, nisem prav napisal. Popolnoma neuporabna reč zame, zato ga z veseljem podarim avtorju, če avtor noče pa komu drugemu.

Sam sem nabavil ker sem hotel speskat eno alu lojtro, ki so jo zidarji zapacali z betonom. Pa mi je prodajalec dejal da je to to Smile.
No ni bilo Smile Tega je že nekaj let, reč pa prekladam sem in tja.

Skok na forum:

Zadnje novice

Enostavni nasveti za selitev
01.07.2019 ob 16:40:47
Enostavni nasveti za selitev
To bo mačji kašelj v primerjavi z iskanjem in nakupom stanovanja, sem si mislila o selitvi. Že tako nimamo veliko stvari, pa še... Beri dalje »
Premierno na ogled nova vzorčna hiša podjetja Lumar
21.05.2019 ob 10:54:40
Premierno na ogled nova vzorčna hiša podjetja Lumar
V podjetju Lumar v soboto, 25. maja 2019, med 10.00 in 16.00, pripravljajo nov dan odprtih vrat. Tokrat bodo v Dragomlju premierno predstavili svojo... Beri dalje »
Lumar Terra-R 131 - na ogled Lumarjeva hiša za vrhunsko bivanje na enem nivoju
05.04.2019 ob 08:55:11
Lumar Terra-R 131 - na ogled Lumarjeva hiša za vrhunsko bivanje na enem nivoju
V podjetju Lumar, v soboto, 13. aprila 2019, med 10. in 16. uro, pripravljajo dan odprtih vrat na vrhunsko zasnovani pritlični hiši Terra-R 131.... Beri dalje »
Se je na stenah ali v kotih vašega stanovanja pojavila plesen?
14.03.2019 ob 12:15:28
Se je na stenah ali v kotih vašega stanovanja pojavila plesen?
Plesen je največkrat posledica nepravilno izdelanega gradbenega detajla, kjer na mestih s pomanjkljivo toplotno zaščito prihaja do kondenzacijske... Beri dalje »