Gradnja in obnova > Energijski viri
Klima za mansardo

Ocena teme:
  • Glasov: 0 - Povprečje: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Klima za mansardo
Zagotovo klima, izdelava hlajenja preko TČ in obstoječega stanja v hiši, bo tehnično precej zahteven projekt, saj je potrebno namestiti hladilniški zalogovnik, dodatno izolirat vso instalacijo in napeljati izolirane cevi do konvektorjev.
Verjetno bo dovolj ena klima v mansardi, katera bo preko stopnišča ohlajala tudi spodnje prostore.
dobre teoretične rešitve so včasih v praksi neumne http://www.klimasapo.si
To varianto z eno malo močnejšo klimo sem tudi študiral. Glede na to, da imam na hodniku galerijo, se pravi odprto proti prtličju in mansardi, bi tam klima najbolj pasala, pa še zunanja enota bi bila na severo-zahodni strani, tako, da ne bi sonce na njo žgalo. Boš moral prit do mene, ko boš kaj letal po Mariboru.
Hvala za odgovor, 

Tri zlata pravila pri nakupu klime za stanovanje ali hišo.
1. Klimo montiraj vedno v največji in zunanjim vplivom najbolj izpostavljen prostor.
Obakrat odkljukano, pri vseh odprtih vratih bi "napajala" tudi kopalnico in še eno le malo manjšo sobo, nekaj pa bi ob pravilno odprtih vratih ohlajala tudi spodnje nadstropje, ki pravzaprav ne potrebuje ohlajanja (debele kamnite stene, primerna temperatura)
2. Nikoli ne kupi pre-močne naprave 
Nisem prej napisal, gre za kakih 60m2 + pritličje (z zgornjo opombo). Lokacija jug Istre
3. Nikoli ne kupi vstopnega modela
Naslednji / primeren bi bil torej FTXM? Tele kode mi povzročajo težave. 
Mitshubishi alternativa?
Težko se na Hrvaškem menim, kaj je res primerno, slovenski monterji so pa za letos končali Smile, če bi sploh hoteli na H... 
Hvala!!!
Pozdravljeni, si kar sposodim temo, tudi sam iščem klimi za hišo, mansarda plus pritličje, seveda vsako nadstropje svojo...
Imam 3 modele, pa me zanima mnenje mojstrov s foruma in HVALA v naprej
TOSHIBA Shorai RAS-B13J2KVSG-E
MITSUBISHI MSZ-LN35VG
Daikin Perfera FTXM35R/RXM35R
LP
Zdravo

Ima kdo izkušnje oz. montira kdo klime tukaj gor,zanimajo me 3 klime in nevem za katero se odločit. Za hlajenje in predhodno ogrevanje nekje slabih 70m2

mitsubishi msz-ap25 2,5kw 3 leta garancije
daikin perfera 2,5kw čiščenje zraka z daikin flash streamer
fujitsu kg serija 2,5kw 5let garanicije, najbolj všečna
Vse so dobre, vzemi tisto ki se ti najbolj dopade.
Mi bomo vgradili MITSUBISHI SLZ-M25FA, v strop stopnišča. Za udobje bo vgrajen tudi WIFI vmesnik. Ima kdo montirano stropno klimo in kako je zadovoljen? Ali se pri teh klimah da nastavit % razvlaževanja?
Mi imamo montiranih par novih Mitsubishi klimatskih naprav. Ali se je kdo že kdaj srečal s tem, da zunanja enota (ko je ugasnjena) spušča tak visokofrekvenčni zvok. Pisk? Podoben zvoku, ko si prižgal star televizor. Smile Kaj bi to lahko pomenilo?
V stropu mansarde je v knaufu vse pripravljeno za stropno klimo, odtok, plinska in elektro povezava ki gre pod skrito fasado zunaj do tal, zunanja enota bo na tleh pri hiši.
Za pritličje je potrebno narediti 2 preboja in potegniti plinski cevi cevi ter odtok v dolzini cca. 6 m
Imam 2 ponudbi, ne poznam pa modelov oz. ne vem kako se obnese samsung.
Micka je skupno 2600
Samsung 2500
Katero? Cena je taka ok?
Mitsubsihi MXZ-2F53VF3
Mitsubishi MSZ-AP35VGK
Mitsubishi SLZ-M25FA2 z IR daljincem in masko SLP-2FALM + wifi ( preprogramira na 3,5 kw )

Samsung AJ050TXJ2KG/EU
Samsung AR12TXFCAWKNEU
Samsung AJ035TNNDKG/EU z IR daljincem in masko + wifi
Hm, na tvojem mestu bi se drugi opciji izognil.
Poglej še Daikin, Panasonic, Hitachi, Fujitsu Wink

Skok na forum:

Zadnje novice

Vabljeni na Marlesov dan odprtih vrat
19.05.2022 ob 13:41:01
Vabljeni na Marlesov dan odprtih vrat
Vabljeni na Marlesov dan odprtih vrat  - Popolnost bivanja v hiši, kjer diši po domu Kje: okolica Bleda Kdaj: v... Beri dalje »
Ne zamudite nizkih obrestnih mer | NLB Stanovanjski kredit
21.04.2022 ob 07:06:17
Ne zamudite nizkih obrestnih mer | NLB Stanovanjski kredit
Ne zamudite nizkih obrestnih mer | NLB Stanovanjski kredit Dobrodošle stranke vseh bankUjemite nizke obrestne mere in... Beri dalje »