Gradnja in obnova > Montažni sistemi in les
Zaščita brunarice

Ocena teme:
  • Glasov: 0 - Povprečje: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Zaščita brunarice
V prihodnjih dneh bom prvič zaščitil brunarico. Najverjetneje bom za osnovno zaščito uporabil Silvanolin zeleni oddenek ali pa Silvanol brezbarvni, nato pa lazuro b od istega proizvajalca. Za brunarico želim da ima končni
izgled čimbolj naraven.. svetlejša barva.. Rumeno rjav odtenek...Ker Silvanolin potegne na zelenkasto me zanima ali bo z uporabo le tega po nanosu svetlejše lazure rumeno rjave odtenek sploh možno priti do takega odtenka... Ali naj raje uporabim Silvanol brezbarvni...hvala in lp
Silvanolin je bistveno boljse kvalitete kot Silvanol BP,saj je prvi po dveh dneh neizperljiv in se lahko uporabi kot samostojni premaz.Ker pa bos vseeno premazoval z lazuro,ti lahko povem da ti ta zelenkast odtenek ne bo spremenil nianse...vsaj na oko ne-sprememba odtenka je zanemarljiva.
jaz ti lahko povem iz prve roke. silvanolin je za zaščito absolutno boljši. vendar na mestih, ki so v senci in ne pridejo do njih uv žarki, ostane zelen. ta zele odtenek se čez barvo vidi - razen če je le-ta povsem pokrivna. silvanolin tudi na sploh potemni les. kjer pa je do njega prišlo sonce, je dobil sivkasti odtenek in se ne vidi več.
Pozdravljeni,

sam sem za zaščito otroške hiške uporabil Silvanolin; 24 urno potapljanje. Po cca. 6 letih ni sledu o zelenem odtenku. Les posivi na mestih, kjer ga moči dež. Sonce (ne Silvanolin) pa povzroči temnenje lesa, rumeno rjavi odtenek.
Obrobe hiške sem 3x premazal s Silvanolinom in 2x z belo Lazuro B in ni nobenih problemov.

Lep pozdrav

Priložene datoteke
.jpg   20131024_174708.jpg (Velikost: 163,48 KB / Prenosi: 98)
.jpg   P2038887.JPG (Velikost: 189,53 KB / Prenosi: 98)
je razlika pri taki majhni hiški ali pa brunarici z napušči. zelenkasti odtenek naj bi izginil v roku 5tih let. domnevno. čeprou imajo ustvarjalci produkta silvanolin tudi neko zaporedje postopka, ki naj bi uničil zelenino - opa, pa je ne. tako da se bomo mi mogli poslužit drugih postopkov.
Pozdravljeni,

zelo dvomim, da bo avtor teme potopil brunarico za 24 ur, tako kot sem jaz to naredil za opaž hiške. Zato menim, da ne bo imel problema s prekrivanjem z lazuro B.

Skok na forum:

Zadnje novice

Nove, okolju in uporabniku prijazne toplotne črpalke Mitsubishi Electric, s plinom R32.
21.08.2019 ob 07:17:55
Nove, okolju in uporabniku prijazne toplotne črpalke  Mitsubishi Electric, s plinom R32.
Z naborom modelov od 5 do 23 kW in kaskadnim sistemom vezave zunanjih enot toplotnih črpalk zrak – voda, Mitsubishi Electric pokriva toplotne... Beri dalje »
Enostavni nasveti za selitev
01.07.2019 ob 16:40:47
Enostavni nasveti za selitev
To bo mačji kašelj v primerjavi z iskanjem in nakupom stanovanja, sem si mislila o selitvi. Že tako nimamo veliko stvari, pa še... Beri dalje »
Premierno na ogled nova vzorčna hiša podjetja Lumar
21.05.2019 ob 10:54:40
Premierno na ogled nova vzorčna hiša podjetja Lumar
V podjetju Lumar v soboto, 25. maja 2019, med 10.00 in 16.00, pripravljajo nov dan odprtih vrat. Tokrat bodo v Dragomlju premierno predstavili svojo... Beri dalje »
Lumar Terra-R 131 - na ogled Lumarjeva hiša za vrhunsko bivanje na enem nivoju
05.04.2019 ob 08:55:11
Lumar Terra-R 131 - na ogled Lumarjeva hiša za vrhunsko bivanje na enem nivoju
V podjetju Lumar, v soboto, 13. aprila 2019, med 10. in 16. uro, pripravljajo dan odprtih vrat na vrhunsko zasnovani pritlični hiši Terra-R 131.... Beri dalje »