Nepremičnine > Gradbena dokumentacija
Dokazilo o zanesljivosti objekta

Ocena teme:
  • Glasov: 0 - Povprečje: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Dokazilo o zanesljivosti objekta
Pozdravljeni

Imam eno vprašanje. Arhitekt mi ureja papirje za pridobitev uporabnega dovoljenja. Zataknalo se nam je o dokazilu o zanesljivosti objekta. Arhitekt mi je rekel, da mora to pridobiti izvajalec. Vse lepo in prav vendar hiša se je delala kot samogradnja.

Ali je že to kdo delal po tanovem zakonu, ki je sam gradil? Kako je zdaveo izpeljal?
Po novem si izvajalec sam in tudi sam pripraviš dzo.
Pa so za to zadevo kakšni obrazci?
Jup tukaj https://www.google.com/url?sa=t&source= ... 8247663837
Jep to je zbirnik oz. vodilna mapa, kjer se navedejo posamezna dokazila. Za samo posamezno dokazilo pa ni obrazca temveč ga mora izvajalec znat pripravit. Vsebovati mora vse potrebno, da dokaže, da stavba izpolnjuje bistvene zahteve (požarna varnost, statična stabilnost, ...)
To pa tudi mene zanima. Lahko bi obstajal kakšen vzorec, da bi bilo lažje naredit, če že zahtevajo nekaj. Ali pa še sami sedaj ne vejo, kako naj to zgleda.
Mogoče popvprašat kakšnega izvajalca, kako oni naredijo.

"GZ omogoča lastno režijo, za vse objekte, vendar mora investitor sam zagotoviti vse potrebno, kar bi sicer zagotovil izvajalec, med drugim tudi ob zahtevi za UD podati izjavo, da objekt izpolnjuje bistvene zahteve in vse ostalo."
Živjo, v pm mi pošlji email pa ti jaz svojega pošljem da vidis kako tak dokument zgleda.
@Tody že imaš na mailu...
hvala
Tody si bil samograditelj? Tud js sm ti pustil v zs mail. Hvala
Ne nisem, lumar + nadzorni sta vse uredila
Danes dobil uporabno dovoljenje...kar se tiče dokazila o zanesljivosti objekta sem naredil brez večjih težav. Na UE mi je šlo v prvo skozi brez popravkov.
V obrazec, ki se najde na netu se vpišejo vsi potrebni podatki o izvajalcu, investitorju, nadzorniku, projektantu...zraven seveda vsi podpisi
Vsebovati še mora vsa soglasja, ki se enostavno prepišejo iz pridobljenega PGDja PIDe, PZIje, energetsko izkaznico, požarni izkaz, pogodbe, navodilo o obratovanju in vzdrževanju objekta.
(28.6.2019 ob 19:44)zerdoner Napisal: Danes dobil uporabno dovoljenje...kar se tiče dokazila o zanesljivosti objekta sem naredil brez večjih težav. Na UE mi je šlo v prvo skozi brez popravkov.
V obrazec, ki se najde na netu se vpišejo vsi potrebni podatki o izvajalcu, investitorju, nadzorniku, projektantu...zraven seveda vsi podpisi
Vsebovati še mora vsa soglasja, ki se enostavno prepišejo iz pridobljenega PGDja PIDe, PZIje, energetsko izkaznico, požarni izkaz, pogodbe, navodilo o obratovanju in vzdrževanju objekta.

Objekt je čisto dokončan - fasada ipd..? 
Enako okolica? Dovozi, tlakovci..?
(29.6.2019 ob 11:12)Jaco P. Napisal:
(28.6.2019 ob 19:44)zerdoner Napisal: Danes dobil uporabno dovoljenje...kar se tiče dokazila o zanesljivosti objekta sem naredil brez večjih težav. Na UE mi je šlo v prvo skozi brez popravkov.

Objekt je čisto dokončan - fasada ipd..? 
Enako okolica? Dovozi, tlakovci..?

Objekt je čisto dokončan. Okolica ni še dokončana...niti ni noben zahteval, da bi morala biti. Če pa objekt ni dokončan pa arhitekt ne bo podpisal papirjev in ni mogoče pridobiti UD
Torej si izpolnil DZO sam ali kako?
Se da kje videti kako vse skupaj zgleda?
DZO sem sam izpolnil. Lahko ti pošljem pdf kako izgleda. Pusti mi mail in ti ga pošljem. Ni pa to nič zahtevnega. Edino kar moraš tukaj dobiti od drugega je podpis nadzornika, ki si ga imel, ostalo pa vse sam napišeš in se tudi sam podpišeš pod odgovorno osebo, investitorja, izvajalca...

Skok na forum:

Zadnje novice

Nove, okolju in uporabniku prijazne toplotne črpalke Mitsubishi Electric, s plinom R32.
21.08.2019 ob 07:17:55
Nove, okolju in uporabniku prijazne toplotne črpalke  Mitsubishi Electric, s plinom R32.
Z naborom modelov od 5 do 23 kW in kaskadnim sistemom vezave zunanjih enot toplotnih črpalk zrak – voda, Mitsubishi Electric pokriva toplotne... Beri dalje »
Enostavni nasveti za selitev
01.07.2019 ob 16:40:47
Enostavni nasveti za selitev
To bo mačji kašelj v primerjavi z iskanjem in nakupom stanovanja, sem si mislila o selitvi. Že tako nimamo veliko stvari, pa še... Beri dalje »
Premierno na ogled nova vzorčna hiša podjetja Lumar
21.05.2019 ob 10:54:40
Premierno na ogled nova vzorčna hiša podjetja Lumar
V podjetju Lumar v soboto, 25. maja 2019, med 10.00 in 16.00, pripravljajo nov dan odprtih vrat. Tokrat bodo v Dragomlju premierno predstavili svojo... Beri dalje »
Lumar Terra-R 131 - na ogled Lumarjeva hiša za vrhunsko bivanje na enem nivoju
05.04.2019 ob 08:55:11
Lumar Terra-R 131 - na ogled Lumarjeva hiša za vrhunsko bivanje na enem nivoju
V podjetju Lumar, v soboto, 13. aprila 2019, med 10. in 16. uro, pripravljajo dan odprtih vrat na vrhunsko zasnovani pritlični hiši Terra-R 131.... Beri dalje »