Opremljanje doma > Talne in stenske obloge
Kako obdelati zid nad vrati?

Ocena teme:
  • Glasov: 0 - Povprečje: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Kako obdelati zid nad vrati?
Menjujem notranja vrata. Stara sem vrgel ven in naročil nova. Stara vrata so bila z natsvetlobo, nova pa tega ne bodo imela. Večinoma so pregradne stene iz gipsa, tam bom že rešil, v kopalnici pa je zid siporeks. Kako bi sedaj tam pozidal odprtino nad vrati.
Če dam gips ploščo, kako potem zaključiti stik med gips ploščo in siporeksom? Mrežica in Uniflott?
Ali bi bilo bolje pozidati s siporeksom? Ploščic nad vrati ne bi polagal.
Na notranji strani kopalnice so ploščice po zidu, z druge strani je običajni omet, bel zid.

Priložene datoteke
.jpg   vrata.jpg (Velikost: 39,83 KB / Prenosi: 518)
Ja dej preklado gor in pozidaj do vrha s siporeksom. Če je isti material je manjša verjetnost da bo kaj poknalo.
Kako pa naj preklado vgradim? Bi moral kaj ven stolčt na obeh straneh? Ali pa bi bilo ok, če privijačim eno leseno letev namesto tega?
Ne kompliciraj!
Če ne bo dobro narejeno bo tudi siporex na stiku počil.

Lepo dej gips plato in profile, 5 minut dela ………….

Pazi le, da boš stari omet levo in desno kakih 5 do 10cm od odprtine lepo poštemal v klin, tako da ne bo ostrega roba. Potem pa - ja - mrežica, kit in barva.

Nima kej da poka.
Papez46, tako sem si zamislil prvotno. Vseeno pa raje sedaj malo "kompliciram" in vprašam, kot pa da potem popravljam. Ne mudi se. Ne delam teh stvari redno in nimam veliko izkušenj drugega kot z gips ploščami.Smile
Tako smo naredili pri adaptaciji sanitarij v firmi.

Brez nadsvetlobe, zapolniti je bilo treba cca 50cm višine. Danes po enem letu, na spojih knaufa in stare stene ni niti videti kje je bila včasih nadsvetloba, oziroma kje je stari omet in kje se prične knauf.

Dokler ne potrkaš z roko. 8) :lol:
Po moje bi šlo tudi z stirodurom.
Stirodur bravo.. Smile tocno to smo mi naredili. Na prehodu iz hodnika v dnevni prostor. Pred ometi smo nalepili 10ko stirodura preko katerega je prisel omet. Stirodur smo uporabili tudi pri odprtini pod stopnicami. Tista luknja kjer pri zgornjih stopnicah vidi spodnje stopnice. Spet stirodur in omet. Zdaj ko je vse prebarvano noben niti pomisli ne, da to ni prava stena.
Super varianta je tudi za izdelavo lokov nad prehodi itd. Enostavno ga s peno zalepiš na mesto, moraš pa spoj med steno in xps-om obvezno armirati z mrežo in lepilom. Ta del nad vrati nosi samo sam sebe.

Skok na forum:

Zadnje novice

Enostavni nasveti za selitev
01.07.2019 ob 16:40:47
Enostavni nasveti za selitev
To bo mačji kašelj v primerjavi z iskanjem in nakupom stanovanja, sem si mislila o selitvi. Že tako nimamo veliko stvari, pa še... Beri dalje »
Premierno na ogled nova vzorčna hiša podjetja Lumar
21.05.2019 ob 10:54:40
Premierno na ogled nova vzorčna hiša podjetja Lumar
V podjetju Lumar v soboto, 25. maja 2019, med 10.00 in 16.00, pripravljajo nov dan odprtih vrat. Tokrat bodo v Dragomlju premierno predstavili svojo... Beri dalje »
Lumar Terra-R 131 - na ogled Lumarjeva hiša za vrhunsko bivanje na enem nivoju
05.04.2019 ob 08:55:11
Lumar Terra-R 131 - na ogled Lumarjeva hiša za vrhunsko bivanje na enem nivoju
V podjetju Lumar, v soboto, 13. aprila 2019, med 10. in 16. uro, pripravljajo dan odprtih vrat na vrhunsko zasnovani pritlični hiši Terra-R 131.... Beri dalje »
Se je na stenah ali v kotih vašega stanovanja pojavila plesen?
14.03.2019 ob 12:15:28
Se je na stenah ali v kotih vašega stanovanja pojavila plesen?
Plesen je največkrat posledica nepravilno izdelanega gradbenega detajla, kjer na mestih s pomanjkljivo toplotno zaščito prihaja do kondenzacijske... Beri dalje »