Gradnja in obnova > Klasična gradnja
Kaj narediti s tem

Ocena teme:
  • Glasov: 0 - Povprečje: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Kaj narediti s tem
Naslov teme ni ravno zgovoren, so pa slike.
Kot prvo je grdo, zavzema preveč prostora. Želimo pa tudi izolirati balkone in na tole ravno ne bi...
Ima kdo kakšno idejo, kaj narediti? Podpreti, porezati in narediti nove stebre?

Priložene datoteke
.jpg   DSC_0238[1].jpg (Velikost: 170,16 KB / Prenosi: 1475)
.jpg   DSC_0239[1].jpg (Velikost: 166,93 KB / Prenosi: 1475)
Vse skupaj poreži in podri. Saj to si misli in tudi na tak način slikal, da se vidi kaj je zgoraj.
Zgoraj je pozidano (zaprt prostor)
A je tole tko-na pamet delano, ali kdo ve kje je kaj od armature?

Načeloma, če spodaj AB ploščo kulturno podpreš - "ne samo 2 ponti"- potem bi se dalo vse do plošče podret, porezat in spucat.

Novih stebrov ni problem narediti, težje je potem na to narediti novo horizontalno vez nad stebri in pod ploščo. Potem pa itak vse skup izolirat.
Kaj pa pozidat vmes, vgradit kakšna drsna " balkonska" vrata na sredini, morda kakšno okno na desni, pa bi pridobili zaprto teraso-vetrolov...
Drugače pa najt nekoga, ki se spozna na svoje delo, jaz se sam nebi lotil podiranja, pa nimam dveh levih rok itd
Absolutno ne mislim tega sam. Če kdo ve za kakšnega primernega izvajalca za tole je tudi dobrodošel.
Glede armature nimam nobenih informacij. V velbih je zagotovo. Je pa očitno skupaj zabetonirano s kamni vred. Tako, da odstranjevanje kamnov mislim, da odpade.
Kamne lahko omečeš in poravnaš. Z velbi pa tudi sam ne vem, kaj naredit Smile
Ko bi bili vsaj nekako simetrični... je pa vsak drugačen.
Kamne menim, da ne bi bilo problem odstraniti.
O ometu sem že razmišljal, vendar me moti skupna debelina in še vedno ostanejo velbi.
@matofill Kako pa bi odstranil kamne? Štemat po koščkih mi ravno ni. Izgleda pa, kot da je vse skupaj enoten beton, tudi okrog kamnov.
Če je višine dovolj ( tega ne vidim s slike) lahko velbe povežeš/dodelaš v ravno linijo in s tem skriješ "velbe" in vse skupaj izoliraš, ker imaš kot praviš zgoraj bivalno in na to narediš "fasado",...
Če pa višine ni dovolj lahko skriješ povežeš samo stranske velbe in sredinskega imaš za prehod...

Priložene datoteke
.jpg   1.JPG (Velikost: 71,84 KB / Prenosi: 822)
.jpg   2.JPG (Velikost: 69,68 KB / Prenosi: 823)
shmandi Napisal:@matofill Kako pa bi odstranil kamne? Štemat po koščkih mi ravno ni. Izgleda pa, kot da je vse skupaj enoten beton, tudi okrog kamnov.

Na prvi sliki izgleda, da so kamni dodani naknadno in jih ne bi bilo težko poštemat.
@goldhorn kot sem že napisal, je nekako vse skupaj zabetonirano. Prilagam še sliko od blizu.
@zakl smo že razmišljali o tem, da bi na straneh pozidali od tal. Na sredini pa ni dovolj višine za izravnavo.
Vseeno me moti debelina, ki bi ostala.

A se da mogoče te kamne kako porezati, pobrusiti?

Priložene datoteke
.jpg   DSC_0239[1].jpg (Velikost: 175,55 KB / Prenosi: 722)
To so kamni naknadno betonirani. Saj se vidi, da je steber gladek od opaža, potem je pa grobo kjer so kamni...to lahko poštemaš proč. Če ne pa probaj na enem kamnu pri tleh, pa boš vidu kako gre...
Sem skoraj 100% al pa kr, da so naknadno dozidani. Upaj, da ni kvaliteno narejeno, če vsaj špric niso pred zidavo metali, bo šlo velik lažje štemat.
Bi pa še vedno raje štemal kot rezal. Najlažje pa je sevda ometat, pa fasado gor.
Upam, da se bo na tej sliki bolje videlo, kako je narejeno.

Priložene datoteke
.jpg   DSC_0264[1].jpg (Velikost: 212,67 KB / Prenosi: 441)

Skok na forum:

Zadnje novice

Enostavni nasveti za selitev
01.07.2019 ob 16:40:47
Enostavni nasveti za selitev
To bo mačji kašelj v primerjavi z iskanjem in nakupom stanovanja, sem si mislila o selitvi. Že tako nimamo veliko stvari, pa še... Beri dalje »
Premierno na ogled nova vzorčna hiša podjetja Lumar
21.05.2019 ob 10:54:40
Premierno na ogled nova vzorčna hiša podjetja Lumar
V podjetju Lumar v soboto, 25. maja 2019, med 10.00 in 16.00, pripravljajo nov dan odprtih vrat. Tokrat bodo v Dragomlju premierno predstavili svojo... Beri dalje »
Lumar Terra-R 131 - na ogled Lumarjeva hiša za vrhunsko bivanje na enem nivoju
05.04.2019 ob 08:55:11
Lumar Terra-R 131 - na ogled Lumarjeva hiša za vrhunsko bivanje na enem nivoju
V podjetju Lumar, v soboto, 13. aprila 2019, med 10. in 16. uro, pripravljajo dan odprtih vrat na vrhunsko zasnovani pritlični hiši Terra-R 131.... Beri dalje »
Se je na stenah ali v kotih vašega stanovanja pojavila plesen?
14.03.2019 ob 12:15:28
Se je na stenah ali v kotih vašega stanovanja pojavila plesen?
Plesen je največkrat posledica nepravilno izdelanega gradbenega detajla, kjer na mestih s pomanjkljivo toplotno zaščito prihaja do kondenzacijske... Beri dalje »