Gradnja in obnova > Tlaki, izolacija in ostrešja
Plesen v kopalnici - visoki strop

Ocena teme:
  • Glasov: 0 - Povprečje: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Plesen v kopalnici - visoki strop
V kopalnici se nam pojavlja plesen, čeprav vedno po tuširanju prezračujemo...tudi do 1h včasih.

Ker imamo v hiši visoke strope me zanima, če je boljše narediti izolacijo pod stropom v kopalnici ali moram izolirat podstrešje. Podstrešje ni posebej izolirano, ampak je kar veliko in ne bi rad celotnega podstrešja izoliral, saj bi me to stalo preveč.
Izoliraj plosco na podstresju.
Pri izolaciji s spodnje strani se ne boš izognil plesni. Le nekaj časa se nebo videla...
Resda notranja izolacija ima slabosti, ampak če ni drugih možnosti , potem bi jaz na tvojem mestu:
- izoliral strop s stirodurjem
- naredil knauf podkonstrukcijo
- dal parno zaporo
- našraufal gips plošče
V kopalnici nikoli in nikdar.

Oprosti Homer, resno mislim.

Lahko pa se zgodi, da bo Žerjavar to strokovno z izračunom potrdil, da se da. Praktično.
Lahko da bo, če in če in če, pa še in če, pa morda še če.
hvala za odgovorje, izgleda da bom moral kar ploščo izolirat
onsy, ne samo, da bi z notranjo izolacijo naredil škodljivo, malce preveri in skupaj potegni, koliko bi te stala konkretna izvedba notranje izolacije samo v kopalnici, in koliko celotne plošče (in še malo navzgor po stenah na podstrešju) bi lahko za ta denar izoliral.

Skok na forum:

Zadnje novice

Enostavni nasveti za selitev
01.07.2019 ob 16:40:47
Enostavni nasveti za selitev
To bo mačji kašelj v primerjavi z iskanjem in nakupom stanovanja, sem si mislila o selitvi. Že tako nimamo veliko stvari, pa še... Beri dalje »
Premierno na ogled nova vzorčna hiša podjetja Lumar
21.05.2019 ob 10:54:40
Premierno na ogled nova vzorčna hiša podjetja Lumar
V podjetju Lumar v soboto, 25. maja 2019, med 10.00 in 16.00, pripravljajo nov dan odprtih vrat. Tokrat bodo v Dragomlju premierno predstavili svojo... Beri dalje »
Lumar Terra-R 131 - na ogled Lumarjeva hiša za vrhunsko bivanje na enem nivoju
05.04.2019 ob 08:55:11
Lumar Terra-R 131 - na ogled Lumarjeva hiša za vrhunsko bivanje na enem nivoju
V podjetju Lumar, v soboto, 13. aprila 2019, med 10. in 16. uro, pripravljajo dan odprtih vrat na vrhunsko zasnovani pritlični hiši Terra-R 131.... Beri dalje »
Se je na stenah ali v kotih vašega stanovanja pojavila plesen?
14.03.2019 ob 12:15:28
Se je na stenah ali v kotih vašega stanovanja pojavila plesen?
Plesen je največkrat posledica nepravilno izdelanega gradbenega detajla, kjer na mestih s pomanjkljivo toplotno zaščito prihaja do kondenzacijske... Beri dalje »