Opremljanje doma > Ostalo
Samonivelirni laser, 3D laser, - Aliexpress - izkušnje?

Ocena teme:
  • Glasov: 0 - Povprečje: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Samonivelirni laser, 3D laser, - Aliexpress - izkušnje?
Pozdravljeni,

ali ima kdo izkušnje z nakupom laserja križnega, samonivelirnega oz. z 3. osmi, preko spleta in sicer na Aliexpress-a? Ali podobne spletne strani.
Verjetno je zadeva dovolj dobra za navadnega smrtnika, ali?

Gledam to:
- https://www.aliexpress.com/item/Green-la...st=ae803_3

- https://www.aliexpress.com/item/HILDA-La...511e13b7c8

- https://www.aliexpress.com/item/KaiTian-...6b73312063
Sem v eni drugi temi tudi sam o tem spraseval. Sicer za manjso vsoto pa sem prisel do zakljucka da bom raje vzel boschev. Ce gledam da orvi stane 100 eur in moras se potem pri nas placati je le par eur razlike glede na boscha.
Se pa nagibam na bosch professional ki me z nemcije ceneje stane kot tukaj

Poslano z mojega SM-N950F z uporabo Tapatalk
Ne kompliciraj z nekimi aliekspresi in vzemi doma Boscha:

https://www.ceneje.si/Izdelek/4078000/o ... ll-360-set

Tudi v Merkurju ali drugje ni nič dražji. Če odmisliš kake cirkuse z poštnino (pa garancijo tudi) ali našo glupo carino sploh ni za premišljevat.
Ga imam tudi sam, in lahko samo potrdim zgornje pisanje.
Ja ampak ti ko imajo 3 laserje not oz. da lahko pokrivajo cel prostor, ti stanejo nad 400 EUR. Želel bi da dobim linijo na tleh in pravokotnico na njo. da imam na tleh pokritih cca 12m linije, in to je težko doseči z drugim laserjem, ali?
Zelenega boscha jst ne bi. Kako je s temi kitajci ne vem, za preverit je pred uporabo ce so tocni. Ker ce se ne mores zanest na tocnost je taksno orodje neuporabno.
@drozmarin: v drugi temi smo prišli do tega da je bolje profesionalnega

pa še primerjava cen:
KLIK brez stojala

KLIK s stojalom

čeprav osebno se bolj nagibam na to, da bi vzel s teleskopsko palico. nisem pa še nabavil.
zeleni bosch no go, sem testiral 2 različna kosa PLL360, in laserji z oddaljenosto od centra različno višino kaže.....laser je v obliki dežnika. Pri obeh. Tu pri nerotacijskih je prisma, ki pač ima svoje optične defekte, ki jih ni možno skalibrilat.
OK, koliko pa je pri 360-ki tega odstopanja in na kakšni razdalji?

Citat:Verjetno je zadeva dovolj dobra za navadnega smrtnika, ali?
Najbolj je odvisno, za kaj ga rabiš. Npr. pri naši obnovi prastare hiše (letnik 37) se odvadiš gledat na vsak milimeter. Boljše spiš.

Jaz ga imam ("marelastega" Boscha) in mi je kar veliko pomagal pri delu. Eden boljših nakupov. Edino razočaranje je, ko ga poskusiš uporabiti zunaj ob dnevni svetlobi, ampak o tem sem pred nakupom že nekaj prebral in nisem bil presenečen.
Tega Boschevega GLL 3-80 je imel knaufar pri meni...zelo uporabna zadeva. Je rekel da je preizkusil tri različne laserje in na koncu pristal na temu. Ni pa poceni, tako kot je ponavadi pri vseh teh zadevah.
ja, na koncu sem gledal GLL2-80. Potem nisem kupil nič od Boscha, ampak navadnega križnega iz hoferja za 34€. Začuda kaže točno (+/-1mm) kamorkoli in kakorkoli sem si reference naredil z vodno cevko.
Ne vzamem čip orodja, pa če ga za mano vržeš.

Zadnjič se nas je polno drenalo na bajti, štromar edini z Ryobi mašinami. Zgledal je kot klošar. Takemu ne bi zaupal niti žarnice zamenjati.

Btw, zaradi takih laserjev sem že balkonca dal gratis. Dvokrilnega, pič... mat...
Koliko konjev rabiš, da premakneš enega osla!!??
[Slika: logo2.png]Verjeli ali ne, 400!!!!
Pri zadevah, ki naj bi bile natančne in precizne, kot so recimo laserji se le tega NE KUPUJE na bolšjaku ali na aliexpresu !

Tam se kupujejo stvari, kjer to NI glavna lastnost produkta oz je to sekundarnega pomena
ophidian Napisal:zeleni bosch no go, sem testiral 2 različna kosa PLL360, in laserji z oddaljenosto od centra različno višino kaže.....laser je v obliki dežnika. Pri obeh. Tu pri nerotacijskih je prisma, ki pač ima svoje optične defekte, ki jih ni možno skalibrilat.
Zanimivo. Jaz sem ga kupil (tistega s stojalom). Potem ga malo uporabljam (nič hudo natančnega) in pred kratkim naletim na temo tu na forumu o odstopanjih tega laserja (ponovljivost pri premikih, efekt dežnika, itd.) in sem se odločil da ga preverim.

Postavil sem ga 1 m od ene stene in 5 m od druge. Potem sem kontroliral različne točke na liniji s šlaufvago. O efektu dežnika ni bilo zaznati nič, prav tako se pri premikih laserja (sem ga parkrat ruknil in vrgel iz položaja in počakal, da se umiri) ne pozna za več kot +-1 mm ali pa še manj. Za gradbena dela težko zaznavna odstopanja. Še posebej pri veliko naših "gradbincih", ki jim je +-5 cm že v redu. Big Grin

Seveda pa to spada pod malo bolj delikatna orodja in če pride do malo močnejših udarcev, ga je dobro preveriti. Pa premikati ga je treba ugasnjenega, da se zaklene in ne niha.

Skok na forum:

Zadnje novice

Enostavni nasveti za selitev
01.07.2019 ob 16:40:47
Enostavni nasveti za selitev
To bo mačji kašelj v primerjavi z iskanjem in nakupom stanovanja, sem si mislila o selitvi. Že tako nimamo veliko stvari, pa še... Beri dalje »
Premierno na ogled nova vzorčna hiša podjetja Lumar
21.05.2019 ob 10:54:40
Premierno na ogled nova vzorčna hiša podjetja Lumar
V podjetju Lumar v soboto, 25. maja 2019, med 10.00 in 16.00, pripravljajo nov dan odprtih vrat. Tokrat bodo v Dragomlju premierno predstavili svojo... Beri dalje »
Lumar Terra-R 131 - na ogled Lumarjeva hiša za vrhunsko bivanje na enem nivoju
05.04.2019 ob 08:55:11
Lumar Terra-R 131 - na ogled Lumarjeva hiša za vrhunsko bivanje na enem nivoju
V podjetju Lumar, v soboto, 13. aprila 2019, med 10. in 16. uro, pripravljajo dan odprtih vrat na vrhunsko zasnovani pritlični hiši Terra-R 131.... Beri dalje »
Se je na stenah ali v kotih vašega stanovanja pojavila plesen?
14.03.2019 ob 12:15:28
Se je na stenah ali v kotih vašega stanovanja pojavila plesen?
Plesen je največkrat posledica nepravilno izdelanega gradbenega detajla, kjer na mestih s pomanjkljivo toplotno zaščito prihaja do kondenzacijske... Beri dalje »