Gradnja in obnova > Klasična gradnja
Mala hiška 80m2

Ocena teme:
  • Glasov: 0 - Povprečje: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Mala hiška 80m2
Končno sem našel parcelo, ki je približek mojim željam. Uradno ni še moja, ker je potrebno narediti parcelacijo. Geodet pride v naslednjih dneh. Bo trajalo še kak mesec, da se uredijo dokumenti. Ima pa dve manjši slabi lastnosti. 1. je pod naklonom cca.14%; 2. preko cele parcele, 3m od roba parcele, kjer bo vhod, poteka javni vodovod. Na parceli je hidrant, kjer se naredi priključek. Na sosednji parceli pa je ele. omarica. Ta parcela ima vpisano služnost za elektro.
Občina Litija, KO Hotič.

Me pa zanima, kaj lahko naredim na parceli še predno bo izdano GD. Seveda, ko bom uradni lastnik parcele. Da medtem ko čakam tudi kaj pametnega naredim in pripravim. Torej zemeljska dela.

1)Rad bi naredil dostop na parcelo (Z.stran). Cesta je cca. 30cm nižja od parcele. Teren nesmem nižat zaradi vodovoda. Vsaj uradno ne. Ga bom pa vseeno za kakšne 20cm. Vodovod je na globini 90cm.

2)Ob najnižjem J. delu parcelu bo potekala služnostna pot do preostaneka parcele. Ob tej poti bi rad dvignil teren za cca. 1m. Temelj in pa betonski zidaki ali opažni zidak 20. Lastnik služnostne poti se strinja. Je hkrati tudi lastnik celotne parcele, ki se prodaja.

3)Ob S. delu meje bo potekal vodovod do hiše in naprej do sosednje parcele. Ali lahko že prej prekopljem in položim zaščitno in drenažno cev?

Prilagam slike, za lažjo predstavo. Upam, da se debata razivje. Zanima me predvsem, kaj ste vi naredili in vam je sedaj žal, tako da bi spremenili. Malo sem označil, kaj bi kje bilo.
Zanimajo me tudi kometarji graditeljev v tej občini. So bili kakšni zapleti na UE, občini, komunali, dolgo čakanje na postopek....
Se pa zavedam, da sem zamudil kakšne 2 meseca za urejanje dokumentov. Bližajo se dopusti in bo vse obstalo....

[Slika: parcela-3.jpg]

[Slika: sluznostna-pot-2.jpg]
Po pravilih nobenih objektov, lahko posekas nasujes, razkopljes, nobenih temeljnih plošč in škarp.
Postavim pa lahko kontejner za orodje.....naredim dvorišče, prostor za materjal....bom pa malo reskiral s škarpo, nebo visoka...
Naredili smo parcelacijo parcele. Situacija je zelo čudna. Sedaj bom lastnik 3 parcel, ki bojo tvorile površino 850m2.

Sem pa izvedel za zelo poceni geodeta, če koga zanima....žal se mi je javil šele po tistem, ko sem se že dogovoril za parcelacijo z malo dražjim geodetom ampak vseeno cenejgega od drugih.

Mimogrede še uprašanje...renovirala se bo garsonjera 26m2 v LJ. Če je imel kdo kakšne izvajalce s katerimi je bil zadovoljen. Pogoj je, da ima podjetje vse od vodovodarja, keramičerja, električarja...lastnica se ne želi ukvarjati z vsakim posebej.
pa valjda ne boš zidal samo 80m2
Pa valjda bom..... na kitajskem živi v stanovanju 20m2 12 ljudi...pa valjda bova potem 2 imela dovolj prostora na 80m2....
Sej ni fora v prostoru... isto te stane če zgradiš 80 ali 120 m2 no kakega jurja več ampak... Sej veš da moreš potem planirat še za kako lopo kjer bodo kolesa, kosilnica in podobna šara? Tudi parking rabiš za 2 vozila nujno
no bom pa dal potem še kakšnega jurja več pa bom raje naredil 180m2.....ko že trdiš, da stane vzdrževanje hiše enako če imaš 80 ali pa 180m2...

Za ropotarnico bom pa zgradil nekaj lesenega od nekaj kvadratov....ali postavil ladijski kontejner....
Če naredis 60 kvadratnih tloris lahko zgoraj naredis se eno nadstropje pa imas 120 m2. Vzdrževanje ne bo ka dražje. Ampak zgradi po svoje Smile
O čem govorimo?

Velika razlika je ali je 80m2 netto ali bruto!

Če je 80m2 neto koristni bivalni tloris in če je pametno zasnovan …… je več kot dovolj za 2, 3, 4 člane.

Različni imamo različne želje, potrebe in ideje.

Bi pa morale biti hiše res na "fršlus"- Najpeej za 2, pol pa ziiiippppp in je za 3, pa za 4, pol pa ziiipppppp pa spet nazaj za 2! 8) :lol: :lol:
Med neto in bruto pa res ni taka razlika...stene ti ne vzamejo polovico hiše....
Bo samo za 2, zato več kot dovolj. Nerabim luksuz, nisem materjalist... in nimam namena cele dneve samo poležavat na kavču. Eni smo pač radi zunaj v naravi...

Ja, papez46, imaš čisto prav...samo pri meni je to že vse mimo na nek način Wink
Kaj ima poležavanje na kavču z bruto in neto...naredi vsaj 100m2, bo lahko še kdo prespal.
Z bruto in neto ne.....nekateri imajo stanovanje zgol za pespati, drugi pa za celodnevno poležavati, a ne?
Ti si isti kot moj kolega...je rekel, da je kupil večjo hišo zato, ker ima velik sorodnikov in da bojo imeli kje prespati, ko bojo na obisku Wink Se pravi, dodatnih 50m2 samo zato, da bo nekajkrat letno nekdo prespal ...

Cca. 80m2 neto bo čisto dovolj...nič mansarde, nobenih stopnic...enkrat bom star Wink
Se že pogovarjava z arhitektko....

Še ena dilema....parcela je v naklonu, kaj je bolje narediti, da se pusti ob steni vsaj 1m pasu v nivoju hiše, da je bol zračno ali zasuti hišo cca. 1m v višino...
pianist Napisal:Med neto in bruto pa res ni taka razlika...stene ti ne vzamejo polovico hiše....
Bo samo za 2, zato več kot dovolj. Nerabim luksuz, nisem materjalist... in nimam namena cele dneve samo poležavat na kavču. Eni smo pač radi zunaj v naravi...

Ja, papez46, imaš čisto prav...samo pri meni je to že vse mimo na nek način Wink

A da ne?

Če imaš bruto 80m2, pomeni da imaš temeljno ploščo 10 x 8m, in by the book 30cm debele zidove - pa izolacija gleda preko roba temelja :lol: :lol: :lol: , potem ti pri nekem normalnem tlorisu stene poberejo 14m2 do 15m2, kar je 16% do 18%.
Se pravi da imaš 65m2 koristne površine.

Za 80m2 neto - torej potrebuješ nekako 92 do 95m2 bruto.

:lol: :lol: :roll:
Na kavču? No na kavču se sicer da tudi kaj drugega delat - ne samo poležavat :oops: , seveda se pa da "doma" v hiši tudi početi to in ono, za kar pa je fino imeti določene pogoje in prostore.

Če že - ne!

Sej ja - na jedilniški mizi v jedilnici se lahko klobase delajo ali pa perilo lika, ampak ……….. no ja ti boš za sebe naredil najbolje kar boš lahko.

Mi smo pa vsak za sebe! :mrgreen:
pianist Napisal:Z bruto in neto ne.....nekateri imajo stanovanje zgol za pespati, drugi pa za celodnevno poležavati, a ne?
Ti si isti kot moj kolega...je rekel, da je kupil večjo hišo zato, ker ima velik sorodnikov in da bojo imeli kje prespati, ko bojo na obisku Wink Se pravi, dodatnih 50m2 samo zato, da bo nekajkrat letno nekdo prespal ...

Cca. 80m2 neto bo čisto dovolj...nič mansarde, nobenih stopnic...enkrat bom star Wink
Se že pogovarjava z arhitektko....

Še ena dilema....parcela je v naklonu, kaj je bolje narediti, da se pusti ob steni vsaj 1m pasu v nivoju hiše, da je bol zračno ali zasuti hišo cca. 1m v višino...

Komot zasuješ. Glede materialov in "zračnosti".

Samo …...itak je fino da se da okoli in okoli hiše prit - za vzdrževanje in sploh.

Kako pa si na tisti zasuti strani potem predstavljaš okno?
Okenska polička bo 5 cm nad terenom zunaj? In če ne boš trave pokosil, boš imel temo v sobi? :roll: :lol: :lol:

Skok na forum:

Zadnje novice

Kaminski kotel TOBY H - ogrevajte se drugače
18.09.2019 ob 09:37:06
Kaminski kotel TOBY H - ogrevajte se drugače
Poletja je nedvomno konec, jesenski hlad je že tu in zimski mraz se tudi nezadržno bliža. Za priprave na kurilno sezono ni več prav veliko časa,... Beri dalje »
Enostavni nasveti za selitev
01.07.2019 ob 16:40:47
Enostavni nasveti za selitev
To bo mačji kašelj v primerjavi z iskanjem in nakupom stanovanja, sem si mislila o selitvi. Že tako nimamo veliko stvari, pa še... Beri dalje »
Do nižjih cen gradbenega materiala kar preko spleta
03.01.2019 ob 17:17:26
Do nižjih cen gradbenega materiala kar preko spleta
Zaradi napihnjenih cen na nepremičninskem in gradbenem trgu že nekaj časa odlašate s prenovo svojega doma? Potem imamo za vas odlično novico –... Beri dalje »
Na ogled skoraj nič-energijska hiša Lumar Primus-E 137
17.11.2018 ob 15:08:18
Na ogled skoraj nič-energijska hiša Lumar Primus-E 137
V podjetju Lumar v soboto 24. novembra, med 10.00 in 16.00 uro, pripravljajo nov dan odprtih vrat. Tokrat bo na ogled šest let vseljena skoraj... Beri dalje »