Nepremičnine > Finančna plat
Kredit na 30 let

Ocena teme:
  • Glasov: 0 - Povprečje: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Kredit na 30 let
Pozdravljeni,

imam vprašanje če mi morda lahko kdo pomaga z nasvetom ali informacijo. Prodala sem svoje stanovanje za 140.000 ker se želim preseliti v hiško ali v večje stanovanje. Vzela bom kredit za cca. 100.000 na 30 let s tem da moram poravnati svoje obveznosti 43.000 banki.... zanima me ali je dovolj da dam novo stanovanje ali hišo pod hipoteko brez poroka ali ga bo banka zahtevala v vsakem primeru? se pravi lastni delež pri nakupu novega doma bo 40 ali 50 %.....ostalo kredit.... poleg tega katera banka gre najbolj na roke, da gleda tudi malico in potne stroške.... moja banka je Addiko in vem da to gleda, zanima me če je še katera da vem kam vse grem lahko po informativni izračun.....

hvala za kakršno koli pomoč....
Če boš vzela 100.000 eur kredita bo banka zahtevala 130.000 vredno zadevo kot poroštvo. Poroka se mogoče lahko izogneš ampak bo trpela obrestna mera. Bolj kot si "nevarna" za banko slabšo obretno mero dobiš.
če bos imela 100.000 eur od 200.000 svojega kapitala, potem poroka zaradi višine zneska kredita ne bos rabila. problem oz. potreba po poroku je edino lahko zaradi zneska obroka, ki bi za 30 let in 100.000 eur znasal priblizno 430 eur / mesec. ce ti po obroku 430 eur ostane vsaj minimalna plača 667 eur (v letu 2019), se pravi ce imas vsaj 1.097 eur priliva na mesec (plača / potni stroski / malica?) naceloma tudi zaradi visine obroka poroka ne bos rabila.

pogoji in politike bank se vsake toliko casa spreminjajo tako da ti aktualnih smernic (katera trenutno uposteva prevoz/malico) ne morem podati. napises mail na teh 5-7 bank in imas vse odgovore v roku parih dni.

Skok na forum:

Zadnje novice

Nove, okolju in uporabniku prijazne toplotne črpalke Mitsubishi Electric, s plinom R32.
21.08.2019 ob 07:55:09
Nove, okolju in uporabniku prijazne toplotne črpalke  Mitsubishi Electric, s plinom R32.
Z naborom modelov od 5 do 23 kW in kaskadnim sistemom vezave zunanjih enot  toplotnih črpalk zrak – voda, Mitsubishi Electric pokriva... Beri dalje »
Enostavni nasveti za selitev
01.07.2019 ob 16:40:47
Enostavni nasveti za selitev
To bo mačji kašelj v primerjavi z iskanjem in nakupom stanovanja, sem si mislila o selitvi. Že tako nimamo veliko stvari, pa še... Beri dalje »
Lumar Terra-R 131 - na ogled Lumarjeva hiša za vrhunsko bivanje na enem nivoju
05.04.2019 ob 08:55:11
Lumar Terra-R 131 - na ogled Lumarjeva hiša za vrhunsko bivanje na enem nivoju
V podjetju Lumar, v soboto, 13. aprila 2019, med 10. in 16. uro, pripravljajo dan odprtih vrat na vrhunsko zasnovani pritlični hiši Terra-R 131.... Beri dalje »
Se je na stenah ali v kotih vašega stanovanja pojavila plesen?
14.03.2019 ob 12:15:28
Se je na stenah ali v kotih vašega stanovanja pojavila plesen?
Plesen je največkrat posledica nepravilno izdelanega gradbenega detajla, kjer na mestih s pomanjkljivo toplotno zaščito prihaja do kondenzacijske... Beri dalje »