Splošno > Sam svoj mojster
Sam svoj mojster priročnik

Ocena teme:
  • Glasov: 0 - Povprečje: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Sam svoj mojster priročnik
Živjo,

že dlje časa se poigravam z mislijo, da bi vse nasvete, teorijo in prakso, ki sem jo sam pridobil skozi leta ter tudi pobral tukaj na forumu zdruzil v nek priročnik. Sicer štejem 28, pa vendar se vedno znova zalotim, da stvari, ki sem jih že vedel ter tudi delal, pozabil pa potem spet brskam po spominu in forumu, kar nanese kar nekaj ur. Ne me narobe razumeti, mi je fino, kdaj pa bi bilo fino pogledati v knjigo znanja in se spomniti kaj in kako. Na forume je ogromno koristnih informacij, pa so popolnoma raztrescene. Vedno pa pred kakšnimi podvigi hodim po gradbiščih, sprašujem majstre itd, saj se mi zdi, da izkušnje največ štejejo. Ker sem trenutno v postopku renovacije in gradnje enega apartmaja, kjer se dogaja vse od zidave, ometov, tlakov, fasade, vode, elektrike, stavbnega pohištva, itd... sem si končno začel stvari pisati.

Ideja je taka, da bom spisal priročnik za stvari, ki sem jih počel oz. jih počnemo s kolegi, iščem pa vse znanje, ki ga premorete oz. imate že morda napisano. Torej recepture, postopke s slikami, izkušnje, itd. Lahko se nanaša na vsa dela okoli hiše, kar ste počeli ali pa veste kako se počne. Lahko mi pošljete preko PM ali pa email: razprodaja@hotmail.com

Ne verjamem, da bo vse spisano hitro, do konca leta pa upam, da bi objavil celotno stvar tudi na forumu, v pomoč vsem, ki se prvič (ali pa znova) lotevajo projektov. Priročnik bom pred koncem poslal v pregled 2 ali 3 junakom, če se bo kdo javil, da vnesejo svoje mišljenja ter popravke, ter na koncu predstavim res neka kvalitetna navodila.

Torej je kdo za?

[Slika: uncle-sam-we-want-you.jpg?ssl=1]
Za slovo iz firme sem dobil darilo, knjigo ˝Sam svoj obrtnik˝, velikokrat sem jo vzel v roko, priznam, da mi je dala kar precej koristnega. Potem sem v resnici postal obrtnik, takrat sem šele videl, da sem kar se različnih znanj tiče, bos. Po letih samevanja na polici sem knjigo zopet prijel v roko in se po branju prijel za glavo. Obupno jo je povozil čas...

Materiali, stroji, predpisi, navodila ipd. se tako hitro spreminjajo, z njimi tudi mi, obseg potrebnih znanj se silovito širi, zato mislim, da zabetonirana starinska oblika hranjenja znanja v papirnati knjigi ne ustreza duhu časa. To nalogo opravlja n. pr. tale forum. Kot na vsaki njivi raste plevel, a tudi koristne poljščine, je to tudi na forumu. Le da plevela ne manjka, a z malo poglobitve v branje se nekako izlušči potrebno znanje. V pomoč so nekateri člani foruma - strokovnjaki na svojem področju (če le ne zaidejo v druge stroke, kjer so tudi oni bosi)...a nekako se vse skupaj sestavi, čeprav iz končkov... Prednost foruma je v tem, da se sproti posodablja - neprecenljivo. Znanje je danes žal blago s kratkim rokom trajanja. Celo tisto po šolah, kjer se pri večnih učiteljih velikokrat prodaja le še megla...

Ne bi ti rad vzel volje do dela, morda bi bila boljša pot odprtje nove internetne strani z vgrajenim bum efektom za forumski plevel.
Odlično si mu odgovoril.
Ali pa kar kakšna excel/word oblika dokumenta na shared google drive, ki ga potem z lahkoto posodabljaš itd..
kadotr Napisal:Za slovo iz firme sem dobil darilo, knjigo ˝Sam svoj obrtnik˝, velikokrat sem jo vzel v roko, priznam, da mi je dala kar precej koristnega. Potem sem v resnici postal obrtnik, takrat sem šele videl, da sem kar se različnih znanj tiče, bos. Po letih samevanja na polici sem knjigo zopet prijel v roko in se po branju prijel za glavo. Obupno jo je povozil čas...

Materiali, stroji, predpisi, navodila ipd. se tako hitro spreminjajo, z njimi tudi mi, obseg potrebnih znanj se silovito širi, zato mislim, da zabetonirana starinska oblika hranjenja znanja v papirnati knjigi ne ustreza duhu časa. To nalogo opravlja n. pr. tale forum. Kot na vsaki njivi raste plevel, a tudi koristne poljščine, je to tudi na forumu. Le da plevela ne manjka, a z malo poglobitve v branje se nekako izlušči potrebno znanje. V pomoč so nekateri člani foruma - strokovnjaki na svojem področju (če le ne zaidejo v druge stroke, kjer so tudi oni bosi)...a nekako se vse skupaj sestavi, čeprav iz končkov... Prednost foruma je v tem, da se sproti posodablja - neprecenljivo. Znanje je danes žal blago s kratkim rokom trajanja. Celo tisto po šolah, kjer se pri večnih učiteljih velikokrat prodaja le še megla...

Ne bi ti rad vzel volje do dela, morda bi bila boljša pot odprtje nove internetne strani z vgrajenim bum efektom za forumski plevel.

V nekaterih delih se strinjam, vendar tudi ne. Cement je cement, in razmerje za škarpo je še vedno isto. Faza je še vedno faza. Karikiram, vendar mislim, da se veliko informacij ne spreminja. Obstaja veliko novih načinov, materialov itd. za obdelavo z temi so lažje dostopne tudi pri trgovcih. Glede tega foruma pa mislim, da je jasno, da skoraj vsaka tema zaide v nesmiselne debate in kdo ima več poguma preko interneta, pametni komentarji in koristne informacije pa se zgubijo v tej poplavi. Realno pa iskanje tako preko forumskega iskalnika kot googla traja, sam potem "screenshootam" bistva in si shranjujem, vendar kot rečeno vedno porabim veliko časa, da najdem stvari. Ker uživam v novih/starih projektih, ter samem spoznavanju dela, zato mi bo občasno pisanje bolj, da spraznim glavo, ki drugače konstantno melje.

kuhii Napisal:Ali pa kar kakšna excel/word oblika dokumenta na shared google drive, ki ga potem z lahkoto posodabljaš itd..

Kot je omenil kuhii, v dobi digitalnega sveta mislim, da z updatanjem ni težav, sam imam namen še dolgo sodelovati na forumu in potem posodabljati priročnik.

Zato kot rečeno, vseh informacij bom vesel, če pa kdo najde veselje in čas pomagati pa še bolj.

Skok na forum:

Zadnje novice

Nove, okolju in uporabniku prijazne toplotne črpalke Mitsubishi Electric, s plinom R32.
21.08.2019 ob 07:55:09
Nove, okolju in uporabniku prijazne toplotne črpalke  Mitsubishi Electric, s plinom R32.
Z naborom modelov od 5 do 23 kW in kaskadnim sistemom vezave zunanjih enot  toplotnih črpalk zrak – voda, Mitsubishi Electric pokriva... Beri dalje »
Enostavni nasveti za selitev
01.07.2019 ob 16:40:47
Enostavni nasveti za selitev
To bo mačji kašelj v primerjavi z iskanjem in nakupom stanovanja, sem si mislila o selitvi. Že tako nimamo veliko stvari, pa še... Beri dalje »
Lumar Terra-R 131 - na ogled Lumarjeva hiša za vrhunsko bivanje na enem nivoju
05.04.2019 ob 08:55:11
Lumar Terra-R 131 - na ogled Lumarjeva hiša za vrhunsko bivanje na enem nivoju
V podjetju Lumar, v soboto, 13. aprila 2019, med 10. in 16. uro, pripravljajo dan odprtih vrat na vrhunsko zasnovani pritlični hiši Terra-R 131.... Beri dalje »
Se je na stenah ali v kotih vašega stanovanja pojavila plesen?
14.03.2019 ob 12:15:28
Se je na stenah ali v kotih vašega stanovanja pojavila plesen?
Plesen je največkrat posledica nepravilno izdelanega gradbenega detajla, kjer na mestih s pomanjkljivo toplotno zaščito prihaja do kondenzacijske... Beri dalje »