Gradnja in obnova > Klasična gradnja
Rezanje preklade zgoraj

Ocena teme:
  • Glasov: 0 - Povprečje: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Rezanje preklade zgoraj
Pozdravljeni,

Nad oknom imam preklado, s fotografij gradnje cca 30cm visoko. Za potrebe prezračevalne naprave bi želel preklado zgoraj odrezati. Naprava je širine cca 20cm širine. Prosim za mnenje ali je sploh primerno od zgoraj rezati preklado in če koliko višine naj jo ostane.
Ne ni primerno.
Cca 3cm od gornjega roba je armatura, enako spodaj, pa verjetno še v sredini, pa stremena so.
In verjetno - če tam preklade ne bi bilo treba - je ne bi dali.

Preklado pusti na miru.

Premakni prezračevanje. Preklada sega cca 30 cm levo in desno od okna. Tam je običajno navadna opeka in tam brez težav narediš luknjo 20/20.
papy789 Napisal:Pozdravljeni,

Nad oknom imam preklado, s fotografij gradnje cca 30cm visoko. Za potrebe prezračevalne naprave bi želel preklado zgoraj odrezati. Naprava je širine cca 20cm širine. Prosim za mnenje ali je sploh primerno od zgoraj rezati preklado in če koliko višine naj jo ostane.
Če je preklada betonirana in če so palice v zgornji, srednji in spodnji coni kakšnih 10 cm sploh nebi smel bit problem če to režeš spodaj zaradi višine recimo (to vem se je to tudi že delalo in vse BP ampak spodaj), zgoraj sredi preklade pa še nisem videl tega prakticirat tako na veliko, vsekakor bi pustil srednjo in zgornjo cono pri miru.

Vsekakor pa mi ne vemo kako je dejansko stanje in zato zelo težko kaj pametnega povedat brez slik, stanja in strukture preklade, vem pa da do neke mere ni noben problem.

Kot drugo pa bi razmislil najprej o drugi lokaciji kar bo najbolj pametno.

Kot tretje pa, jaz ne vidim fotografij, ali se to samo meni dogaja Big Grin
Kaj?!? Rezat spodnjo cono armature ni nič, noben problem?!?

Ah ja ... no se bom še kaj novega naučil.

@papy789 beri nasvet papeža46
Fotografija.

Priložene datoteke
.jpg   preklada.JPG (Velikost: 45,42 KB / Prenosi: 552)
KeCko Napisal:Kaj?!? Rezat spodnjo cono armature ni nič, noben problem?!?

Ah ja ... no se bom še kaj novega naučil.

@papy789 beri nasvet papeža46
Seveda odvisno od situacije in same izvedbe kvalitetno izvedene preklade, če te je strah ti lahko osebno ene par takih pokažem Big Grin In nima kaj biti v tem primeru, sem pa tudi povedal ne priporočam rezanja in da je bolje da se najde drugo lokacijo, sam sem samo podal primer. Marsikdaj je panika le na papirju in pri ljudeh ki se samo papirja držijo, v praksi pa je marsikaj drugače Big Grin Da ne bo pomote, ne bom pa zagovarjal tega.
papy789 Napisal:Fotografija.
Papy789 Glede na videno zgoraj, bi jaz brez težav rešil zadevo tako kot si si zamislil, AMPAK prosim čimmanjši poseg v preklado in raje višje, če se le da se jo izogni, ker preklada ki jo vidim predvidevam da ni ravno primerna za tako rezanje ki sem ga omenjal poprej niti pod razno. Predvidevam da tudi armature ni ne vem kaj dosti.
Glej preklada ni tam, da drži tistih par cliglov, ko je lepo sončno vreme. To znajo tisti cigli z malo malte čisto lepo sami od sebe. Armirani beton dajemo zaradi potresne varnosti. In ker stoji, ko ti porežeš armaturo na lep sončen dan še ne pomeni, da bo držalo, ko bo ruknil ekvivalent ljubljanskega potresa. Pač v tem stilu: https://www.dnevnik.si/1042748894
Ja KeCko seveda, meni je popolnoma razumljivo in mi ni treba razlagati o potresu, vem zakaj so preklade in vertikale tam katere so še bolj pomembne kot preklade katere so tam največkrat tako da če odstraniš zidovje visijo v zraku, jih nič ne drži. Lepo te prosim trobezljaj neumnosti komu drugemu. Za potres je pomemben celoten AB skelet hiše, ne samo preklade in tudi vse niso betonirane in tiste ki niso betonirane so pa zato ker niso potresno varne po tvojem potresno nevarne al kako? No saj je vseeno, kdor je hotel je razumel jaz pa se umikam.
Jaz iz vsega do sedaj sodeč razumem da lahko odstranim samo del preklade do prvega železja in nič več.
Narobe razumeš:
Pusti preklado pri miru, prav tako tudi zid pod njo, na katerem sloni!
Zid nad preklado, ne pod preklado.
Edini pametni nasvet je od papeža. Avtorju svetujem, da se ga drži.

Gospodu z izkušnjami pa toplo polagam na dušo, da naj (če se da) komentira stvari, ki jih vsaj približno pozna.
Experienced Napisal:
papy789 Napisal:Fotografija.
Papy789 Glede na videno zgoraj, bi jaz brez težav rešil zadevo tako kot si si zamislil, AMPAK prosim čimmanjši poseg v preklado in raje višje, če se le da se jo izogni, ker preklada ki jo vidim predvidevam da ni ravno primerna za tako rezanje ki sem ga omenjal poprej niti pod razno. Predvidevam da tudi armature ni ne vem kaj dosti.

Mater, zveniš kot težki poznavalec stroke...res. Dobr skrivaš svoj možganski deficit.
A so ti tablete umaknil, 1 mesec je bil prov mir brez tebe.
Ne tako napadat človeka …………….. no! :roll:

Saj lahko odreže tisti beton v prekladi ki mu je napoti! 8)

Brez težav in z lahkoto. 8)

Tudi armaturo lahko prereže in stremena. 8)

Lahko armaturo tako v zgornji, kot srednji coni preklade, če je . 8)

Sploh ni vprašanje. 8)

-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-

SAMO EDINI POGOJ ZA TO JE …………….. DA ODSTRANI OKNO IN GA V CELOTI ZAZIDA! :mrgreen:

Skok na forum:

Zadnje novice

Kaminski kotel TOBY H - ogrevajte se drugače
18.09.2019 ob 09:37:06
Kaminski kotel TOBY H - ogrevajte se drugače
Poletja je nedvomno konec, jesenski hlad je že tu in zimski mraz se tudi nezadržno bliža. Za priprave na kurilno sezono ni več prav veliko časa,... Beri dalje »
Enostavni nasveti za selitev
01.07.2019 ob 16:40:47
Enostavni nasveti za selitev
To bo mačji kašelj v primerjavi z iskanjem in nakupom stanovanja, sem si mislila o selitvi. Že tako nimamo veliko stvari, pa še... Beri dalje »
Do nižjih cen gradbenega materiala kar preko spleta
03.01.2019 ob 17:17:26
Do nižjih cen gradbenega materiala kar preko spleta
Zaradi napihnjenih cen na nepremičninskem in gradbenem trgu že nekaj časa odlašate s prenovo svojega doma? Potem imamo za vas odlično novico –... Beri dalje »
Na ogled skoraj nič-energijska hiša Lumar Primus-E 137
17.11.2018 ob 15:08:18
Na ogled skoraj nič-energijska hiša Lumar Primus-E 137
V podjetju Lumar v soboto 24. novembra, med 10.00 in 16.00 uro, pripravljajo nov dan odprtih vrat. Tokrat bo na ogled šest let vseljena skoraj... Beri dalje »