Nepremičnine > Nakup, prodaja in pravna vprašanja
Skupna hiša in okolica

Ocena teme:
  • Glasov: 0 - Povprečje: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Skupna hiša in okolica
Imate morda kakšen predlog oz. izkušnje s sledečim primerom:

Lastnika sta 2 in sicer eden ima 1/4 drugi 3/4 hiše in posedično sorazmeren delež okolice (dvorišča).

V zemljiško knjigo se vpiše delež lastništva hiše.

Pri okolici pa se "zalomi" ker le ta ni razparcelizirana oz. se ne ve kje je delež 1/4 lastnika in kje 3/4 lastnika.

Ali je potrebno pri nakupu take nepremičnine v štartu zahtevati jasno določitev mej (ja to je najbolje, ampak stane) ali upoštevam nasvet nepremičninskega agenta, da to naj ne bi imelo nekega učinka razen stroška?

Upam, da veste kaj mislim

Aja, jaz bi postal 1/4 lastnik...
Bi postal, ali si že?

V ZK se sicer vpiše delež lastništva vendar, če ni vzpostavljena etažna lastnina, predstavlja ta 1/4, idealni delež :!: Po domače! Ena četrtina VSEGA, oz 1/4 kuhinje, dnevne, kopalnice, hodnika, sobe, sekreta.......You get the point! :wink: Ja tudi parcele!

Če bi slučajno šele rad postal lastnik 1/4, je moj nasvet tole: SPIZ....DI stran! Nesi svoj denar drugam!

P.S. Menjaj nepremičninarja! 8)
Nič posebnega. Kaj misliš, da je pri povprečnem bloku okoliška parcela razparcelirana? No, ni. Na pripadajočem zemljišču bloka ima vsak etažni lastnik idealni delež. Bi bilo pa smiselno razdeliti solastnino v naravi. Tako ima tisoče hiš, začuda uspejo živeti.
ja zaenkrat gledam tudi to opcijo..

se pravi bi moral etažirati lastnino oz. povadti spalnica kopalnica dve sobi v prtličju sta moji in ta vrt okoli je moj, to vpisati in ubistvu nimaš več nobenega problema?

itak bi imel svoj števec za elektriko, voda je v cisterni (možnost priklopa na vodovod)... ubistvu se to "da" rešiti ali pač? je to bolje pred nakupom vse vpisati ali se lahko napiše v kupoprodajni pogodbi katere prostore sem "kupil" in kje do kje je moja "zemlja"?
jaki79 Napisal:Nič posebnega. Kaj misliš, da je pri povprečnem bloku okoliška parcela razparcelirana? No, ni. Na pripadajočem zemljišču bloka ima vsak etažni lastnik idealni delež. Bi bilo pa smiselno razdeliti solastnino v naravi. Tako ima tisoče hiš, začuda uspejo živeti.

1. Primerjaš nakup 1/4 hiše in blok? Confusedhock:
2. Na tisoče? Od 1.000.000 nepremičnin! Nekaj odstotkov! (če izvzameš bloke)
3. Razdeliti solastnino bi bilo smiselno? Confusedhock: Pri dveh lastnikih hiše? NUJNO!

Rahlo razočaranje @jaki! Suhoparen, tehnokratski, neživljenski odgovor! 8)

P.S. @betmen, glede na dejstvo, da ravno kupuješ deleže. Že nekaj časa prodajam 1/6 gozda, v katerem je 600m3 hlodovine, godne za posek! Kupiš?

Žal morata posek dovoliti tudi solastnika (ki ga pa ne), "ali ipak"! Prodam poceni! 8)
@simek kaj takoj pametuješ? ali si sploh prebral kaj si napisal pod 2. točko? Od 1.000.000 nepremičnin je že 1% 10.000 nepremičnin... sam sebe demantiraš.

Kaj mi bo tvoj gozd? kupujem del hiše ti mi prodajaš gozd in še pri tem pametuješ. Se lahko odmakneš od teme?
Dal ti je lep primer iz njegovega gozda.
Ti ga ne razumeš, in ga prosiš da se odmakne.

Komot se lahko odmaknemo, spomni se teh objav ko boš lastnik 1/4 in boš spet tu gor.
betmen Napisal:@simek kaj takoj pametuješ? ali si sploh prebral kaj si napisal pod 2. točko? Od 1.000.000 nepremičnin je že 1% 10.000 nepremičnin... sam sebe demantiraš.

Kaj mi bo tvoj gozd? kupujem del hiše ti mi prodajaš gozd in še pri tem pametuješ. Se lahko odmakneš od teme?

Seveda! NP! 8)

P.S. Je malce "greben zrasel", po zmagi na sodišču? :wink:
betmen, niti ni nujno vzpostavljati etažno lastnino (seveda je ta opcija boljša, ni pa nujna). Morda sta dosedanja lastnika že s pogodbami dogovorila (npr. s prodajno pogodbo ob nakupu), kateri del kdo od njiju uporablja oz. kateri del sta kupila. Ti s prodajno pogodbo, s katero kupuješ, zgolj povzemi ta dogovor oz. izrecno zapiši - tudi zaradi tega, da bi lahko kasneje, če bo potrebno, hakljal svojega posrednika. Je pa fino preveriti pri banki, če boš nakup financiral s kreditom, ali bo ta kaj komplicirala (mnoge ne komplicirajo in financirajo tudi nakupe hiš v solastnini - za simeka se to verjetno sliši neverjetno, ampak je res). Če nimata nobenega dogovora, lahko dosedanja lastnika pred nakupom skleneta tudi dogovor, kateremu priložita skico, kateri del kdo uporablja ter na kakšen način.

@simek: ti kar etažiraj svojo hišo, če želiš.
Kateri del strehe bo potem tvoj? A jebi ga, ne bi vedel, kajne? Seveda ne, ker bi bila streha skupni del, na katerem bi imel zgolj idealni delež.
Kateri del fasade bi bil po etažiranju tvoj? A jebi ga, tudi ne bi vedel, kajne? Seveda ne, ker bi bila fasada skupni del, na katerem bi imel zgolj idealni delež.
Kateri del zemljišča bi bil po etažiranju tvoj? A jebi ga, tudi ne bi vedel, kajne? Seveda ne, ker bi bilo zemljišče skupni del, na katerem bi imel zgolj idealni delež.

Ti mi očitaš, da primerjam blok in hišo, sam pa v debato mešaš gozd? Seveda, gozd in hiša, le kaj ne bi imela skupnega? Boš tudi gozd etažiral: korenine 1. etaža, deblo 2 etaža, krošnja 3. etaža, jazbina bi bil pa posebni skupni del? Samo vprašam, da ne bom preveč tehnokratski...
Sem bil naprošen, da ne pametujem in, da se iz teme odstranim, tako da....Žal! :wink:
L.P.
simek Napisal:
betmen Napisal:@simek kaj takoj pametuješ? ali si sploh prebral kaj si napisal pod 2. točko? Od 1.000.000 nepremičnin je že 1% 10.000 nepremičnin... sam sebe demantiraš.

Seveda! NP! 8)

P.S. Je malce "greben zrasel", po zmagi na sodišču? :wink:

To je bilo pred 4 leti in je zadeva ad acta, ljubosumje pa traja lahko večno Wink

Sprašujem kakšne možnosti imam kot kupec ti pa daš nasvet bejži stran, brez konkretnih argumentov in dajanja predlogov za rešitev...

ni čudno, da ne boš prodal gozda, ker vsak ko pride in vidi "identično" situacijo kot je 1/4 hiše, beži stran
simek Napisal:Sem bil naprošen, da ne pametujem in, da se iz teme odstranim, tako da....Žal! :wink:
L.P.
in kaj pol še pišeš tle? Big Grin Big Grin
@betmen ne jezi se, @simek se najde v vsaki situaciji oziroma temi na forumu. Ce pa se slucajno zgodi tema, v kateri se ne najde pa vseeno komentira, samo da je zraven Smile
@popson31 ne jezim se... to je forum Smile ampak škoda ker ne bere več teme... bi mu lahko predlagal da spremeni nick v vegeta Big Grin
jaki79 Napisal:betmen, niti ni nujno vzpostavljati etažno lastnino (seveda je ta opcija boljša, ni pa nujna). Morda sta dosedanja lastnika že s pogodbami dogovorila (npr. s prodajno pogodbo ob nakupu), kateri del kdo od njiju uporablja oz. kateri del sta kupila. Ti s prodajno pogodbo, s katero kupuješ, zgolj povzemi ta dogovor oz. izrecno zapiši - tudi zaradi tega, da bi lahko kasneje, če bo potrebno, hakljal svojega posrednika. Je pa fino preveriti pri banki, če boš nakup financiral s kreditom, ali bo ta kaj komplicirala (mnoge ne komplicirajo in financirajo tudi nakupe hiš v solastnini - za simeka se to verjetno sliši neverjetno, ampak je res). Če nimata nobenega dogovora, lahko dosedanja lastnika pred nakupom skleneta tudi dogovor, kateremu priložita skico, kateri del kdo uporablja ter na kakšen način.

@simek: ti kar etažiraj svojo hišo, če želiš.
Kateri del strehe bo potem tvoj? A jebi ga, ne bi vedel, kajne? Seveda ne, ker bi bila streha skupni del, na katerem bi imel zgolj idealni delež.
Kateri del fasade bi bil po etažiranju tvoj? A jebi ga, tudi ne bi vedel, kajne? Seveda ne, ker bi bila fasada skupni del, na katerem bi imel zgolj idealni delež.
Kateri del zemljišča bi bil po etažiranju tvoj? A jebi ga, tudi ne bi vedel, kajne? Seveda ne, ker bi bilo zemljišče skupni del, na katerem bi imel zgolj idealni delež.

Ti mi očitaš, da primerjam blok in hišo, sam pa v debato mešaš gozd? Seveda, gozd in hiša, le kaj ne bi imela skupnega? Boš tudi gozd etažiral: korenine 1. etaža, deblo 2 etaža, krošnja 3. etaža, jazbina bi bil pa posebni skupni del? Samo vprašam, da ne bom preveč tehnokratski...
zaenkrat se zanimam za to nepremičnino in po informacijah (telefonu in mailu) imam sam te podatke... dogovorjen sem tudi za ogled, kjer se bo lahko vse to preverilo. Sigurno bom dobil več info. in potem bo mogoče tudi lažje ocenit ali je to dobra naložba ali ne.

Nakup bom opravil z gotovino.

Skok na forum:

Zadnje novice

Enostavni nasveti za selitev
01.07.2019 ob 16:40:47
Enostavni nasveti za selitev
To bo mačji kašelj v primerjavi z iskanjem in nakupom stanovanja, sem si mislila o selitvi. Že tako nimamo veliko stvari, pa še... Beri dalje »
Premierno na ogled nova vzorčna hiša podjetja Lumar
21.05.2019 ob 10:54:40
Premierno na ogled nova vzorčna hiša podjetja Lumar
V podjetju Lumar v soboto, 25. maja 2019, med 10.00 in 16.00, pripravljajo nov dan odprtih vrat. Tokrat bodo v Dragomlju premierno predstavili svojo... Beri dalje »
Lumar Terra-R 131 - na ogled Lumarjeva hiša za vrhunsko bivanje na enem nivoju
05.04.2019 ob 08:55:11
Lumar Terra-R 131 - na ogled Lumarjeva hiša za vrhunsko bivanje na enem nivoju
V podjetju Lumar, v soboto, 13. aprila 2019, med 10. in 16. uro, pripravljajo dan odprtih vrat na vrhunsko zasnovani pritlični hiši Terra-R 131.... Beri dalje »
Se je na stenah ali v kotih vašega stanovanja pojavila plesen?
14.03.2019 ob 12:15:28
Se je na stenah ali v kotih vašega stanovanja pojavila plesen?
Plesen je največkrat posledica nepravilno izdelanega gradbenega detajla, kjer na mestih s pomanjkljivo toplotno zaščito prihaja do kondenzacijske... Beri dalje »